Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szlovákiai magyarok miért...

A szlovákiai magyarok miért nem szlovákok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra, akik már Szlovákiában születtek, miért ragaszkodnak a ,,magyarságukhoz", miért nem akarnak teljesen asszimilálódni, miért jó magyarnak lenni egy olyan helyen, ahol a hivatalos nyelv a szlovák, többségében szlovákok vesznek körül?

Ha Szlovákiában születtem volna, én biztos, hogy szlováknak vallanám magam, a szlovákiai magyarok miért nem?



#Magyarország #magyar #szlovák #szlovákiai magyar #külhoni magyar #szlovák-magyar barátság #FELVIDÉK SZLOVÁKIA
2014. nov. 24. 22:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
A leveli békák miért nem varangyosak?
2014. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Mert az őseik is magyarok voltak, nekik is magyar az anyanyelvük. Közelebb áll hozzájuk Jókai mint Hviedoslav. Ha ez mind teljesül, miért vallanák magukat szlováknak?

Elég erős is amúgy Felvidéken az asszimiláció...

2014. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Mert ahol én élek Szlovákiában, ott többségben magyarok vesznek körül. Azért nem akarok szlovák lenni, mert magyar vagyok. Ettől függetlenül semmi bajom a szlovákokkal, a nyelvüket is meg lehet tanulni, sőt, nálunk kötelező nyelv is suliban a magyar és a +1 vagy +2 idegen nyelv mellett és érettségizni is kell belőle. :D

Egyébként vannak olyanok, akik a gyereket szlovák anyanyelvű suliba járatják el, de attól ő még magyar nemzetiségű marad. Csak jobban megtanulja a nyelvet, ami mondjuk egy szlovák vagy cseh egyetemen eléggé nagy előny.

2014. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Már a kérdésben benne van, hogy te is magyaroknak tartod őket, akkor meg nem értem mi a fene a kérdés.
2014. nov. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Ők mindig magyarok lesznek, mint a székelyek, kárpátaljaiak, stb. Mert a nemzetiség tudata nem azon múlik, hogy közigazgatásilag hova tartozik az adott ország. Nálunk is itt vannak pl. a svábok, nekem a főnököm volt sváb és kikérte magának, hogy Ő nem magyar. Csak ezt Magyarországon elfogadják, Szlovákiában meg nem...
2014. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

A magyarországi zsidók miért nem magyarok?


Gondolok itt azokra, akik már Magyarországon születtek, miért ragaszkodnak a ,,zsidóságukhoz", miért nem akarnak teljesen asszimilálódni, miért jó zsidónak lenni egy olyan helyen, ahol a hivatalos nyelv a magyar, többségében magyarok vesznek körül?

2014. nov. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Mert nekik úgy a jó és kész, liberátor kérdi!
2014. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, te valami marxista vagy liberális vagy?


A nemzetiség és az állampolgárság két különböző dolog.


Én is születhettem volna Dél-Koreában, de attól nem lennék dél-koreai.


Európa nem Amerika vagy Kanada.

2014. nov. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Kini :)) ***** válasza:
78%
De ha egy felvidéki magyarnak a magyar az anyanyelve, a szülei, nagyszülei is magyarok voltak, akkor miért vallaná magát szlováknak? :O
2014. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

Én szlovákiai vagyok. Azt hogy szlovák vagyok-e inkább vagy magyar, azt nem tudom eldönteni. Mindkét nyelvet anyanyelvemnek tudom, vannak szlovák, magyar és szlovákmagyar barátaim is, tehát nem tudom. Én szlovák vagyok és magyar vagy magyar és szlovák. Mindkét identitásom megkérdőjelezése sértene. :)


Azt meg még hozzáfűzném -valaki említette előttem, hogy a szlovákiai magyarok ősei magyarok- hogy ez nem igaz.

Anyukám csak magyarul tud, pedig anyukája szlovák (később tanult meg magyarul), anyai részről csak a nagyapám magyar. Ez egy katyvasz; lehetetlen megállapítani, hogy ki micsoda; egy biztos: senki nem 100%-ig az, ami :) Üdv Nyugat-Szlovákiából! :)

2014. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!