Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ez, hogy a mai...

Miért van ez, hogy a mai világban már egy főiskolai/egyetemi diploma majdnem, hogy semmit sem ér?!

Figyelt kérdés
Szerintem az ilyen emberek mind olyan karokon fejeztek, amelyikeken már előtte nagyon sokan, és sok diplomás ember van. Ha valaki például egy gépész- vagy villamosmérnöki diplomát szerez, avval könnyen el lehet helyezkedni, mert nincs belőlük sok. Nem?
2014. dec. 7. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Mert ezek semmihez sem értenek. Én dolgoztam diplomásokkal, még a lapát sem állt jól a kezükben.
2014. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Remélem te nem végeztél még középiskolát sem, hogy nem tudsz megfogalmazni egy kérdést. Olvasd már el, hogy mit is irtál?
2014. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem. Vannak azok a diplomák amik érnek valamit, és azok amik nem. Egy orvosi munkahelyre nem tudnak felvenni egy másik diplomával rendelkező embert, mert egy mondatot nem fog megérteni abból amit a kollégái beszélnek. Egy építésznél vagy egy villamosmérnöknél is hasonló a helyzet. Nem azért lehet elhelyezkedni vele mert nincs sok belőle, hanem azért mert nem lehet vele sumákolni. Egy gazdasági vagy egy bölcsészdiplomával már lehet sumákolni, ha olyan helyen vagy a sok év tapasztalattal kiválthatsz egy ilyen típusú diplomát. És a végén ott vannak a kamudiplomák, mint a kommunikáció és társai, amit fél órában elmondanak hogy miről van szó, és bárki tudja megfelelő talpraesettséggel csinálni.


A sok diplomával elhelyezkedni nem tudó ember azért futkos munka nélkül, mert a szakmájuk fel van duzzasztva diploma nélküliekkel, mert igazából a diploma mögött nincs valós tudás.

2014. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Én azt tapasztalom, hogy általában azok a diplomások nem boldogulnak, akik tanulmányaik ideje alatt nem voltak elég agilisek és nem szereztek a munkaerőpiacon megfelelő tapasztalatokat. Ha valaki már a képzési idő alatt is orientálódik a tanult terület felé, diákmunkában, nyári gyakorlaton megfelelő céget választ, amely akár a tanulmány befejezése után is foglalkoztatja, és emellett használható idegen nyelvismerete van, bármit is tanuljon, el fog tudni helyezkedni.


Aki elmegy hostesskedni vagy árufeltöltőnek, mert oda bármely diákszövetkezet által be lehet kerülni, miközben éppen mérnöknek tanul, vagy akár kommunikáció szakot hallgat, az a tanulmányai végén ott fog állni és csak nagyon nehezen fog tudni továbblépni.

2014. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Sokan ugy vannak vele, hogy elvegzek egy egyetemet es hatra is dolhetek, ennyi, jon a sok munkaajanlat. Kozben meg mar egyetem alatt is kene kapcsolatokat epiteni, nyelvet tanulni, szakmai gyakorlati lehetosegeket keresni... Egyszoval karriert epiteni.
2014. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

5-ös jól írja.

Sokan úgy vannak vele, h "megszereztem a diplomát(ami általában okj szinten mozog), aztán most már nekem semmi dolgom, csak várni kell, h majd kapok egy irodát meg havi nettó 300 ezret és semmit nem kell csinálnom"

Úgy állnak hozzá, mintha nem egy szakmát szereztek volna, hanem valami státuszt, mint valami hülye piramisjátékban....

Persze aztán jön a pofára esés, használható és eladható tudásuk nincs, csak azt tudják hajtogatni, h ők diplomások és akkor nekik most már alanyi jog minden....

Természetesen ez a fiatalabbakat nem érdekli, ők is diplomások akarnak lenni, bulizni akarnak stb.

Aztán mivel látják, h könnyű elvégezni, hát mennek ők is erre a szakra, annak ellenére, h az összes értelmes ismerősük próbálja őket lebeszélni.

Ennyi.

2014. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Azért az ilyen kérdéseknél különböztessük meg az igazi egyetemi végzettséget, ami az 5 éves képzés vagyis az Msc-t is magába foglalja, mert míg egy mérnök ha csak kicsit is jobb az átlagnál Bsc diplomával simán elhelyezkedik, addig egy természettudományt végzett ember, mint matek fizika hasonló Msc diploma nélkül sehova sem mehet pedig elég komoly tudás van mögötte, de szerintem nincs munkanélküli Msc-s az országban és nem azért, mert mekiben dolgozik vagy hordár Angliában, és kommunikáció meg ilyen szaknál is Msc-vel simán el lehet helyezkedni sztem, bár ott a Bsc tényleg csak szotyizás, de ha a +2 évet is elvégzi érdemi tudást is belevernek a fejébe.
2014. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
Az összeszerelő üzemek és kereskedelmi multik orsága lettünk, így semmi szükség a sok diplomásra, csak az éhbéres biorobotok kellenek mindenhová.
2014. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Azok a droidok. A diplomás droid is ugyanolyan droid mint a diplomátlan, csak könyebb kizsákmányolni. Ezért kell a diploma.
2014. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Miden esetre több összeszerelő kell mint diplomás az biztos. Mert ennyi diplomás embert legyen bármilyen is a gazdaság senki nem fog alkalmazni. Csak sok diplomás ezt nem veszi tudomásul. Könnyebb a kormányt szidni hogy nem tesznek elé rögtön egy zsíros állást. És végül az ilyenek is az összeszerelő üzemekben kötnek ki és hőbölögnek hogy nem ezért tanultak. (tapasztalat)
2014. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!