Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ennyire életképtelen...

Miért ennyire életképtelen nemzet a Magyar?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy a zsidók 2000 évet éltek túl szórványban, idegen államok elnyomása alatt,míg mi magyarok pedig ahol ehhez hasonló helyzetbe kerültünk ott egy évszázadot se?
2014. dec. 24. 00:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Mert a magyarok nagyrészt olyanok, mint az első válaszoló.
2014. dec. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

A csángók legalább 500 éve laknak Moldva területén, de még mindig magyarnak vallják magukat. Nyelvüket is megőrizték valamennyire.

...

Madzsarok legalább 1000-1200 éve élnek a mai Kazahsztán területén. Bár nyelvük már kazár, de még mindig magyaroknak mondják magukat, és legendáiban szerepelnek a mi legendáink, és az, hogy egy nagyobb csoportjuk nyugatra távozott. Ők is magyaroknak mondják magukat, és csak az itteni magyaroktól való megkülönböztetés miatt írjuk madzsaroknak őket. Életképtelen a magyar? Miért lenne az?

2014. dec. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Én nem látok semmi életképtelenséget. Az ókorban vándorolva egy csomó viszontagságot túl éltünk, az utóbbi 1000 évben sikerült megőrizni identitásunkat, nyelvünket, a kommunista táborban nálunk volt a legjobb az élet, a mai korban is mi vagyunk az egyik legjobban álló volt szoci ország, elég átnézni a románokhoz vagy a volt Szovjetunió államaiba, hogy ez megbizonyosodjon, a kivándorlás is nálunk a legkisebb, ha az egész bolygót nézzük Indiával meg az afrikai diktatúrákkal is számolva, az emberiség sikertörténetében veszünk részt a németek és a svédek mellett állva.


A finn, lengyel és ukrán népnek sokkal viszontagságosabb sorsa volt.

2014. dec. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

,,Mert a magyarok nagyrészt olyanok, mint az első válaszoló."


Az első válasz hamarosan törlődik.


,,A csángók legalább 500 éve laknak Moldva területén, de még mindig magyarnak vallják magukat. Nyelvüket is megőrizték valamennyire. "


Mennyien vannak a csángók? 10-50 ezren? Moldovában 250.000 római katolikus él, etnográfusok megalapozott véleménye szerint ők egykoron mind magyarok voltak csak beolvadtak. ez az 500 év elég volt arra hogy felzabálja a csángók 4/5-ét.A csángók mai asszimilációját elnézve az elkövetkezendő 100 évet nem élik túl.


,,Madzsarok legalább 1000-1200 éve élnek a mai Kazahsztán területén."


Igen mára már csak pár ezren maradtak (legfeljebb 3000) az elkövetkezendő 100 évet a túlzott poligámia és az elvándorlás miatt egész biztos nem élik túl. Egyébként kazahsztán ama vidékén a "madzsar" olyasminek számít mint minálunk hogy kun vagy jász. Identításuk inkább kazakh mint "madzsar" , nyelvüket, sem vallásukat nem őrzik már, gyakorlatilag tehát teljesen beolvadtak.


,,Az ókorban vándorolva egy csomó viszontagságot túl éltünk, az utóbbi 1000 évben sikerült megőrizni identitásunkat, nyelvünket"


Igen, de én ahhoz viszonyítok, hogy a történelem nagy részében volt felettünk egy egész magyarságra vigyázó Nagy Magyar Állam. Amióta ez kicsúszott a lábunk alól (határon túli magyarok), azóta pusztulásunk elkerülhetetlennek látszik. A zsidók 2000 éven át úgy tudták ugyanennyire, vagy még jobban megőrizni identitásukat, hogy nem hogy idegen államokban éltek, azok még sokszor üldözték is őket. Én ehhez viszonyítok.

2014. dec. 24. 01:16
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
És a ránk vigyázó 1000 éves Nagy Magyar Állam megteremtése talán nem a saját érdemünk? Úgy csinálsz, mintha az osztrákok húzták volna fel felénk hobbiból.
2014. dec. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező:

Nem azt kell nézni, hogy hányan olvadtak be, hanem azt, hogy hányan maradtak. Akik maradtak bizonyítják, hogy a magyar nemzet is túlélheti.

2014. dec. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 t_GaRami_a ***** válasza:
70%

Hol, mi, mikor? Egyszerűen, hogy jutott ez a te eszedbe? Tudod mi az a fogalom, hogy életképtelen? Lemaradtam valamiről? Tudtommal se romániában (igen direkt kis betűvel ;) ) élő, se a Felvidéken, se Délvidéken nem haltak ki a magyarok.


Ja igen, és a zsidóság az egy vallás. Szóval honnan tudod, hogy Hitler nem pusztította ki az összes zsidót, (ez csak egy példa, tudom, hogy nem) aztán sokan fogták magukat oszt' zsidók lettek csak úgy. Ők így szaporodnak.

2014. dec. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

,,És a ránk vigyázó 1000 éves Nagy Magyar Állam megteremtése talán nem a saját érdemünk?"


Én most nem érdemekről beszélek. Abból minden népnek jutott bőséggel. Nekünk is. Én most biológiai/pszichológiai életképességről beszélek. Amolyan népességutánpótlási + identitásmegőrzési rátáról. Mi lenne ha ezt a románokra , szlovákokra, zsidókra, cigányokra számolnánk ki, és mi van akkor ha ránk? Az államalapítás 1000 éve volt, én nem erről a korszakról beszélek (akkor még valamiért jók voltak a mutatók) hanem arról az elmúlt 100 évről amikor kiderült, hogyan is viselkedik a magyar akkor ha idegen nemzetállamok fennhatósága alá kerül.


,,Nem azt kell nézni, hogy hányan olvadtak be, hanem azt, hogy hányan maradtak. Akik maradtak bizonyítják, hogy a magyar nemzet is túlélheti."


Ha majd csak pár ezren maradunk magyarok a földön , akkor is ezt fogod mondani? Tök jók vagyunk, mi maradt 1000 magyar az egész világon.


,,Tudtommal se romániában (igen direkt kis betűvel ;) ) élő, se a Felvidéken, se Délvidéken nem haltak ki a magyarok. "


Felvidék: ~32% -> 8% (számában , arányában ma is vészesen fogy)

Erdély: ~33% -> 16-20% (számában , arányában ma is fogy)

Délvidék: 33% -> 14% (számában , arányában ma is vészesen fogy)

Kárpátalja: ~30% -> 12-14% (számában , arányában ma is vészesen fogy)


Azért emlékeztetnék mindenkit továbbra is arra hogy mit is mondtam az elején. Az összevethető csoportokat vetettem össze. Tehát IDEGEN ÁLLAMBAN ÉLŐ és SZORVÁNYBAN élő magyarok vs. IDEGEN ÁLLAMBAN ÉLŐ és SZORVÁNYBAN élő zsidók. A zsidók mindenhol idegen államban élték túl az elmúlt 2000 évet és szinte mindenhol szórványban. Ezt vessétek össze azon magyar csoportokkal akik nem csak HATÁRON TÚLI MAGYAROK hanem SZÓRVÁNYBAN IS éltek. Gondolok itt tehát a bánsági (alig maradt), hunyad megyei (abból mégkevesebb, lényegtelen), dráván túli (maradt 2 falunyi többszázezer emberből) vagy közép-és észak felvidéki magyarok (ezt értsd úgy hogy a nyelvhatártól északra egykoron élők - belőlük egy lélek se maradt).


,,aztán sokan fogták magukat oszt' zsidók lettek csak úgy" A zsidó vallás nem ilyen hogy hopp, megtérsz. Ha az anyád zsidó , alapesetben akkor engednek be. Talán manapság elég ha távoli felmenőd, vagy férjed/feleséged zsidó, ezt én nem tudom, de valami vérbeli kötődésnek akkor is kell lennie.

2014. dec. 24. 02:08
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Ja igen, és a zsidóság az egy vallás

Az egy nép,a vallásuk izraelita.De az aztán nem lehet bárki,úgyhogy ne okoskodj.

2014. dec. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%
Ez a magyar sors ! A Turáni átok következménye, ez a karmánk
2014. dec. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!