Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Min kéne változtatni Magyarors...

Min kéne változtatni Magyarországon, hogy jó hely legyen, és ne vándoroljanak ki az emberek?

Figyelt kérdés

Ha gazdaságilag megerősödne az ország, a bérek nagyon magasak lennének (mint pl. a briteknél vagy a norvégoknál), akkor itt minden jó lenne, és a magyarok is tudnák élvezni a hazájukat?


Mert mindenki azt hangoztatja, hogy ez egy szar hely, innen mielőbb el kell menekülni... De ezt csak a rossz gazdasági helyzet miatt mondják, vagy nem tetszik nekik a hazájuk, pl. a természeti adottságok, a városok, ugye nincsenek felhőkarcolóink...


2015. jan. 4. 13:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%

Ne legyen érték a gyűlölködés, kirekesztés.

Legyen érték az összefogás, EGYENLŐSÉG, tolerancia.


Ez számít, senkit sem érdekelnek a felhőkarcolók.

2015. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
49%

Jobb életszínvonallal lehetne rajta javítani.

A többi rizsa, a hungarofóbok akkor is fikáznák az országot ha svájci színvonal lenne!

2015. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági helyzet miatt mennek el a legtöbben. Biztos van olyan hülye aki a felhőkarcolók miatt megy el innen, de az nem számít.
2015. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Értem. És mikorra fog megoldódni a gazdasági helyzet, vagy már csak szarabb lesz?
2015. jan. 4. 14:29
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Itt kábé még jó 50 év mire valami elindul. Ameddig ilyen feri meg vikiféle kommunistaivadékok kormányra kerülhetnek, esélytelen bármi változás. 50 év múlva már az én generációm is halott lesz nagyrészt (aki már azért néhány évvel a módszerváltás után született), akkor talán beindulhat itt végre valami. Addig lehetetlen. Egyetlen népet sem tört meg ennyire a szocializmus mint minket, és ezt csak generációkon át lehet majd levezkőzni. Már ha le lehet egyáltalán...
2015. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Remélem hogy 4 év múlva egy normálisabb párt kerül hatalomra, és akkor elindulhatunk pozitív irányba
2015. jan. 4. 14:49
 7/30 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egy párt kezdemény sincs ami normálisnak nevezhető...
2015. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

3: NEM a gazdasági helyzet miatt mennek el innen a legtöbben, hanem a politikai helyzet, az emberek mentalitása és egyéb más faktorok miatt. Érdekes módon a bérek nem az első helyen vannak.


És akkor itt is van a megoldás. A gazdaságon is van mit javítani, de sokkal fontosabb lenne helyre hozni a politikában való hitet, az egészségügyet, az oktatást, a közbiztonságot és persze nekünk magyaroknak is össze kéne szednünk magunkat. Az a széthúzás, gyűlölködés és ostoba mentalitás amit produkálunk, egyszerűen nyomasztó.


Például itthon kőművesnek, autószerelőnek, közgazdásznak, jogásznak és még ki tudja minek kell lenned, hogy ne verjenek át téged úton útfélen. Hívsz egy kőművest, hogy csinálja meg a fürdőszobát? Garantáltan szar lesz amit csinál és még jól rá is fizetsz.


Elviszed szervizbe a kocsidat? Garantáltan felszámlázzák neked úgy az olajcserét (például), hogy nem csináltak semmit, vagy jobb esetben talán beletölti a fél flakont. Vennél használt autót? Hát így jártál barátom. Tény, hogy csak 100.000 km-et mutat a kilométeróra, viszont arról se felejtkezzünk meg, hogy előtte ügyesben kicserélték a jó alkatrészeket sokkal használtabbra, hogy az újabbakat eladják jó áron és akkor még szerencsés vagy, ha nem egy immel-ámmal felújított totálkáros autót veszel.


Elmész a bankba hitelt felvenni? Azt hiszem ezt a részt nem is kell ecsetelnem... Vagy netalántán elmész egy magyar céghez dolgozni? Sok sikert, remélem megkapod a béredet és annyit, amennyiben megállapodtatok eredetileg.


Nekem konkrétan ezekből a dolgokból van elegem. Egy országgal odébb meg, ha rondán néz rám a főnököm, már mehetek panaszt tenni az Arbeitskammerhoz. Ott nincs olyan, hogy ingyenes túlóra, nincs olyan, hogy munkaidő után még órákon keresztül zaklatnak telefonon; nincs olyan, hogy elmegyek a boltba és átvágnak az akciókkal / direkt rossz összeget ütnek be; nincs az, hogy a telefonszolgáltató felszámláz nekem olyan szolgáltatásokat is, amiket nem is kértem, és még sorolhatnám.


Ez a baj az országgal, nem pedig az, hogy alacsonyak a bérek. Ha 200.000 lenne a minimálbér, ez egy akkor is élhetetlen hely lenne. Ráadásul azon borulok ki állandóan, amikor egymás torkának esik a sok barom, mert a másik egy ellenzéki pártra szavazott... Pedig azt kéne végre észrevenni, hogy minden párt ugyanannak a polipnak a csápja. Nincs köztük semmilyen különbség... De neeem, meg kell ölni egymást inkább.

2015. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 15:01


Pardon. Amit te felsoroltál, az én szememben az is a gazdasági helyzet része, nem csak az alacsony bérek.


Azért (is) ver át nagyrészt mindenki mindenkit, mert másképp szinte lehetetlen megélni...

2015. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a hungorafobóia? Ami mellesleg nem hiszem, hogy létező dolog lenne ebben az országban...

Vannak cigányok, akik utálják a magyarokat, de ez nagyon kis réteg lehet csak. Soha nem tapasztaltam ilyesmit.

Magyar-gyűlöletből mennek el az emberek vagy magyar-gyűlöletből ki-mit csinál?

Nem értem.

2015. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!