Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A rádiók miért nem teljesítik...

A rádiók miért nem teljesítik a magyar kvótát? Amikor meg magyar számokat játszanak, akkor miért pont ilyen olcsó, lumpen megasztárosok (? ) dalait játszák, amiket nagyrészt másoktól szedtek?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet néha normális magyar zenéket leadni? A P.Mobil, LGT a magyar történelem 2 legnagyszerűbb zenekara, meg ott van a 4 rock tenor Varga Miklós, Deák Bill Gyula, Tunyogi Péter, Vikidál Gyula. Ha vannak ilyen nagyszerű zenészeink, akkor miért kell azokat a senkiket nyomatni, akiket nyomatnak? Vagy ilyen sokan szeretik ezeket? Nem hiszem. Minden nap többször is hallom annak az Oláh Ibolyának a női felsőbbrendűséget hirdető dalát is.

2015. jan. 22. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert buták.
2015. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az általad említett dal nekem (nőként) is bicskanyitogató.
2015. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy neked a P.Mobil tetszik még nem szereti mindenki.. A rádiók a közízlést próbálják kiszolgálni, azt nyomják amire igény van.
2015. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdésben a válasz. Ez olcsó. Valamint hidd el, hogy az RTL-TV2 duó elég szép pénzt tol a kereskedelmi rádiók szereke alá, hogy a sajátjaikat nyomassák. Valamint tényleg ennyire igénytelen a közízlés... :-(


Régen a Petőfi játszott rengeteg ismeretlen, "underground" dalt itthonról és külföldről is, nem hallgattam már évek óta, változott náluk valami?

2015. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

MR2-őn elég vegyesen adják a zenéket. (pont ezért szeretem)


Csak az utóbbi pár órában volt Rúzsa Magdi, AC-DC, Magna Cum Laude, AVICII, Coldplay, RUN D.M.C., Madonna.


De egyébként még szokott menni ilyen kicsit ismeretlenebb magyar underground zenék.

2015. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Petőfi még mindig olyan, de sokszor átesnek a túloldalra.

Múltkor ment a reklám, h milyen zenéket játszanak, hát azt hittem bemegyek a kocsival az árokba a nevetéstől.

Vagy nagyon rossz részt vágtak ki, de inkább ahogy ismerem őket az volt a zene "lényege".

Valami alap szintidob ment, plusz valami kopácsolás

2015. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A Petőfi az, ahol a legtöbb magyar megy, de még ott sem éri el a 35%-ot, amelyet elvileg az összesnek teljesítenie kéne. Valaki írta, hogy attól, hogy én szeretem a P.Mobilt még nem biztos, hogy mindenki kedveli. Én ezt nem is mondtam, hanem arra világítottam rá, hogy ha ilyen nagyszerű zenészeink vannak, mint pl akiket fent említettem, akkor miért kell ilyen bűn rossz, semmilyen zenéket nyomatni, ráadásul amiket legtöbbször játszanak, azoknak a nagy része más zenekartól van lenyúlva.


Tavaly nyáron kiültem a kertbe napozni és olvasni, vittem magammal a rádiót is. Elkezdtem tekergetni és volt egy jó szám, pont a Petőfin, így hát azon maradtam. Másnap megcsináltam ugyanezt, és ugyanazokat a számokat adták le, szinte még a sorrend is ugyanaz volt.

Mindegyik reklámozza a változatosságot, de hát hol van a változatosság? Ha a változatosság abban rejlik, hogy minden nap különböző stratégia szerint játszák le ugyanazt a 60 számot, akkor igen, valahol rá lehet erre is húzni azt, hogy változatos.

2015. jan. 22. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a Petőfit például szeretem.


Mostanában a top 100 legjobb gitárostól van napi bontásban zene, és némi infót is mondanak róla. De volt hogy alternatív zene, rock zene, rap ment.


Sőt, pont az LGT-ről is volt kb egy este, amikor az pályafutásukról, háttér infókról beszéltek, és mellette mindig lejátszották 11 számukat.


Ez a napi 60 szám meg olyan dolog, hogy mindig megvannak az aktuális slágerek, ez így volt régen is. Ha nem játszanák le 3x egy nap, akkor meg az lenne a baj.


De ha nem tetszik, ott a youtube, állíts össze magadnak egyedi lejátszási listát.

2015. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!