Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jövőben teljesen kulimunkára...

A jövőben teljesen kulimunkára lesz ítélve akinek nincs érzéke a reál tárgyakhoz?

Figyelt kérdés

Még a komolyabb bölcsesztargyakkal (tarsadalomtudomanyok,pszichológia,nyelv,tanari),is nagyon nehez normalis helyen elhelyezkedni. Mindenhol csak a reálosokat keresik pl mérnök,programozó,gazdasagi szakok.

Pedig ez egy adottsag hogy megerti-e az ember vagy nem. De így rengeteg intelligens human ember arra lesz ìtelve hogy kőbuta es erőszakos emberekkel együtt melózzon egy szalagon vagy útépítesen..

Tenyleg ez lesz a jövő?


2015. jan. 26. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Adottság a fenét. Középsuliban sikeresen mehettem pótvizsgázni kémiából, egyetemen elsőre pedig elsőre meglett az összes "kémiás" tárgy. Pedig nem a tananyag lett könnyebb (haha), hanem a tanárok voltak olyanok, hogy tízszer nehezebb dolgokat is képesek voltak értelmesen elmagyarázni, nemcsak a képleteket írták fel a táblára, hogy találd ki mit jelenthet!

De ugyanígy matektanár és matektanár között is világnyi távolságokat tapasztaltam. (Az egyik meg is nyugtatott, hogy az alatt a 40 év alatt, mióta ő tanít, évről-évre egyre rosszabb a helyzet).

Magyarországon egyszerűen se eszköz, se szándék nincs a reál tárgyak rendes oktatásához, ehhez jön hozzá még a társadalmi belenyugvás, hogy "nem baj, ha nem érted Petike, a fizika nehéz tantárgy!". Nem, nem az, csak rendesen el kellene magyarázni az összefüggéseket, és hogy mi miért van, ahelyett, hogy már-már az ezotéria határait súroló képlettengert akarunk bemagoltatni a kölyökkel "így van oszt kész, tanuld meg!" alapon.

2015. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, honnan vetted ezt a hülyeséget. Meg alapból az egész humán-reál felosztás egy életidegen hülyeség.
2015. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
8%

Adottság? Szerintem lustaság kérdése az egész. Bölcsésznek a lusta és kényelmes emberek mennek. Tanulj hasznos szakmát, amire a társadalomnak valóban szüksége van, ez csak erről szól! Nincs ebben semmi diszkrimináció.


Itt csak azt lehet sajnálni, akinek nincs lehetősége tanulni. Másrészt a minimálbérek méltatlanul alacsonyak. A többi mind kifogás.

2015. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez bizony adottsag,az összes eddigi intelligenciaelmelet ezt tamasztja ala

Persze az se mellekes hogy az oktatas szar.


Mellesleg én 18 evesen 2 nyelven beszeltem felsőfokon,kepes vagyok többszaz oldal pl. szocialpszichologiat elsőre megerteni,gyorsan vag az agyam megis kicseszett hülye vagyok matekhoz pedig nagyon jó magantanarom is volt.


3-as te szimplán gyöker vagy.

2015. jan. 26. 18:52
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Igen ? Humán ? Elolvasol 100 könyvet ? Egyből tudsz róla írna 1000 oldalas elemzést ? Mire mész vele ? Ettől mért lennél okos ? Mért okos az aki beseggel egy csomó könyvet ? Nem ! Nem okos. Csak ahhoz, hogy ebből kilépj még annál is többet kell tanulnod és logika is kell, hogy mondjuk ügyvéd légy. Reál nélkül nincs logika.


De van egy jó hírem !

Korrupt országban élünk. Ha jót nyalsz, "bután" is lehetsz bevétel nélküli milliárdos.

2015. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj meg, de te sok minden vagy, csak nem intelligens humán ember!


"kőbuta es erőszakos emberekkel együtt melózzon"


Na ez mindent elmond, és ezt sznobizmusnak hívják! Mellesleg ennyit a szociálpszichológiáról, éljenek a negatív sztereotípiák!


Meg jössz itt azzal, hogy két nyelvet beszélsz felsőfokon, hát hajrá, végezz el egy szinkrontolmács/fordító képzést, azt máris találni fogsz munkát! Vagy ha ennyire frankó nyelvész vagy nyelvszakra kellett volna menni!


De amúgy azt is be kellene látni, hogy mindig a reálgazdaság volt az, ami húzta magával a humán területet is, tehát tetszik vagy sem, de igenis a reáliák ismerete sokkal fontosabb gazdasági szempontból mint a humán tárgyaké. Egyébként meg humán diplomával is lehet szakterületen állást találni, csak mondjuk egy pszichológusnak büdös nettó 100 ezerért tutujgatni az embereket, aztán sír a szája, hogy nem fizetik meg a diplomáját, pedig amikor erre a szakra ment, akkor pontosan tudhatta, hogy álomfizetés ilyen pályán senkinek nem jár!


Egyébként ez az én nem értek a matekhoz mentalitás teljesen hibás, ha nem tudsz felzárkózni matematikából, akkor el kell fogadnod, hogy te nem vagy intelligens, szar ügy, de ez van.

2015. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Konkrétan jelöld meg, mely intelligenciaelmélet írja le, hogy egy ember születésétől fogva reál vagy humán beállítottságú, és arra is kíváncsi vagyok, milyen módon bizonyították az elméletet.


Egyébként akkor én pl. milyen beállítottságú vagyok? Bölcsészkaron végeztem, ahol nyelvészetet és filozófiát szerettem a leginkább tanulni. Emellett van némi érzékem művészeti alkotások értékelésére, de leginkább a zenéhez van egyértelműen tehetségem.

Ugyanakkor érdekel az informatika is, és jelenleg ilyen területen tanulok, és nem jelent reménytelenül nagy kihívást az analízis, a logika vagy a programozás maga, ós a legkevésbé sem untat bármelyik, sőt.

2015. jan. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Jaj skacok le lehet pontozni, de attól a tény az tény, a matematikához nem kell semmi érzék a humán mindig a reál mögött van a kérdező meg egy lusta disznó, aki cserébe még egy igazi sznob bunkó is!
2015. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Körmendi Mátyás ***** válasza:

Természetesen ez lesz.

Mert Magjurarorszagh jobban teljesít.

2015. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

em csalódtam a gyakoriban,kellően átgondolatlan ellenvélemények jöttek.Nézzük csak:


5

"Miért okos aki beseggel egy csomó könyvet"?

Seggelj be páro ezer oldal szakszöveget,majd meglátod. Egyébként a reálosok is magolnak,nem magukról jönnek rá a dolgokra,csak mondom..


6

A népesség nagyrésze borzalmasan primitív. Hidd el hogy ismerem ezt a réteget. Nem megy közmunkásnak aki legalább egy érettésgit letett.


7

Faktoranalízis pl. Te meg több mindenben vagy tehetséges. Van aki meg 10 évesen művészi játszik hangszeren.


8

Gratulálok, igazi retardált vagy. Buksimi

2015. jan. 29. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!