Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezért felelősségre vontak...

Ezért felelősségre vontak valakit? (Drezda terrorbombázása. )

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon tudtam a részletekről, ezért azt hittem, hogy egy sima szőnyegbombázás volt. De tegnap olvastam róla, hogy szántszándékkal a polgári lakosságot bombázta az az ország, ahol akkor korábban a halott indián volt a jó indián, és akkor még a négereknek csak hátul szabadott ülni a buszon.

Ha azért már a vadliberálisok csúnyán néznek, ha azt mondom, hogy nem 6 000 000, hanem csak 5 999 999 zsidót öltek meg a nácik, Annak ellenére, hogy sajnálom az ártatlanul megölt embereket, nem értem, hogy ez a szám, hogy lehet axióma, ha más hasonló dolgok nem azok. Példának okáért, pár hete az örmény holokausztot egy indexes cikkben nyíltan tagadták az azerikek, Pol-Pot, aki több embert ölt meg, mint ahány zsidót Hitler (a nemhivatatalos becslések szerint nem 6 milliót, hanem másfelet ölt meg Hitler), míg Pol-Pot ca. kétszer ennyit, és békés öregkorban nevetséges büntetés (házi őrizet) mellett halt meg, nem számít.

Miért van az, hogy ezekről mélyen hallgatnak? Az egy tény, hogy azért elvinni valakit, mert körül van metélve, meg nem eszik sonkát, az felháborító, de az össses többi durva dolog az tabu? Jó, a kommunizmus áldozatainak van már emléknapja, de akkor sem értem azt, hogy a jenkik nem tudták, hogy mekkora nemiszervfejfedő Sztálin, így kiálltak mellette, holott hagyni kellett volna, hogy az Bajszos és az Acélember nyírja csak egymást, és csak a többi országgal kellene foglalkozni, pl. a közbeeső lengyelekkel!

Mindezeknek ma is isszuk a levét, mert ha az amcsik nem hagyják, hogy a ruszkik lenyúlják a lengyelek egy részét, akkor ma sem lenne ukrán válság, mert a többség az oroszok felé húzna. (Ugyebár Lemberg és Königberg környéke lengyel lenne ma, ha sem a ruszkik, sem Hitler nem kavar be.)



2015. febr. 14. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Kivégezték Kennedyt.
2015. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt az utolsó gondolatodhoz hozzáfűznék annyit, hogy a mai Lengyelországnak nem sok köze van ahhoz, mint ami 200 évvel ezelőtt volt :) Königsberg és az egész lengyel tengerpart echte német terület volt a második világháború végéig. Úgyszint Szilézia és a mai Lengyelország nyugati része. A lengyelek a Lemberg-Varsó-Krakkó háromszög felé éltek leginkább.


Szerintem a történelem legnagyobb gondja az volt, hogy a Párizs környéki békéket nem a wilsoni elvek alapján kötötték meg. Ezért volt Holokauszt, ezért volt kommunizmus.

2015. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen senkit nem vontak felelősségre. Még azt sem tudjuk pontosan hányan haltak meg Drezdában, néhány tízezertől, pár százezerig teszik az áldozatok számát.


Sima szőnyegbombázás? A többi is nagyon kemény volt, pl. Hamburg bombázása. Drezda azért kirívó, mert Németország már összeomlóban volt, nem volt ott katonai célpont, még csak légvédelem sem, tele menekültekkel és kíméletlenül rommá bombázták mégis.

2015. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem a főkolompos Winston Churchill-nek többfelé szobrot emeltek. Ha a dolog fordítva sül el, akkor felakasztották volna...
2015. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira, mint Hirosima és Nagaszaki lebombázásánál...
2015. febr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A törtenelmet a győztesek irjak...vae victis.
2015. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
A mocskos lengyelek is megtámadták szegény náci Németországot, mert abban hittek, hogy felsőbbrendűek másoknál és nekik sokkal több terület jár.
2015. febr. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Hitler kiscserkész volt Churchillhez és Sztálinhoz képest. Csak utóbbi kettőnek jobb a píárja.
2015. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindig csak a vesztesek a háborús bűnösök.
2015. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Sima szőnyegbombázás? A többi is nagyon kemény volt, pl. Hamburg bombázása."

Itt arra céloztam, hogy gyújtóbombákat alkalmaztak, holott azok a legfeleslegesebb haditechnikai eszközök! Ugyanis miket kell bombázni? Vasúti csomópontokat, hidakat, fegyvergyárakat, olajfinomítókat. A hidakhoz nem kell gyújtóbomba, a vasúti csomópontokhoz sem, az olajfinomítók meg maguktól is kigyulladnak, ha kapnak egy sorozatot, a hadianyaggyárak meg felrobbannak.

Itt ráadásul meg polgári célpontok ellen vetették be őket, és a cikk szerint már korábban terveztek ilyesmit, mint Hitler szétbombázta volna az angolokat!

2015. febr. 15. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!