Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Állambiztonsági Szolgálatok...

Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára szabadon kutatható?

Figyelt kérdés
Tehát ha szépen besétálok az irodájukba és mondom: -"Kovács Pisti" vagyok, szét szeretnék nézni az archívumban, hogy régi rendszerben x.y. ügynök volt-e?" Ezt így lehet?

2015. febr. 26. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2015. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És miért nem lehet?
2015. márc. 2. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Keressem ki neked a törvényből/szábályzatból az ide vonatkozó passzust? Nem :D Keresd meg magadnak.
2015. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyugodtan kikeresheted! Egyébként ha nem kutatható akkor miért van ez az egész?
2015. márc. 4. 02:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szabadon kutatható.


Szívesen elküldik a szabályokat, hogy ki, mikor és hogyan.

2016. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kutatható bárkinek szabadon.


Azt írják, hogy egyenesági leszármazottnak adnak ki információt, ingyenes, be kell mutatni a halottit, és akkor előkeresik. Ha találnak valamit, másolatot is adnak. Időbe kerül, nem tudják, hogy mennyibe, értesítenek, hogy mikor lehet bemenni érte.


Szóval csak azt nézheted meg, hogy saját magadra vagy apádra-nagyapádra ki-mit jelentett.

2016. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az utolsó írja. Végig is jártam, tegnap vettem át az anyagot. Sok oldalt kaptam, de láthatóan nagyon sokat cenzúráztak! Ami nagyon bosszantó, nem is mondták vagy írták hogy miért hagytak ki belőle minden jelentős infot, miért nem láthatom. Bezzeg a facebook oldalon megosztják a teljes történeteket, képekkel stb.

Az egész dologra majd háromnegyed évet vártam eleve.

febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!