Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Léteznek külföldieknek szánt,...

Léteznek külföldieknek szánt, Magyarország szétszakadásáról és a magyarság tragédiájáról szóló könnyen emészthető irományok?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, amelyek bemutatják a nemzetünk legnagyobb tragédiáját, hogy milyen politikai lépések juttaták oda országunkat, hogy családok ezrei szakadjanak el egymástól..


Fontos, hogy angol, vagy más külföldi nyelven is elérhető legyen, magyarságról szóljon, rövid és mégis lebilincselő legyen, érzelmes legyen, és megértesse külföldiekkel azt, hogy amíg más országok már visszakapták területeiket, a magyarságot még mindig az ebből származó problémák súlytják..


Ha nincsenek ilyenek, nem kellene írni/terjeszteni párat, hogy legközelebb a magyarok oldalára állhasson külföld? (Hisz a megfelelő kommunikáció nagyon fontos)



2015. márc. 7. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Szerinted ez külföldet mennyire érdekli? Hány hasonló eset történt/történik a világban és téged Se mozgat meg jobban az átlagosnal.


Ez a magyarságnak VOLT tragédia 100 évvel ezelőtt. Már hiába nyalogatjuk a sebeinKet rég túl van rajta mindenki, a külföldiek pedig aztán különösen...

2015. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

A kérdés NEM az volt, hogy MENNYIRE ÉRDEKLI a külföldieket, hanem hogy LÉTEZNEK-E ilyen iratok, a kettő között hatalmas a különbség, kérlek tanulj meg értelmezni, mielőtt elkezdessz nyilvánosan belekötni másokba..


Mellesleg külföldi magyar szakos ismerőseimnek kellenének ilyen anyagok, tehát nyilván akkor van olyan nem magyar külföldi is, akit ez érdekelhet..

2015. márc. 7. 09:16
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos kevés ilyenről tudok. Ezen az oldalon talán érdemes körülnézni: [link]

Az első 2 válaszoló véleményét még akár tiszteletben is tarhatnám, ha legalább vették volna a fáradságot, hogy válaszolni próbáljanak a kérdésre. De sajnos mostanság egyre inkább a magyarellenesség lett a divat, még Magyarországon is. És ugyanezek az emberek meg fel vannak háborodva, ha adott társadalmi csoportokat nem hajlandó valaki pozitívan megkülönböztetni. Érdekes ez a kettős mérce.

2015. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%

"#1

A kérdés NEM az volt, hogy MENNYIRE ÉRDEKLI a külföldieket, hanem hogy LÉTEZNEK-E ilyen iratok, a kettő között hatalmas a különbség, kérlek tanulj meg értelmezni, mielőtt elkezdessz nyilvánosan belekötni másokba..


Mellesleg külföldi magyar szakos ismerőseimnek kellenének ilyen anyagok, tehát nyilván akkor van olyan nem magyar külföldi is, akit ez érdekelhet.."


Nos kérdező azt meg tudom érteni, hogy fogyatékos vagy, de azért mást szétosztani ezért még nem kell.


A kérdéses valóban az volt, hogy léteznek-e, de a kérdés kiegészítésében ami KIFEJTI a kérdést, már arról ömlengesz, hogy olyan könyv kéne ami a külfödiekkel megérteti a valójában csak nekünk magyaroknak fontos problémánkat, valamint az utolsó bekezdésben még ki is fejted, hogy ha nincs ilyen akkor írni és terjeszteni kellene, hogy legközelebb a pártunkon álljanak.


Erre bátorkodtam írni, hogy szerinted a külföldiek mennyire szarják le azt, hogy mi egy 100 éves sérelemért nyalogatjuk a sebeinket?


Elképzelhető, hogy én nem tudok szöveget értelmezni, de hogy te velem kézenfogva ugyanúgy nem tudsz az biztos.

2015. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Mértékadó tanulmányok nem tárgyalják Magyarországot külön. Éppen ettől mértékadók. Magyarország helyzetének megítélésénél semmiképpen sem hagyhatók figyelmen kívül a környezetének eseményei, lényegében az európai történések.

Ilyen tanulmányok ezrével léteznek, de senki sem fog a kérdező szempontjai szerint írni és szakítani a tudományos igényekkel és szempontokkal.

Tömören szólva egyébként, a magyarság állapotát jórészt önmagának köszönheti. Mint minden más ország is.

2015. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, mi az, hogy más országok régen visszakapták a területeiket? Ez a magyarság tragédiáját való felnagyítás jellemző a tanulatlan körökre, ha tanult lennél, ismernéd a világot, tudnád, hogy ebben semmi rendkívüli nincsen... igen, vettek el színmagyar területeket is, de most miért kell rajt meglepődni, hogy mint ahogy a való életben, úgy a nemzetközi politikában is a győztes diktál?


Ha mi nyerünk, mi mit csináltunk volna? Autonómiát adunk az országunk területén élő szerbeknek, szlovákoknak, románoknak?


Persze lehet köpködni mindig, csak amit ti csináltok, az nem tükrözi a valóságot. Én is jobboldali vagyok, és minden vágyam az lenne, hogy ne tartozzanak közénk ilyen aluliskolázott, az életük szerencsétlen menetéért mindig másokban hibát kereső emberek... a trianonozástól pedig már rosszul vagyok, a nagy katasztrófa után raktak össze Bethlenék, Klebelsbergék, Telekiék, Horthyék egy olyan Magyarországot, amire büszkék lehetünk ma is. Nem siránkoztak, hanem cselekedtek, míg te itt nyávogsz. Ezért nem tudunk a szocializmus bukása óta eltelt 25 évben felmutatni semmit, mert a többség ilyen, mint te.

2015. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4

"Nos kérdező azt meg tudom érteni, hogy fogyatékos vagy, de azért mást szétosztani ezért még nem kell. "

-> Ha csak úgy tudsz érvelni álláspontod mellett, hogy másokat beoltassz, akkor köszönöm a sértegetést, tőled ezt bóknak veszem...


"A kérdéses valóban az volt, hogy léteznek-e, de a kérdés kiegészítésében ami KIFEJTI a kérdést, már arról ömlengesz, hogy olyan könyv kéne ami a külfödiekkel megérteti a valójában csak nekünk magyaroknak fontos problémánkat, ..."

-> Akkor mégis milyen könyvet kellene ajánlanom olyanoknak, akiket többekközt a magyarság problémái is foglalkoztatnak? Olyanokat, amelyeket azok írnak, akiknek köze nincs a magyarokhoz? Mégis milyen alapon várjuk el külföldiektől (akik teljesen más körülmények között nevelkedtek), hogy megértsék a magyarság főbb problémáit te értetlen?


"Elképzelhető, hogy én nem tudok szöveget értelmezni, de hogy te velem kézenfogva ugyanúgy nem tudsz az biztos."

-> Ha két beoltás között arra sem veszed a fáradtságot, hogy megfelelően összekösd érveléseidet, akkor ne csodálkozz ha mások annyira "fogyatékosak", hogy nem értik meg isteni komplexitással bíró gondolataidat...



#5

Köszönöm! Ez a válasz teljsen korrekt!


"Tömören szólva egyébként, a magyarság állapotát jórészt önmagának köszönheti. Mint minden más ország is."

-> Ezzel teljesen egyetértek.



#6

"Kérdező, mi az, hogy más országok régen visszakapták a területeiket?"

-> Hmm, pl. a kettéválasztott Németország?


"Ez a magyarság tragédiáját való felnagyítás jellemző a tanulatlan körökre, ha tanult lennél, ismernéd a világot, tudnád, hogy ebben semmi rendkívüli nincsen... igen, vettek el színmagyar területeket is, de most miért kell rajt meglepődni, hogy mint ahogy a való életben, úgy a nemzetközi politikában is a győztes diktál?"

-> Kérlek, idézd vissza azt a kommentemet, amiből meglepődésem "kiderült" számodra.. Mert szerintem ilyet nem igazán írtam, kedves értelmezőképesség teljes hiányában szenvedő kommentelő!


"Persze lehet köpködni mindig, csak amit ti csináltok, az nem tükrözi a valóságot."

-> Szerintem itt most csak te és a másik kommentelő haverod köpködött, akik idepofátlankodták magukat anélkül, hogy értelmezték volna a feltett kérdést..


"Én is jobboldali vagyok, és minden vágyam az lenne, hogy ne tartozzanak közénk ilyen aluliskolázott, az életük szerencsétlen menetéért mindig másokban hibát kereső emberek..."

-> Félreértettél. Én nem vagyok jobb oldali. (Bal sem igazán) De kommented elolvasása után nem is kívánok a jobb oldalhoz húzni, ha hozzád hasonló értetlen emberek vannak jelen..


"Ezért nem tudunk a szocializmus bukása óta eltelt 25 évben felmutatni semmit, mert a többség ilyen, mint te."

-> Ahogy a 4-esnek, úgy neked is köszönöm a sértegetést! Kommented minősége alapján, inkább dícséretnek veszem.

2015. márc. 7. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Hm... pl ketté válaszott Németország?


Abban a két Németországban, tudod, németek laktak csak és kizárólag, és nem kapták vissza az első világháborúban elvesztett területeiket (se a franciáktól, se a lengyelektől). Ha meg visszakapták volna, akkor a franciák és a lengyelek tehetnék fel ugyanezt a kérdést, hogy mikor kapják vissza, úgyhogy ilyenről beszélni értelmetlen. Nem érdekel, hogy jobb- vagy baloldali vagy-e, egyáltalán nem érdekelsz se te, se a minket érvek nélkül lepontozók. Jó szórakozást!

2015. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 progizo ***** válasza:

Kérdező, talán ez is érdekelhet:


[link]


Ez Harry Hill Bandholtz amerikai tábornok "Napló nem diplomata módra - román megszállás Magyarországon" című könyvének eredeti angol változata. Nagyon tanulságos.

2015. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!