Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 3 gyerekes családnak anyagilag...

3 gyerekes családnak anyagilag megéri Angliába költözni?

Figyelt kérdés
Igaz hogy fizetésbe majdnem 3x annyiba jöhet ki, viszont a tandíj, lakás bérlés, kaja, rezsi annyival több ráadás családi pótlék, és kedvezmények sincsenek hogy ott alig ha élnénk jobban. Vélemények?

2015. ápr. 20. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben, ha beszélitek a nyelvet vagy van olyan ismerős, akiben 100%-ra meg tudtok bízni.
2015. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kolléganőm heti £125 körül kap a 12 éves lányára. 3 gyerekre lehet, hogy több jár. Az iskola nem kerül pénzbe (csak a szokásos dolgok:könyv, tanszer + egyenruha). A gyerekek 15 éves korig ingyen utaznak. A lakás az tényleg drága, egy 2 szobás lakás 1000-1200+rezsi körül mozog. De rögtön azt nem lehet kivenni, csak ha már munkátok van 3 hónapja. Szóval elég macerás lenne a kijövetel szerintem.
2015. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az anyagiaktól nagyon függ, hogy mennyit kaptok 3 gyerekre. 2 minimálbéres, teljes munkaidős fizuból inkább 2 gyerek a kényelmes. Ha valószínű jobb fizetésetek lesz, akkor oké, de 3 gyerekkel már össze kell húzni a gatyaszárat.

Attól is függ, hogy szorultok e majd gyerekfelügyeletre. Ha a legnagyobb nincs még olyan idős, hogy a kisebbekre vigyázzon és ti nem úgy dolgoztok, hogy teljesen fedje az iskolai időt, akkor kell majd valaki, aki vigyáz a gyerekekre. Ez igen drága. Persze fizetéstől függően az ember visszakap valamennyit belőle, ha elég alacsony a fizutok, akkor max 70%-ot.

Nekem még elég kicsik a gyerekeim. Az első most kezdte a sulit, második 4.5 hónapja született. Eddig egy gyerekkel szép kényelmesen elvoltunk, még a kettő is belefér. De 3. már ilyen körülmények között nem nagyon férne bele. Mondjuk szeretnénk mindketten előrébb jutni, de nem tudom, hogy sikerül e.

Az alanyi jogon járó heti pénz rájuk az 20 valamennyi az elsőre és 13 körül minden egyes további gyerekre. A többi már nem biztos. Egy gyerekre 60 körül kaptam, mikor dolgoztunk teljes munkaidőben a párommal és kellett valaki, aki a gyerekre vigyáz. Ebben benne volt a visszakapott összeg is, amit a gyerekvigyázás miatt kaptam és az összeg 70%-át visszakaptam, szóval nem márt volna túl sok, pedig minimálbéresek vagyunk. Tandíj nincs, sőt, áltsuliba csak a ruhát kell megvenned-még egy darab tollat se kell. Lakás attól függ, hova mész. Én nagyon olcsó környéken vagyok, itt már 350 font per hóért lehet bérelni 2-3 szobás lakást. A számlák nagyrészt kiszámíthatóak, mert majdnem fixdíjas mind. Kivéve a villany és a gáz.-de azt is beállíthatod fixre-így előre tudsz tervezni. Kaja szó szerint ugyanannyi, mint otthon.

Ha konkrétumokat akarsz, kérdezz nyugodtan.

2015. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!