Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek egyszer be fogjuk...

Szerintetek egyszer be fogjuk látni mi Magyarok hogy Trianont nem lehet visszacsinálni?

Figyelt kérdés

Van egy rész a népben aki még nem látja be és még Kárpátiát hallgatva élteti azt hogy Trianont vissza lehet csinálni. Tegnap este egy megemlékezés után ezt beszélgettük hogy ez egy szemfényvesztés. Sajnálatos és tragédia ami történt 95 éve. De mint eddig, ezután sem lehet mást tenni mint megemlékezni. Az Erdélyi és Felvidéki Magyarok már belátták hogy így fog maradni, és sokan mások.

De valamiért a fiatalok és egy-két ember még hisz benne hogy visszacsatolják a területeket. Szerintetek mikor látják be azok akik nem akarnak beletörődni?



2015. jún. 5. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
A III. VH után fog rendeződni a területi probléma. Az oroszok le fogják darálni a románokat, Szlovákia felosztásra kerül Lengyelország és Magyarország között 10-90% arányban, a Délvidéket visszavásároljuk a teljesen elszegényedő Szerbiától.
2015. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 klopusz ***** válasza:
58%

Tegnap én is éppen ezen gondolkodtam, mikor láttam a díszmagyaros, atillás, virágos népeket koszorúzni vonulni.


Soha nem fogják elfogadni - ezek szerint felfogni sem -, hogy nem lehet visszacsinálni semmit.

Viszont ez jó ok a hőbörgésre, balhéra.

2015. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Én annak is örülnék már, ha autonómia és szabad nyelvhasználat lenne...


Valamiről megemlékezni ami a mai napig kihatással van több millió magyarra pedig meg kell, akármilyen világnézetű is vagy...

2015. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

5:

"Én annak is örülnék már, ha autonómia és szabad nyelvhasználat lenne..."

Ez nem rajtunk múlik itt Magyarországon.


"Valamiről megemlékezni ami a mai napig kihatással van több millió magyarra pedig meg kell, akármilyen világnézetű is vagy..."

A megemlékezéssel nincs bajom, sőt voltam is, de az hogy egyesek nem látják be azt hogy már nincs mit tenni csak ezt, azokat nem értem meg.

2015. jún. 5. 09:57
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Én még mindig nem értem, hogy ennek mi a jelentősége a mindennapi életvitel szempontjából. Ugyanúgy felkelsz reggel, elmész munkába, bevásárolni, elviszed a gyereket játszótérre attól függetlenül, hogy éppen ettől hangos a sajtó, vagy mástól. Baromi idegesítő, hogy az egyik csapból Trianon, a másikból meg a holokauszt folyik állandóan, miközben az egyszerű embernek egyikhez sincs semmi köze.
2015. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem fogjuk lemondani a területekről!

Gondolj bele, 500 éve még törökök urálták az ország nagy részét. És akkor mi lett volna, ha azt mondják, hogy mondjunk le a területekről? Most muszlimok lennénk mind...

Nem tudhatjuk mit hoz a jövő, lehet 100 vagy 500 év mulva megint miénk lesz Erdély, senki nem tudhatja.

2015. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Akinek nem fáj Trianon, az nem magyar érzelmű ember. Nagy Magyarországnak volt rengeteg bányája, sőt, aranybányája is, amit Trianon után a románok kaptak meg, akik aztán potompénzért eladták (ha jól tudom) kanadaiaknak. Akinek ez nem fáj, aki nem érti, hogy mit veszített Magyarország, az nem magyar érzelmű ember, az csak úgy van ebben az országban.
2015. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Osztakkor? Én csak úgy vagyok. :D Úgyis el akarok menni innen. A múlton sírtok, a jövőre nem gondoltok. Jobb lenne azon gondolkodnátok, hogy rossz emberek vannak a parlamentben, nem azzal, hogy mi volt 95 éve.


19/F

2015. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
#10 egyetértek.
2015. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Okos politikával, jó gazdasággal pár évtized alatt sok mindent el lehetne érni. Már most vannak példák EU-ban határokon átnyúló gazdasági régiókra, melyek szerepe egyre inkább erősödik.

[link]


Pár magyar cég is már regionális versenyző (MOL, OTP), ha magyar cégek sikeresen tudnak terjeszkedni a korábbi Nagy-Magyarország területén, akkor az ott élő magyarok fontosnak érzik, hogy megőrizzék magyarságukat, mert a munkaerőpiacon magyar cégnél ez versenyelőnyt jelentene nekik. Szélsőséges esete ennek az lenne, ha sikerülne gazdaságilag "elfoglalni" a volt magyar területeket, ott középiskolákban, egyetemeken magyar cégek által beindított képzések lennének, magyar cégek finanszíroznák a helyi önkormányzatokat, politikusokat, stb, egy ilyen környezetben meg már a vegyes házasságokban születő utódokat is magyarnak nevelnék.


Van erre már példa is, Tirol Olaszországhoz tartozó részét is az osztrák-németek uralják, az ottani olasz lakosság sem tiltakozik ellene, mert jobban élnek, mint bárhol máshol az olaszok.

2015. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!