Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Horvátok szeretik vagy...

A Horvátok szeretik vagy utálják a Magyarokat?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tapasztaltátok ezt meg ?

2015. jún. 14. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek szerint szeretik, de én tök semlegesnek éltem meg kint tartózkodásunk idején (sőt, egy hajóúton egy - számunkra ismeretlen - magyar pár nőtagját el is verte egy részeg horvát).


Abba a balkáni pöcegödörbe mi nem megyünk újra vissza, az tuti.

2015. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semlegesek. Nincs annyira sok magyar ott, mint mondjuk Romániában, hogy utáljanak minket.
2015. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem utálnak minket, mivel Horvátország gyakorlatilag Mohács óta nem tartozik hozzánk(csak a király személye kötötte össze a két országot, de az osztrák volt).
2015. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:
22%
minden környező népcsoport utál minket mert nem tartozunk egyetlen európai népcsaládhoz sem(hiába kérdezitek meg minden nap.)
2015. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnek minket, a magyarokat tartják a kedvenc szomszéduknak. Ők úgy gondolják, hogy a közös történelmünk nem mindig volt zökkenőmentes (leginkább ott '48 tájékán), de így utólag visszagondolva rá inkább pozitívnak vélik, mint negatívnak (főleg a szerb-horvát együttélés után). Tisztában vannak vele, hogy csak mindkét nemzet a legjobbat akarta a saját népének. Továbbá még mindig rendkívül hálásak amiért támogattuk őket a délszláv háborúban.


Amúgy velük is vannak közös mondásaink, mint a lengyelekkel, bár ezeket (szerintem) Magyarországon nem ismerik annyian:

-brat uz brata, madar uz hrvata

-jedna kruna, dvije nacije

2015. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az ötössel. És jó lenne, ha le lenne fordítva az a mondat, amit kiírtál :)


Sokszor voltam Horvátországban és nem voltak ellenségesek.

2015. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második azt jelenit, hogy "egy korona, két nemzet". Az elsőben bizonytalan vagyok, de úgy tudom, hogy "barát barátja, magyar a horvátnak", vagy valami hasonló.
2015. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!