Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hisztek a demokráciában?

Ti hisztek a demokráciában?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben én kétkedni kezdtem benne

2015. jún. 18. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem, de nincs jobb. Diktatúrát nem akarok.
2015. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem lenne olyan gáz ha tényleg az lenne, de nincs az
2015. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha nem is a diktatúra, de szerintem egy bizonyos fokú egyeduralom jobb lenne.

Nem is ez a jó szó, talán az utasítás, bármennyire is utálom a kommunizmust, ahogy ők csinálták az siralmas volt, de alapból nem hülyeség

2015. jún. 18. 18:47
 4/13 anonim ***** válasza:

Legalábbis kell az országok élére egy olyan felügyelet aki/ami tartósan ott van és tartja a hátát azért ami az országgal hosszútávon történik.


Ilyesmi lehetne egy örökös joggal bíró kancellári tanács köztiszteletben álló szakértőkkel vagy hasonló.

2015. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Természetesen nem. A demokrácia a kommunizmus félresikerült leképezése. Az ilyesmi nem működőképes.
2015. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
A demokrácia is egyfajta diktatúra. Csak a "demokráciában" nem látod a piramis csúcsán ülő diktátort. Ennyi a különbség demokrácia és diktatúra között.
2015. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem tartom kifejezetten jó rendszernek, de még mindig a legelfogadhatóbb. Winston Churchillt idézve: " A demokrácia a legrosszabb kormányzási forma - nem számítva az összes többit, amellyel az emberiség időről időre megpróbálkozik."

2015. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha nem is a diktatúra, de szerintem egy bizonyos fokú egyeduralom jobb lenne."


Hát nem pont ez van most?

2015. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 ConnectCare ***** válasza:
100%
jó a demokrácia csak kellene hozzá egy kis republikánus felfogás is. Azaz, hogy a társadalom tagjai nem csak ész nélkül szavaznak meg dolgokat vagy képviselőket, hanem felelősek az ország alakításáért. Ehhez már az iskolában kellene alapvető állampolgári ismereteket tanítani és folyamatosan tájékoztatni az embereket az országban zajló dolgokról és ösztönözni őket arra, hogy éljenek aktív politikai életet és formáljanak tájékozott véleményeket.
2015. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én tiszteletben tartom az alapvető emberi jogokat (felőlem mindenki csináljon azt amit akar a magánéletében, a véleményét is fejezze ki, legyen homokos, menjen oda, ahová akar) - de én azzal nem értek egyet, hogy az egész ország sorsát az embertömegek alakítsák, és négyévente teljesen más kormányokat szavazzanak be. Így egy gazdaságot nem lehet működtetni, hogy mindig attól kell félnie egy kormánynak, hogy ha valami újítást vezet be, akkor leszavazzák és egy másik visszahozza a régi rendszert... Ha elindul egy folyamat, lehet, hogy 4 év múlva leszavazzák és jön egy teljesen másik dolog... Szerintem ez nem jó. NÉzzük meg az oktatásügyet, az egészségügyet, azért vannak romokban, mert mindig követik egymást a kormányok, és mindegyik kormány mást csinál. Nincs nemzetststratégia, nincsenek olyan kérdések, amikben pártállástól függetlenül egyetértenének a politikusok (pedig az egészségügyben, nemzetpolitikában, oktatásügyben ilyen konszenzus kéne).


Úgyhogy szerintem Magyarországnak nem jó ez a mostani rendszer, nem tartom a demokráciára érettnek ezt a népet.

2015. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!