Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a fene történt? Miért nem...

Mi a fene történt? Miért nem gyűjtik be a menekülteket?

Figyelt kérdés
Ma voltam Mórahalmon,ez valami kriminális ami van,végig a határtól Mórahalomig tele volt menekültekkel,nem számoltam de nagyon sokan voltak.Sokszor járunk át Szerbiából de ilyet még nem láttam.Mi a fene folyik itt,hogyhogy nem gyüjtik be őket?Máskor jöttek autókkal és buszokkal és összeszedték őket,most ülnek a út szélén vagy egyhanguan sétálgatnak.Számomra elképzelhetetlen hova lehet ennyi embert elszállásolni,kicsit megvagyok döbbenve.Lehet úgy vannak vele csak menjenek tovább és ne keljen velük foglalkozni?
2015. júl. 22. 10:58
 1/6 szántóvető ***** válasza:
51%
nemcsak számodra elképzelhetetlen,a kormány számára is megoldhatatlan problémát jelent.el lehetne őket vinni a szerb határig de semmi értelme sem lenne.esetleg van valami jó ötleted a probléma megoldására?
2015. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer már leírtam ide a tapasztalatomat erről. Hiába az ingyen utazás a menekülttáborig, a peronra sem engedik fel őket a nyugatiba és ha mégis feljut az egyik a vonatra akkor a kaller kivágja a vonatról. Igy maradnak ahol vannak.


Szerintem hagyják lófrálni őket. Orbán számára ez egy remek indulatgerjesztő téma. Hogy ennek bizony áldozatai is vannak, az éppen úgy nem érdekli, ahogy 2006-ban a gumilövedékkel kilőtt szemű tag egészsége sem érdekelte. Pl most van egy megvert lány és az a BV tiszthelyettes, aki hagyta, hogy Orbán és a többi gyalázatos által gerjesztett indulatai tönkretegyék az életét.

2015. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Hogy kérdésedre közvetlenül válaszoljak: mert képtelenek rá. Megoldhatatlan feladatot nem lehet megoldani, csak úgy tenni, mintha. Ehhez persze meg kéne először érteni a problémát.

Orbán érti, tudja, hogy egyetlen lehetősége van, téged ellenük uszítani, ez kivitelezhető. Meg is teszi. És az ilyen kérdéseidet is meg tudja válaszolni, ha akarná. Válaszolni tudna, érdemben megoldani nem akar. Amit nem lehet, azt másra hárítjuk. Akkor nem látszik, mennyire tehetetlenek vagyunk. Legalábbis a szemellenzős tömeg számára nem. Viszont hergelhetők az esetleges látók ellen. Ez dupla haszon, azokkal se neki kell foglalkozni.

2015. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
a táborokban már ígyis 2-3x annyi csöves van ,mint amennyi férőhelyes lenne.engem mondjuk nem zavar ,vigyék ezeket is ,csak zárják be ,ha háborognak ne legyen gond.vagy fel a buszra ,és irány az osztrák határ.onnan meg oldják meg.
2015. júl. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
" fel a buszra ,és irány az osztrák határ".-ezt hívják embercsempészetnek ha magánszemély csinálja.de ha állami szinten,szervezetten csinálják akkor legális?
2015. júl. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. A magyar állam szempontjából legális (mert neki ez a jó), az osztrák állam szempontjából illegális (mert neki az a jó). És mindaddig így lesz ez, míg a legalitáson vitatkoznak problémamegoldás helyett.
2015. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!