Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért annyira embertelen az a...

Miért annyira embertelen az a déli kerítés?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy nem védem az egész projektet, mert szerintem két sebből is vérzik:


1) Pénzkidobásnak tartom, mert nem sokat fog érni. A drótvágót már feltalálták, 100 méternként lyukak lesznek rajta. Azok a fa oszlopok sem tűnnek stabilnak.

2) Talán az állatvilágot is valamilyen szinten károsítani fogja, bár ehhez a témához nem értek.


Na mindegy, mindezek ellenére nem értem, hogy miért okoz néhány embernek akkora fennakadást, hogy "emberi jogokat sért" meg ilyenek. Ott vannak a hivatalos határátkelő helyek, bármelyik menekült átmehet ott is. Ugyanúgy gyüjtőtáborba fog kerülni, mintha a zöldhatáron keresztül jönne. Azért hívják határátkelőhhelynek, hogy ott menjen át az ember, ne erdőn-vízen át, mert az akár gyanúra is adhat okot a mai feszült világban. És amúgy sem árt, ha valamilyen számontartás és rendszer van az egész témával kapcsolatban. A szerbek is képmutatók, csak azért sírnak, mert mostantól nem lesz olyan egyszerű ide átpasszolni őket. Mondom ezt úgy, hogy félig szerb vagyok. Na mindegy, valaki magyarázza már el, hogy mitől olyan embertelen a kerítés... Azt tudom, hogy olyan sokat nem fog érni, de mitől olyan embertelen? :D



2015. júl. 31. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Csak pár liberális óbégat...
2015. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes, kérdező, hogy az amerikai-mexikói határon is van kerítés és mégsem ajvékolnak miatta. Szerintem ez csak gumicsont, amin most lehet rágódni sokáig és az eltereli a figyelmet a valós problémákról.
2015. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Ja igen, azt elfelejtettem kiírni, hogy más országokban is van!
2015. júl. 31. 12:45
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

A liberálisok politikai nyereséget remélnek a bevándorlásból


Kibicnek semmi sem drága

2015. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Azért embertelen, mert sokáig fog tartani, mire a menekült belehal a pengék okozta sebekbe.

Akkor már egyszerűbb lenne áramot vezetni bele, vagy aknamezőt telepíteni elé.

2015. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha olyan hülye hogy direkt elvagdossa magát a pengékkel akkor meg is érdemli. Reklamáljon az is aki felmászik a villanyoszlopra és megcsapja az áram,hogy de kegyetlen ez az áramszolgáltató.
2015. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Majd nem mászkálnak át kerítéseken, hanem átjönnek a hivatalos határátkelőhelyen, mint ahogy az Európai embereknél szokás.
2015. júl. 31. 13:29
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

robgros mi lenne, ha a mondat másik felét is elolvasnád. Akkor azt is megtudnád, hogy külön hadsereg őrzi, nemcsak a határnál, hanem 10-20 km-es mélységben. Az eredmény pedig nulla. Csak a mexikóiaknak ad több munkát, akár 4-5-ször is át kell mászniuk egy eredményhez.


Orbán eredményesen hergeli az indulatokat. Körülbelül ennyi telik tőle. Szép lassan ő is belezüllik a hőzöngő tömegbe, cselekvésképtelen. Jajgató hívei pedig reménykednek, hogy a kerítéstől bármi is változik. No nem azért építik azt, hiába prüszköl ellene vagy mellette bárki. Na mindegy, falra borsót minek.

2015. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

Ideje lenne minden témakörben elfelejteni a "más országokban is így van" érvelést. Ott is, igen, és? Működik Magyarországon bármi is úgy, ahogy máshol? Nem.

Embertelen, mert nem zárhatjuk el a menekülési utat azok elől, akiket nem hagynak élni a szülőföldükön, pláne nem az állítólag felvilágosult 21. században. Nem turisták, akik csak úgy, szabadon átsétálhatnak a határátkelőkön.


Tény, hogy át fogják vágni a kerítést, a kínai Nagy Falon sem lehetetlen átjutni. Megint egy felesleges intézkedés irgalmatlanul sok pénzből. (Engem a természetvédelmi oldal zavar legjobban, mert a menekültek meg tudják tenni, hogy tovább gyalogolnak és máshol jönnek be az országba, de a régóta ott élő növények és állatok nem. Természetvédelmi területeket, földeket nem lehet félbevágni egy odabafarintott kerítéssel. A földgazdáknak sem kárpótlás egy akármilyen pénzösszeg ahelyett a terület helyett, amit évek, évtizedek óta gondoznak.)

2015. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aki szerint fölösleges a kerítés, attól kérdezném: minek eszel, ha úgyis kisz*rod?
2015. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!