Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen végzettség szükséges...

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy valaki országgyűlési képviselő lehessen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy elég pl egy érettségi vagy bármilyen diploma kell hozzá?

Ez csak azért jutott eszembe mert olvastam egy jelölt önéletrajzát de ott a legmagasabb végzettség csak érettségi illetve technikusi bizonyítvány.

Én pedig úgy tudtam hogy diploma kell.

Akkor hogy is van ez?

Illetve az önkormányzati képviselőkre mi vonatkozik?


2010. márc. 7. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá hivatalosan középfokú végzettségnél magasabb (tehát középiskola - érettségi vagy szakma). Viszont jó pont lehet, ha diplomád is van.
2010. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem végzettség kérdése.Az lesz képviselő,akit megválasztanak.
2010. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki választójoggal rendelkezik, az megválasztható képviselőnek. A választójog nem iskolai végzettséghez kötött, tehát elvileg bármely választópolgár lehet képviselő.
2010. márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Régebbről pedig nekem valami olyan rémlett hogy a Deutsch Tamásnak nem volt meg valami papírja és hirtelen beszerezte tisztázatlan körülmények között. Na de lehet hogy csak álmodtam...
2010. márc. 7. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a papír a miniszteri kinevezéséhez kellett volna.
2010. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Milyen papír volt az pontosan?
2010. márc. 7. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Diploma vagy nyelvvizsga. Nem emlékszem pontosan. Ezzel a kettővel szoktak küzdeni a pártkatonák, ha magas állami pozícióba kerülnek. Ott már előírások vannak a végzettséggel kapcsolatban.
2010. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. márc. 7. 19:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak 8 általános kötelező a képviselőknél. A Parlamentnek több olyan tagja volt és van, akiknek csak szakmunkás végzettségük volt.
2010. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sztem 8. általános, de néha még az is sok nekik vagy csak titkolják a nagy tudásukat :D xD
2010. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!