Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek Kolumbusz korában...

Szerintetek Kolumbusz korában Európa vagy a Közép- és Dél-Amerikai őslakos társadalmak voltak civilizáltabbak, magasabb életszínvonalat biztosítók? Melyikben éltetek volna szívesebben közemberként?

Figyelt kérdés

Nehéz döntés, mai szemmel mindkettő "kőkori", barbár világ volt, de talán az indiánokat választottam volna inkább. Közemberek is hozzáfértek változatosabb táplálékhoz, mindenféle helyi gyümölcsök, zöldségek, kisemlősök, míg Európában ehettem volna egész életemben fekete kenyeret, köleskását, főzeléket, ünnepnapon egy kis szalonnát.


Európában dúltak a betegségek, a mocsok a városokban, rablóbandák garázdálkodtak, Dél-Amerikában pl. Teotihuacan-ban, tisztaság és béke volt.


Európában fejlettebb volt ugyan a technika, de közemberként nem sok előnyét élveztem volna, az indiánok kőkori technikával is nagyokat alkottak pl. a városi öntözőrendszerek, vízvezetékek.


Dél-Amerikában férfiként hordhattam volna rövidgatyát és lehettem volna meztelen felsőtesttel, Európában még a tűző nyári napon is nehéz, többrétegű, hosszujjú ruhákat, ami nem lehetett kellemes.


Dél-Amerikában feláldozhattak az isteneknek, ha nem ment jól a szekér a városban és pont engem húztak ki feláldozhatónak, Európában pedig elégethettek volna eretnekként még akkor is ha semmi vallásellenes bűnt nem követtem el, csak volt egy befolyásos haragosom.


Mai szemmel mindkét helyen szar lehetett az élet, de talán az indiánok között egy picit szabadabb, jobb és kényelmesebb.


Dél-Amerikában a maják között semmiképp sem éltem volna, mert azok satuba zárták a babák fejét és csavarokat húztak a fogukba, emiatt egész életükben szenvedtek.


Ti hogyan döntenétek és miért?



2015. aug. 11. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen az őslakos indiánok voltak civilizáltabbak.
2015. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Első, miért?
2015. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Hogyhogy miért? Még ha soha nem is tanultál történelmet akkor is láthatod. A kérdező is leírja milyen barbarizmus folyt Európában.
2015. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Én ugyanolyan szarnak látom mindkettőt :)
2015. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 schocko ***** válasza:
37%
Azért a vulkánba embereket dobáló vadakat mondjuk Leonardóhoz vagy Villonhoz hasonlítani...
2015. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Két személlyel állítani szembe egy népcsoportot rendkívül objektív véleményre vall.
2015. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom az is a "magasabb civilizáltság" oka, hogy több százezer őslakos képtelen volt elbánni saját területen maroknyi európaival..;)
2015. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem nem lehet összehasonlítani az európai életet, mert teljesen más volt az élet, Velencében, mint Oroszországba vagy Skandináviába.
2015. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 hollófernyiges ***** válasza:
88%

Azt ugye tudod, hogy az aztékok gyakorlatilag kukoricán, az inkák meg krumplin éltek? Hogy az aztékok kisebbségben voltak az országukban és a leigázott törzseket arra kényszerítették, hogy foglyokat adjanak nekik, akiknek ezerszám tépték ki a szívét. Cortesék csak egy nagy templomban százezerre becsülték a koponyák számát. Az inkáknál kényszermunkarendszer volt az építkezésekhez, rosszabb, mint ez európai jobbágyság, mert ott az időd nagyobbik részében a saját földedet művelhetted. Az Andokban eléggé visszasírnád azt a többrétegű gyapjúruhát. És nem akarom lekicsinyelni az indiánok teljesítményét, az adott körülmények között nagyot alkottak, de azért nézz már meg egy gótikus katedrálist.

[link]

[link]

[link]

2015. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Egy hajóra való csapat spanyol, bedarálta kolbásznak az egész Azték-Maja birodalmat a maradék törzsekkel együtt, ráadásúl idegenben. Ez nyomós indok, hogy mi voltunk a jobbak !
2015. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!