Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnátok a fiatalok...

Nemzeti_Harcos kérdése:

Támogatnátok a fiatalok katonai jellegű átnevelését?

Figyelt kérdés

Szerintem ami a mai magyar fiatalokból hiányzik, az az elkötelezettség, a bajtársiasság, és a fölöttük álló iránti kérdés nélküli engedelmesség és tisztelet. Ezért gondoltam, hogyha egy a hazával ténylegesen törődő párt (pld. Jobbik, Miép, Magyar Hajnal stb.) hatalomra kerülne, be lehetne valami ilyesmit vezetni:


-Iskolai testnevelés órákon menetelés gyakorlása, és terepgyakorlatok (bár ezt már kiírtam egy régebbi kérdésnél, de úgy vélem ide is illik)


-Kötelező 2 hónapos katonai nyári táborok 18 év alatt (semmi internet, tv, mobiltelefon vagy hasonló ezalatt a 2 hónap alatt)


-Kötelező szigorított kollégium 18 év alatt (itt megtanulnák a közösségi életet és a szigort)


-Lenne néha atomriadó gyakorlat (ezáltal megtanulnák, hogy mindig készen legyenek)


-Újra lehetne a gyereket verni a szülőnek és a tanároknak


Szerintem ha ezeket bevezetnék, újra tisztelnék a fiatalok a felnőtteket, de sajnos amíg nem egy nemzeti párt van hatalmon, addig semmi esély arra, hogy a militarizmus legyen az egyik fő ideológia.



2015. aug. 18. 13:22
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
69%

Remek ötletek!


Mit szólnák, hogy ezeken felül még az alábbiakat is bevezetnénk:


Nem lennénk benne az EU-ban és a NATO-ban.


Sorkatonaság lenne.


Kb. 30.000 Ft lenne a minimálbér és hasonló arányban alacsonyabbak lennének a magasabb fizetések is, viszont az árak is jóval barátibbak lennének pl. 1 zsemle 1 forint, 1 kg kenyér 60 Ft stb. Az import és műszaki áruk cserébe jóval drágábbak lennének, viszont az alapvető élethez szükséges, itthon megtermelt áruk jóval megfizethetőbbek lennének.


Jóval olcsóbb lenne a közlekedés pl. Budapesten 50 Ft lenne egy buszjegy, 200 Ft lenne egy liter benzin.


Nem lenne ennyi nyugati autó az országban, a legtöbb ember Trabanttal, Wartburggal, Ladával, Daciaval meg ilyenekkel közlekedne, viszont magasabb lenne az átlagember műszaki képzettsége, mert mindenki otthon szerelné az autóját, még a nők is.


Nem lenne ennyire elterjedve az internet, kábeltévé, az emberek inkább antennával tévéznének meg rádióznának, otthon gyakran lennének baráti, rokoni összejövetelek, ahol van kártyázás, evés, ivás stb.


Az EU helyett Oroszországgal és a többi poszt-szovjet országgal tartanánk gazdasági kapcsolatokat, az ezekből érkező termékek is olcsóbbak lennének. pl. 400 Ft lenne 2 liter Coca-Cola, de 50 Ft 2 liter Buratino.


A munkahelyeken nem kéne ennyit dolgozni, jóval több állami munkahely lenne.


Gyakran mennének a TV-ben Magyarországot dicsőítő műsorok, lennének esztrád műsorok, ahol mindenféle modern hazafias dalt énekelnek.


Fiataloknak lennének ifjúsági militarista szervezetek, a volt úttörőmozgalomhoz hasonlóak, illetve cserediák programok orosz, kazah, kínai stb. iskolákkal.


Militarista közhangulat lenne megteremtve, gyakran megszólalnának az utcán a légoltalmi szirénák, ilyenkor mindenki menne az óvóhelyre, hogy be legyen gyakorolva, illetve lenne az országnak legalább 1-2 atombombája és rakétája.


Pakson kívül még 2 atomerőművünk lenne, így nagyon olcsó lenne az áram.


Benzin mellett kapható lenne a kutakon hazailag fejlesztett szén-monoxid még olcsóbb áron, propagálva lenne, hogy építsd át az autódat szén-monoxid üzeműre, illetve fagáz üzeműre.


Nem lenne egyszerű kivándorolni és az EU-ba utazni, de nem is nagyon akarna senki se. Úgy gondolnák az emberek, hogy a Nyugat egy elidegenítő, személytelen és rohanó világ, és örülnének, hogy Magyarország megmaradt a nyugalom szigetének.

2015. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
84%
Nem unod még? Nem szeretünk itt, nem tudom, hogy feltűnt-e :D
2015. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Tetszenek az ötleteid, de ezek, amiket leírtam, nem a mindennapi életről szólnak, hanem csak a militarizmus bevezetéséről a fiatalok körében.
2015. aug. 18. 13:27
 4/54 anonim ***** válasza:
98%
Mégis mi a jó Istenért kellene?
2015. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
98%
Kérdezd meg még 8x.
2015. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
97%

"fölöttük álló iránti kérdés nélküli engedelmesség"


Szerintem ez nagyon helyes. Ne azért csináljanak meg valamit, mert "azt mondta a tekintély", hanem azért, mert ők is belátják, hogy az tényleg úgy helyes.


Szerintem a militarizmus egyáltalán nem "a jó" ideológia - legfeljebb néhány százaléka vonzódik hozzá az emberiségnek. Az is megfigyelhető, milyen helyeken (pl. Afrika, Közel-Kelet). A fiatalokat nem a megfélemlítés alapján kellene tiszteletre nevelni, hanem a kölcsönös tisztelet elve alapján.


Úgyhogy nem támogatnék sem katonai jellegű intézményeket, sem "átnevelést". (Valószínűleg te is ki fogod nőni ezt az ideológiát.)

2015. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
98%

Fogadok egy percet sem voltál sorkatona, se szerződéses katona. Semmilyen kiképzésen nem vettél részt. Inkább próbáld ki aztán gyere vissza a kérdéseddel (ötleteddel).

Másrészt amit erőltetnek az emberre, akár fiatal akár nem annak nincs jó vége.

És nem tudom hogy számodra miért gondolod azt, hogy ha "átnevelés" megtörténne hazafiasabb lenne valaki....nem hinném. Amúgy konkrétan amit vázoltál úgy Észak-Korea stílusban létezik már. Ha ennyire tetszik kérj menedékjogot ott.

2015. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
96%
A wartburgos pálinkázós noname, mellett a libsiző Giorgio, mellette a katonai átnevelős Nemzeti_Harcos. Szép felhozatala van az oldalnak. Csak ne kérdeznék meg naponta kétszer...!
2015. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
96%
Tehát a diák járjon 10 hónapot iskolába aztán meg nyáron 2 hónapot katonai táborba? Ne zavarjon, hogy pont az az egyik legnagyobb gond az oktatással hogy túlságosan leterheli a gyerekeket.
2015. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
98%

#8


Jönne Duenna is, de épp a globálispénzhatalom vérét issza. Veszteségek Úrnője viszont tényleg lemarad a buliról, szar lehet 2 naponta új acc-ot csinálni.

2015. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!