Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A németek megnyerhették volna...

A németek megnyerhették volna a Szovjetunió elleni háborút, ha nem kezelik a szláv népeket alsóbbrendűként?

Figyelt kérdés
Ha például az elfoglalt területeken külön államot adnak minden népnek, a beloruszoknak, ukránoknak, oroszoknak, balti népeknek, stb. és kijelentik, hogy közösen kell harcolni a Szovjetunió ellen, akkor melléjük álltak volna?
2015. aug. 29. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orosz és belorusz népek erősen szovjetbarátok voltak, viszont Ukrajna és a balti államok gyűlölték Moszkvát. Ha a németek nem kezelik alsóbbrendű népként az ukránokat és befogadják a Szovjetunió ellen harcolni akaró ukránokat akkor nagyjából egy millió fővel nőtt volna a német hadsereg és egymillióval csökkent volna a szovjet. Szerintem teljesen másképp alakult volna a háború.
2015. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%
Akárhogy kezelik mindenképp megnyerhették volna. Ott Normandia volt a döntő pont.
2015. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sztálint mindenki utálta. Még a belorusz is, az ukrán, a baltiak, a kaukázusiak (főleg az örmények meg a csecsenek). Csecsenek még harcoltak is a németek oldalán a háborúban (ezt Moszkva a mai napig nem felejtette el nekik), de pl Ukrajnában a németeket népfelszabadítókként fogadták. Én is egyet értek az előttem szólóval, ha az ukránokat meg a többit megnyerték volna akkor hatalmas ember utánpótlás állt volna rendelkezésre, mint ahogy erre Hitler figyelmét elég sokan felhívták. Csakhogy ez meg ellenkezett az "élettér" hitleri eszményével.


De a Szovjetunió elleni háborút ekkor sem lehetett volna megnyerni. Azért mert még ha az Urálig el is mennek ezek együtt, onnét hogyan tovább. Oroszország még további 7000 kilométeren keresztül húzódik egészen a Csendes-óceánig és hatalmas nyersanyag lelőhelyek és iparvárosok állnak a rendelkezésére.


És mindenkinek ez a gondja aki Oroszország ellen fegyverrel vonul, hogy realizálódik, hogy az ország elfoglalhatatlan.


Én azt tudtam volna elképzelni, hogy a kommunisták kezéből kiragadják az irányítást és ahogy te is írtad kérdező mindenki megkapja a külön államát. Tehát jogilag megszűnt volna a Szovjetunió. Vagy egyben marad az Szovjetunió jogilag, de autonóm módon, kommunisták nélkül. De mint említettem ez az élettér eszményével ellentétes volt. Így aztán mindenki Sztálin mögé állt a háborúban.

2015. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"De a Szovjetunió elleni háborút ekkor sem lehetett volna megnyerni. Azért mert még ha az Urálig el is mennek ezek együtt, onnét hogyan tovább. Oroszország még további 7000 kilométeren keresztül húzódik egészen a Csendes-óceánig és hatalmas nyersanyag lelőhelyek és iparvárosok állnak a rendelkezésére."


Ha az Urálig elfoglalják az országot akkor vége is a Szovjetuniónak. Hiába van ott Szibéria az a terület jórészt lakatlan, az 1940' években nagyjából 15 millió ember élt az Uráltól keletre, és ennek csak a harmada volt orosz! Szerinted egy csak Szibériából és Belső Ázsiából álló Szovjetunióban nem lázadtak volna fel a kazahok, burjátok, üzbégek, mongolok, jakutok és a finnugor népek? Az a megmaradt 5 millió szibériai orosz szerinted tudott volna bármit is kezdeni Németországgal? :)

Főleg ha a németek az Urálig eljutnak, egy ilyen lefejezett Szovjetunió ideális préda lett volna Japánnak akik a szovjet távol-kelet óriási területeit és ásványkincseit minimális katonai ráfordítással el tudták volna foglalni.

Ez hogy Oroszország a végtelen területe miatt legyőzhetetlen az nem más mint orosz propaganda, amit elrettentésként próbálnak az emberekbe sulykolni.

2015. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!