Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád cenzus bevezetését?

Támogatnád cenzus bevezetését?

Figyelt kérdés
Szerintem rossz hogy szinte minden nyomorult, aki tud húzni két vonalat szavazhat. Pl.:iskolai végzettséghez lehetne kötni. Egyéb ötletek?
2010. márc. 11. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Csak azt a cenzust vagyok hajlandó elfogadni, amit a megalkotója úgy hozott meg, hogy ő maga is elveszti a szavazati jogát. Egyébként nem támogatom a demokratikus és általános szavazati jog elvételét. Aki állampolgár, és itt él, az szavazzon, de a határon túliaknak pl ne adjunk semmiféle esetre sem szavazati jogot, ne bratislavából döntsék el, ki lesz a miniszterelnök.
2010. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is. A középfokú végzettség (tehát érettségi és/vagy szakma) lehetne mondjuk a választójog feltétele. Ehhez azonban javítani kell az oktatás színvonalát, eltörölni pl. azt a marhaságot, hogy 4. osztályig nem lehet buktatni stb.
2010. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

"A középfokú végzettség (tehát érettségi és/vagy szakma) lehetne mondjuk a választójog feltétele."


Tudod te mi az teljesjogú állampolgár? Mit képzelsz te másik emberekről? Neked a csatornatisztító és a szemetes meg a takarítónő nem ember? Kitől tanultad ezt? És mi a fenét képzelsz magadról? Fogadjunk hogy nem voltál soha jó tanuló.

2010. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
egy diplomával és 2 nyelvvizsgával maximálisan ellenzem.
2010. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez a cenzus elég régi dolog a mai modern demokráciákban nem igazán létezik
2010. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem elég nehéz lenyelni, azt hogy a szavazatom egyenértékű, egy olyan emberével, aki kisegítőbe végzett és fröccsért, kajajegyért adja a szavazatát.
2010. márc. 11. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

19:09


én hivatásos gyűlölködőknek sem adnék szavazati jogot


És mi az, hogy "bratislava", hogy nem szárad le ilyenkor a nyelved, hogy nem nyílik meg alattad a föld, egyáltalán magyar ember hogy mondhat ilyet, hogy "bratislava"?! Hát nem szegyelled magad?

2010. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

A "mai modern demokrácia" minden, csak nem egy jól működő intézmény. Én támogatnám a cenzus bevezetését. Ám nagyon körültekintően kéne eldönteni, ki szavazhat és ki nem, vagy hogy kinek mennyit ér a szavazata.

Lehet egy diplomás is csont hülye és egy szakmunkás is értelmes, jól tájékozott. Tehát önmagában a végzettség nem mérvadó.

Az intelligencia sem, mert lehet 150 IQ-ja, és közben nem tudja ki az a Vona Gábor vagy Mesterházy Attila.

Egy politikai teszttel meg az lenne a baj, hogy az adott kormány állíttatná össze...


Szóval támogatom a cenzust, csak nem tudom hogy kéne.

2010. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Lehetne a cenzust pl. munkaviszonyhoz(nyugdíjas esetében,hogy mennyit dolgozott) kötni.Aki nem dolgozik/dolgozott X évet,az ne szavazhasson.Emellett legalább legyen meg a 8 általánosa.
2010. márc. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Senki nem tudná eldönteni,hogy milyen feltételek mellett lehetne ilyet meghatározni.Nem iskolai végzettség-függő ,hogy ki tájékozott,és ki nem. Ráadásul ,ha valaki okos tájékozott még lehet gonosz szándékú.
2010. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!