Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A külföldiek, miért hasonlítjá...

A külföldiek, miért hasonlítják össze 56-ot, a mostani a helyzettel? Mondván, amikor nekünk segítségre volt szükségünk, mi ugyan úgy megkaptuk, mi meg nem teszünk semmit.

Figyelt kérdés
Nem egy ilyen kommentet láttam...gusztustalan.
2015. szept. 5. 16:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
52%
Nem kaptunk semmifele segitseget ... max akik leleptek az orszagbol, azokat befogadtak. De azok nem is balheztak es nem is voltak ennyien. Es nem is kertek segitseget az utjukhoz, mert megoldottak maguk, raadasul egesz jol beilleszkedtek az idegen orszagok rendjebe.
2015. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
74%
Nem külföldiek azok, hanem menekülteknek segítő magyarok. Külföldön is sok embernek elegük van belőlük olvass angol, német nyelvű fórumokat.
2015. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Andizsuzsi ***** válasza:
29%
Pont ezért. Mert amikor nekünk volt szükségünk segítségre, megkaptuk. Mi a gusztustalan ebben?
2015. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Te most ezt komolyan írod...?
2015. szept. 5. 16:12
 5/37 anonim ***** válasza:
68%
Nem kaptunk segitseget! Harsogta a radio is, hogy segitseget ker a magyar, de csak nezett minket a nyugat. Idejottek az oroszok, szetlottek az orszagot es segitseg nem volt. 40 evig orosz elnyomas alatt voltunk es nem segitett senki. Milyen segitsegrol beszel aki errol beszel?
2015. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
68%
(Andizsuzsi nevű felhasználó) vagy tul fiatal vagy es meg nem tartotok ott a tortenelem tanulasaban, hogy ismerd az esemenyeket, vagy hianyoztal azokon az orakon ... mindenesetre udvozlom a tortenelem tanarodat!
2015. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

A menekültek befogadásáról, az volt a nagy segítség.

Csak nálunk többnyire életerős, tanult fiatalok mentek el, akik tudtak viselkedni és nem csak lebzselni akartak egy másik országban.

2015. szept. 5. 16:19
 8/37 anonim ***** válasza:
72%

Ezt én sem értem, ill. értem, csak valóban gusztustalan, mert semmi alapja nincs. Az '56-os menekülteknek sehol nem adtak lakást, munkát, pénzt, csak nem toloncolták vissza őket. Ahogy mi sem tesszük a migránsokkal. Felállítottuk a befogadópontokat, élelmiszer- és vízellátást biztosítjuk, egészségügyi ellátást szintén. A tövényeknek megfelelően regisztráljuk a menekülteket, már amennyiben együttműködnek, és nem balhéznak a regisztráció helyett. Mindegyik Németországba kíván menni, csak éppen a németek egyik nap egyoldalúan felfüggesztik a dublini egyezményt (a szírekkel kapcsolatban), majd másnap hisztériáznak, hogy átengedtünk hozzájuk néhány vonatra való migránst, az osztrákok pedig lezárják a határt.

A legnagyobb probléma, hogy a kvóták megállapításakor összesen 60 000 menekülttel számoltak, most néhány nap alatt érkezik ennyi. vagyis az EU rosszul mérte fel a helyzetet, sokkal több befogadandó migráns van, mint amennyivel számoltak, és most rajtunk verik el a port. (Hab a tortán, hogy Görögország, mint szintén EU-tagország, mindenféle adminisztráció nélkül átengedi a területén a migránsokat, de nekik senki nem szólt még emiatt...)

2015. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%
56-ban osszesen 176ezer ember ment el az orszagbol, ezzel demografiai katasztrofat okoztak az anyaorszagnak ... mar most tobben jottek az arab es afrikai orszagokbol es meg itt kopogtat parmillio, hogy jonni fognak.
2015. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Andizsuzsi ***** válasza:
24%

Az ötvenhatban az országból emigrálókról beszéltem. Nem vagyok fiatal, és többen vannak a családomban (és gondolom másokéban is), akik a nyugaton élők segítségével kezdtek (iratok nélkül vagy hamis papírokkal) új életet. Az én értelmezésemben erre utaltak.

A tanárúr nevében köszönöm az üdvözlést, mindenszentekkor átadom.

2015. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!