Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Adolf Hitler. Egyszerűen...

Adolf Hitler. Egyszerűen gonosz volt, vagy csak korának, gondolatainak, meglátásainak az áldozata?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 17:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
70%
Most már teljesen mindegy.
2010. márc. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Miért lenne mindegy?

Elemzéssel rá lehetne jönni az emberiség egyik legérdekesebb személyiségének a kilétére, és ezzel együtt sokminden kiderülne az emberi természetről is.

2010. márc. 13. 17:57
 3/52 anonim ***** válasza:
43%
Én attól vagyok rosszul, hogy egy más országokat lerohanó, embereket megsemmisítő elmebeteg - az utolsó napjaiban képzeletbeli hadosztályokat tologatott ide-oda a bunkerjában - rémtetteit azzal próbálják tisztára mosni, hogy mennyi autópályát épített, meg hogy volt pár év, amikor a többségi német társadalom jól élt. Ja, csak aztán jött berlin ostroma, és több évtizednyi kommunizmus. Sztalinról ugyanez a véleményem, felháborító, hogy oroszországban állami kultusza van.
2010. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
47%
Gonosz semmiképp nem volt. Az áldozat szerep sem túlságosan illik rá. Kissé ingerlékeny volt inkább :)
2010. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
39%

Nem volt véletlen az, hogy népszerű volt. Ha én kiállok a sarokra, és azt óbégatom, hogy a Hold el akarja pusztítani a Földet, és ezért mindenkinek hódfarkat lóbálva le kell rohannia az összes antilopot, szerintem elég kevés követőm lenne bármilyen helyzetben.


Németországban éheztek az emberek, senkinek nem volt munkája, a csillagászati összegű háborús jóvátételt akkor se tudták volna fizetni az első világháborús szövetségeseknek, ha akarták volna.


Ha téged belekényszerítenek egy olyan helyzetbe, hogy bármit teszel, éhenhalsz, vagy inkább összetöröd azt, aki ilyen helyzetbe hozott, mit választanál?

2010. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
69%
Klein bácsi, a szatócs milyen minőségében volt felelős a háborús jóvátétel összegéért? Vagy a kabarészerzők? Vagy azok a katolikus papok, akik megjegyezték, hogy azért ezt nem kéne?
2010. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Én úgy értem az áldozatot, hogy észrevett bizonyos dolgokat, amiket mások nem, és egész életében ezek alárendeltjévé vált.

Kísértették őt, nem hagyták nyugodni, fel kellett emésztenie önmagát és másokat azért, hogy elérje a vágyait.


Még az érzelmeit is fel kellett áldoznia a kényszerei érdekében. Szerintem ezért is volt annyiszor beteg, mert nem tudta elviselni azt, hogy a világ úgy működik, ahogy szerinte nem kéne, és ő mégsem mindenható, hogy tegyen ellene.

2010. márc. 13. 18:08
 8/52 anonim ***** válasza:
51%
Hitler is simán olyan volt,mint az emberi majmok nagy hányada:100%ego,0%empátia.
2010. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
61%

Klein bácsi, a szatócs rossz helyen volt rossz időben. Ugyanis, bár ő semmiért nem volt felelős, a fajtája közül elég sokan azok voltak, főleg azok, akik a Wall Streeten tönkrevágták a gazdaságot.


Ez egyébként általában így szokott lenni, a francia forradalom is valós követelésekkel indult, aztán felfalta a saját gyermekeit.

2010. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
38%
36% hogy is volt ez az lmp ellophatja a kopogtatócédulákat az nem számít Hitler meg gonosz xD
2010. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!