Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti élnétek egy iszlám többségű...

Ti élnétek egy iszlám többségű, eltérő kultúrájú országban? Mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés
Például Törökország, Egyiptom, Libanon, Irán, Egyesült Arab Emírségek, Pakisztán, Indonézia?

2015. szept. 20. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nem az én világom, meg amúgy is meleg van.

2015. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem érezném jól magam egyik helyen sem.
2015. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Törökországban lehet, de csak Isztanbulban vagy Izmirben.Jók a kaják arrafelé.
2015. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2015. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Képtelen lennék beilleszkedni, meg aztán eleve nem is akarnék. Iszlám helyen sose élnék, inkább a halál, de komolyan. Pakisztán? Oda még turistaként se mennék el, a többi is csak egy rövid nyaralásnak jó, legalábbis nekem. De az USA-ba se költöznék, az is nagyon más, egyszer voltam ott, de alig vártam, hogy visszajöjjek. Én csak Európában tudok meglenni vagy Új-Zélandon. Én ebbe születtem bele és már annyit éltem itt, hogy más világban szenvedés lenne minden perc, ha tudnám, hogy azután már az lenne az otthonom.
2015. szept. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Én 3 éve Iránban dolgozom, szinte ott élek. Csak a családom miatt jövök haza. A többi országot annyira nem ismerem. De Iránban nagyon jó élni. Sokkal élhetőbb ország mint azt sokan gondolják. Bár az ország nevében benne van az iszlám és az uralkodó vallás is az, a mindennapi életben ezt alig lehet megérezni. Viszont az árak alacsonyak, adó szinte alig van, az emberek nem befásultak, és tudnak élni és boldogok lenni.Akkora kulturális különbség a két ország között nincs mint ahogy sokan gondolják. Azt azért érdemes tudni, hogy az iszlámnak is több ága van, és azok nagyon különböznek. A szaúdi meg az iráni teljesen más iszlám. Ezen kívül az élet eléggé nyugatias és európaias Iránban, csak az erkölcsi morál az ami nagyon is megkülönbözteti a két világot, meg az emberek értékrendje. Meg kell nézni az országot és utána véleményt nyilvánítani én azt mondom. És egy fontos szabály: " Rómában mint a rómaiak! Iránban mint az irániak!" ha be tudod tartani egy ország szabályait és azonosulni tudsz velük, tudod az életüket élni, bármelyik országban jól tudod magad érezni. Én csodálatosan érzem magam Iránban.
2015. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!


És milyen ott nőként élni (a szövegedből úgy feltételezem, te férfi vagy)? Igen, hallottam róla, hogy ott sokkal megengedőbbek, mint a legtöbb iszlám országban, de akkor is vannak dolgok, amiket nem tudnék elviselni. A csador tudtommal kötelező az utcán, még az erkélyen is, csak bent a lakásban nem. Meg például minden hajnalban arra ébredni, hogy a müezzinből (vagy mi is a neve) üvöltenek. Meg ott a boltok sem olyanok, mint nálunk, hanem kis piacok meg utcai árusok vannak. És ugye a szomszédos országokban háborúznak...


Én ezeket nem tudnám megszokni soha. Lehet, hogy velem van a baj, de szerintem hamar beleőrülnék.

2015. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pakisztánt kivéve igen, több kedvenc országom is van a listán.
2015. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Én indonéz vagyok és iszlám is. Itt születtem, de mindkét szülőm indonéz.Tenyleg több ott a muzulmán, de itt élnek keresztények meg buddhisták, így ott nem ködösítik ki a nem iszlámokat. Mellesleg nagyon lélegzet előállító látni valók vannak ott.

Egyiptomban jártak egyetemre a szüleim, és mesélték, hogy ott minden ember nagyon kulturáltan viselkedik. Nagyon kedves ott mindenki.

Egyesült arab Emirségek? Na igen. Apukám most tanítgat engem arabul, hogy elmehessek oda munkát találni. Sokszor voltam már ott és remélem, hogy még jó párszor ellátogatok

2015. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hat azert kerdezzuk meg az Indoneziaban elo kinai kisebbseget, milyen csecse nekik ott. Van a LiveLeak-en par video rola, mennyire a keblukre olelik oket ....
2015. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!