Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem kéne eltüntetni a pontozás...

Nem kéne eltüntetni a pontozást politika kategóriában?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 01:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Mintha azt kérdeznéd, hogy nem kellene-e eltüntetni az alkoholt a pálinkából.
2015. okt. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Aki mindig aszerint cselekszik, hogy honnan fúj a szél, szélcsendben tanácstalan.

Aki aszerint alakítja véleményét, hogy másoknak mennyire tetszik, annak nincs is önálló véleménye.

Akinek kivagyiság, vagy hiúság diktálja kommentjét, hogy minnél több pontot kapjon, az a hozzászólásában képes ennek érdekében meghazudtolni valódi véleményét.

Következmény: mindegy, hogy van-e pontozás, vagy nincs.

Ha már van pontrendszer, minek eltüntetni?

2015. okt. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Uuuugy le pontoztam volna a baromságokat itt, de kiváló válaszok születtek!
2015. okt. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem vagy mindenhonnan el kéne tüntetni, vagy csak úgy engedném a negatív pontozást, hogy ír mellé indokot is a felhasználó.
2015. okt. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Indoklást iratni?

Nem járható út, mert akkor saját véleményének is kéne lennie a negativan pontozónak.

Az pedig nincs (mert ha lenne, leírná), viszont a pontozás egy egy klikk az egérrel.

Még gondolkodni sem kell tudni hozzá.

2015. okt. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért vesziktek magatokra a pontozást. A színes mancsok a pontozó szubjektumát tükrözik, azt, hogy AZ Ő SZÁMÁRA hasznos, v. nem, v. félig-meddig hasznos a válasz. Őróluk szólnak a pontok. Lehetsz akármilyen zseni, korrekt, stb., ha a nagy többségnek nem hasznos a válasz, lepontoznak.

Más kérdés, hogy a nagy többség valószínűleg ebben sem őszinte. A weblap szándékától eltérően valószínűleg értékelést képzelnek a pontok mögé, amivel a válaszolót gondolják minősíteni.

Ezért azt gondolom inkább, hogy ez az értékelési módszer a rossz. Lehetne pl. kettős értékelés. Az egyik valóban szólhatna arról, mint most, hogy mennyire hasznos a válasz a pontozó számára, a másik szólhatna arról, hogy a pontozó hogyan értékeli a választ, a válaszolót. Nincsenek illúzióim, név nélkül, felelősség nélkül valószínűleg ez sem működne.

2015. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

'Lehetsz akármilyen zseni, korrekt, stb., ha a nagy többségnek nem hasznos a válasz, lepontoznak.'


És a nagy többségnek mi számít hasznos válasznak? Mert sajnos ott az opció, ha válaszod szemet szúr egy kommunistának, elvadult liberálisnak etc, akkor már kapod a mínuszt, bármilyen szakszerű és igényes választ is adtál.

2015. okt. 6. 09:14
 8/17 A kérdező kommentje:

'Nem értem, miért vesziktek magatokra a pontozást. A színes mancsok a pontozó szubjektumát tükrözik, azt, hogy AZ Ő SZÁMÁRA hasznos, v. nem, v. félig-meddig hasznos a válasz. Őróluk szólnak a pontok.'


Megmondom én. Mert az ész nélküli lepontozás azt a látszatot kelti, a pontozó minden válaszolóról/válaszról azt gondolja, ők a hülyék és ő-mármint a lepontozó- az, aki jobban tudja náluk. Holott pont az érveléssel fejtené ki, miért véli úgy a válaszokról, h nem állják meg a helyüket. Csak mint fentebb jelezték, azt a piros bizgerét jóval könnyebb nyomogatni és különösebb agyi erőfeszítést sem igényel.

2015. okt. 6. 09:33
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

A pontozásnak nagyon sok értelme van. Nézzük.

Feltesznek egy kérdést, tételezzük fel, hogy értelmes, jó kérdés. Érkeznek a válaszok, úgy mind:

1. A valóságnak megfelelő, szakszerű

2. A valóságot nyilvánvaló szándékkal szakszerűen torzító

3. A valóságtól függetlenül erős érzelmi töltetű

4. A valóságtól függetlenül a butaságtól ordító.

5. van még néhány árnyalat, de az most nem számít.

Ezután a válaszok pontozva vannak, amelyek a százalékokban fejeződnek ki.

Ha ebben kicsit elmerül az ember, számos hasznos információhoz jut.

1. Képet kap arról a lakosság (itt járó aktívak) mennyire ismeri a valóságot.

2. Képet kap a lakosság érzelmi állapotának felfűtöttségéről, sőt irányultságáról.

3. Képet kap a lakosság vitaképességéről, sőt vitatűréséről.

4. Képet kap a lakosság egy sajátos politikai beállítottságáról, ami további következtetésre ad lehetőséget.

5. Képet kap a kormányintézkedések lakossági összhatásáról, különös tekintettel a tájékozódási képességre, tájékozottságra.


Következtetés: a jelenlegi rendszer értő olvasással messzemenő következtetéseket tesz lehetővé a várható jövő minőségéről. És kell ennél több?

2015. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__7234998-..


ezt a kérdést már én is feltettem...

2015. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!