Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez nagyon gáz? 15F

Ez nagyon gáz? 15F

Figyelt kérdés

Elegem van a mai fiatalságból. Nacionalista vagyok, és elegem van a folytonos gyalázásokból, ami folyik. A mai kortársaim drogoznak, cigiznek, olvasni nem tudnak, magyarul nem beszélnek. Erős magyarságtudatom van, ami látszik is ( nem skinhead vagyok, őket nem szeretem, se jobbikos) gondolkodásomban, nyilvánosan.

A kérdés az, hogy nagyon gáz-e az, hogy nem drogozok, nem cigizek, nem köpködök, hanem olvasok, tanulok, politizálok (no persze nem iskolában), nemzeti rockot és katonadalokat hallgatok, tisztelem családom és az időseket, edzek, hiszek Istenben?

Csak példa:

Erőltetik rám, hogy igyak és dohányozzak.

Lecsúsztatnának erkölcsileg mindenkit, aki nem a TV, számítógép, telefon előtt nevelkedett.

Összefekszenek minden diszkós kislánnyal (14 évesen ugyan mi?), és ezt tanítják a haveroknak. (Fiúk)

Nem ismerik a szerelmet és a szeretetet, de tizennégy éves korban már nem szűzek (lányok).

Önjelölt sportolók (foci főként), akiknek nem számítanak a szabàlyok meg a csapatjáték, csak önző módon Ők. Fociban csak a kapus játszik igazán, a többi egymást öli. Gól nincs, de ha kapnak egyet a másik csapattól, rögtön a kapus a hibás. Nem értik meg, hogy csapatjáték? Hogy akarnak gólt, ha az egyik játszik, nem passzol senkinek, a többi meg a nemi szervét vakarja? (Osztályfoci, nem a fiatalok csapatai)

Amikor erőltetnek rám valamit, egy ideig tűröm, de egy pont után nagyon erősen trágár a beszédem, néha felpofozom a nagyszájú senkiket.

Miért kell erkölcsileg lezülleszteni mindenkit? Miért kell a gyengébbet bántani?

Miért a drogok a menők? Hová lettek az igazi értékek? A hazaszeretet? A becsület? A szeretet? A segítőkészség? A hit? Az erkölcs? A kitartás?

Előre leszögezem, hogy nem idegbeteg szkinhed vagyok, sem idióta nemzeti radikális. Csak egy magyar nacionalista.

Igazán aggódok is kortársaimért, de valahol felrémlenek bennem az aradi vértanúk szavai az újkor ifjúságáról.

Nem szeretném, hogy ilyenek maradjanak. De ők nem tudják értékelni életüket, és fiatalon tönkreteszik magukat.

Azt szeretném tudni igazán, hogy ez Önök szerint normális gondolkodás-e, vagy nagyon különlegesnek számítok?

Bocsánat a hibákért, remélem átlátható a szöveg. Fáradt is vagyok, mert tényleg sokat kell tanulnom, meg tűrnöm.



2015. okt. 8. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Három különböző dolgot kevertél össze. Például a nacionalizmust és a vallást egy csomó negatív tulajdonsághoz. Attól, hogy valaki nem teljesen hazafi vagy nincs kialakult nézete vagy nem hívő, attól még nem rossz ember és emiatt nem kell kiakadni.


A többivel részben egyetértek, de ez nem kizárólag a fiatalságra jellemző, hanem az összes korcsoportra.

2015. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja igaz is:

Csak a sok negatív dolgot nem igazán a saját köreimben tapasztalom. Pont ezért írtam, hogy nem tartozok az elmebaj szélén álló drogos skinhead-ekhez.

Ha valaki nem vallásos vagy hazafi, attól még persze hogy lehet jó ember. Ezt nem tagadtam fent. De ha tönkreteszi saját életét, és ezt kémyszeríti másokra is, mert szerinte menő, akkor már elgondolkodnék rajta, hogy jó ember-e vagy sem.

2015. okt. 8. 22:56
 3/5 A kérdező kommentje:

Illetve:

Köszönöm a válaszodat.

2015. okt. 8. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Helyes, ha nem hagyod magad zülleszteni, de nyugodj meg, lazulj, mert a puffogással a saját életedet rontod, a lelkedet mérgezed. Ne akarj folyton mindenkit megváltani, és akkor jobban fogod magad érezni a világban.
2015. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

Ez nem gáz!

A matematikában alapszabály, hogy az igazságot bizonyítani kell, az semmit nem jelent, ha mindenki a hamisságra szavaz. A helyzet ugyanez az életben is, csak ott nehezebb.


Valóban sok az olyan, amit említesz. De az nem igaz, hogy a normális emberekből (fiatalokból) nincs sok. Mindig az üresfejűek hőzöngenek, ezért látszódnak soknak. Ha egy stadionban egy szektor örül, kiabál (mert mondjuk gól született), úgy tűnik, az egész stadion kiabál. De nem, esetleg csak negyede. A többi csöndben van.


Ha zavarnak ezek a fiatalok, ne ott keress társaságot. Ez a jó megoldás. Vannak mások is. Feltehetően bizalmatlanok, de ha oda akarsz tartozni, bizonyítsd az igényed megalapozottságát. Elsősorban tanulással. Annak eredményét nem veheti el tőled senki. És abból fogod megtudni azt is, merre keresd a magadfajtákat. Lám, itt is vannak, akik nem értettek. ÉS? Muszáj azokra figyelni?

Nem kilógni kell a sorból, hanem nem szükséges azonosulni vele.

Amit te menőnek vélsz, az ebben a körben az. Ne törődj vele, másutt más a menő. Sok helyen a tudás. Az függetlenné tesz. AZ teszi lehetővé, hogy még e nehéz körülmények között is megtaláld a magad boldogulását. Nem is kicsit.

2015. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!