Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez nem számít gyűlöletbeszédnek?

Ez nem számít gyűlöletbeszédnek?

Figyelt kérdés
Október 23-án volt a Corvin közben egy hungarista rendezvény. Ott elhangoztak olyan gondolatok, amelyek a bevándorlók és a zsidók ellen irányultak. Ez nem számít gyűlöletbeszédnek? Egyáltalán hogyan engedhettek ilyet ma meg?

2015. okt. 29. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2015. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szántóvető ***** válasza:
81%
nem.szólásszabadság van,az embereknek joguk van utálni a zsidókat és hangot is adhatnak ennek.
2015. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerencsére a gyűlöletbeszéd (=igazság kimondása bizonyos származással rendelkező élőlényekről) elleni törvényből nem lett semmi, így nem is számít gyűlöletbeszédnek semmi.
2015. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Mindenkinek joga van utálni bármit és bárkit. Csak számoljon a következményeivel. Hogy például tartják-e odafigyelésre méltó embernek.

Aki emberi kapcsolatokban az utálatot lehetőségnek tartja, talán a 10 éves gyermek szintjén gondolkodik. Vagy lehet hogy túloztam? A 10 sok?

Aki emberi kapcsolatokban beszélhetünk szeretetről, szimpátiáról, egyet nem értésről, tárgyalóképtelenségről, vitaképtelenségről, meg nem értésről, és még sok mindenről, amely a gondolatokon alapszik. Érzelmekben a gyermek gondolkodik, és a felnőtt az ágyban.

2015. okt. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%

A gyűlöletre uszító megnyilvánulásokat, irányuljon az bárki(k) ellen, a BTK bünteti. Persze sok múlik a fogalmazáson, egy jó ügyvéd sok mindent ki tud magyarázni, h az mégsem gyűlöletbeszéd...

Egyébként, aki sértve érzi magát, tehet feljelentést, de így ezek a szélsőséges csoportok csak nagyobb nyilvánosságot kapnak (és pont ez a céljuk).

Szóval jobb az ilyet ráhagyni, majd kinőnek belőle. Vagy nem.

2015. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

#6 Tetro, olvasd el ezt, és ne ragadj le az első mondatnál:

[link]

2015. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

18:46

Ööö, ez most nekem szólt? Valamit rosszul írtam?

2015. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem uszít, csak szépen magában utálkozik, akkor ahhoz joga van mindenkinek. Esetleg megbeszélik a dolgot azok, akik hasonlóan gondolkodnak, az is szabad.
2015. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Amarok Tonrar ***** válasza:
80%
Ha azt mondom "gyűlölöm a zsidókat" és ezzel x ember egyetért, akkor semmi gond. Ha én azt mondom "támadjuk meg a zsidókat", esetleg erre biztatom azt az x embert, akkor van gond. Azt utálsz, akit akarsz, csak ne legyen benne tettlegességre hajlandó tartalom.
2015. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

19:13

2 kérdés:

Mibe kötöttem bele? (szerintem te vagy, aki most belémkötsz)

Mit írtam rosszul?

2015. okt. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!