Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ilyen vállalkozók üzletpoli...

Az ilyen vállalkozók üzletpolitikája (is) teszi tönkre az országot?

Figyelt kérdés

Barátnőm könyvelőként dolgozik egy helyi irodánál így több vállalkozás pénzügyeire is rálát, valamint jó pár alkalmazottat ismer is ebből a körből.

Teljesen általános, bevett szokás, hogy hiába a havi milliós HASZON, az a pár alkalmazott minimálbérre van bejelentve és ennyi is a fizetésük(trafikok, büfék, pékség).

Természetesen a jelszó, a "minek fizessek többet?" a vállalkozó részéről.

Na már most, aki figyelemmel követi a napi híradásokat az láthatja/hallhatja, hogy az országban egyre inkább nagyobb méreteket ölt a munkaerőhiány és panaszkodnak a munkáltatók, hogy mert nem találnak munkaerőt, na meg persze a kormány meg az adók.

Na most nem értem, hogy ha ilyen összegű haszonról beszélünk akkor miért nem tudnak lökni a fizetésen?

Azt mindenki tudja, hogy ha így bevallják, hogy "minek fizessek többet", a kormány részéről eszközölt bármilyen adókedvezmény a vállalkozónál fog kikötni, szal a munkavállaló megint nem lesz előrébb.

Szal a munkavállaló meg lelép, aztán a vállalkozó meg őszintén csodálkozik, hogy csak nőnek az adók meg nőnek, mert másképp nem lehet ezt az egészet fenntartani.

A másik kedvencem, hogy nem egynek szokása ki se fizetni a dolgozóit, aztán meg csodálkoznak megint, ha ezt észre lehet venni a következő hónapokban, mert kevesebb a bevétel, mert hát ugye mit költene el a szerencsétlen, ha nem kapott fizetést??

Ez az egész egy nagy spirál, ami csak lefelé vezet.



2015. nov. 2. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs munkavállaló az alacsony bérek miatt akkor emelkedni fognak a bérek. Ha meg nem tudja a vállalkozó kigazdálkodni az emelkedő béreket egy adott szektorban akkor szépen tönkremegy a vállalkozás. Nincs ezzel baj, ez a rendje.
2015. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tudod az a baj, hogy te és a barátnőd ezt csak a papíron látjátok.

azt viszont már nem tudjátok, hogy rengeteg helyen minimálra vannak bejelentve az emberek, viszont zsebes pénzt kapnak fizetés kiegészítésképpen.

nekem szinte az össze ismerősöm, akik ilyen himi humi vállalkozóknál dolgoznak, (vannak egész nagyok is, 100 embert is foglalkoztatnak) mind papíron kb csak a felét keresi a valódi fizetésének.

egyébként ezért tart itt az ország, mert a vállalkozók ott csalják és lopják az államot ahol csak tudják.

ez jó magyar szokás.

2015. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"egyébként ezért tart itt az ország, mert a vállalkozók ott csalják és lopják az államot ahol csak tudják"


Mert ha nem tennék, akkor a munkavállalók egy részét el is lehetne bocsájtani, vagy egyenesen tönkremenne a vállalkozás. Nézd meg hogy egy-egy vállalkozásnak mennyi kis szir-szarnak kell megfelelnie, ezekért a hülyeségekért mennyit kell fizetnie és ha valahol véletlenül hibáznak akkor mennyire büntetik meg őket.


Csak egy példa: képesek egy étterem kockázatelemzésénél több százezer forintot elkérni egy olyan jelentésért, aminek végül is az a lényege hogy az ételbe ne kerüljön mosogatószer. Ha találnak egy apró hibát nem úgy van hogy mondjuk megpróbálnak segíteni a kijavításában, esetleg tanácsokkal ellátni hogy legközelebb ezeket hogyan lehet kivédeni. Helyből több százezer, sőt milliós büntetéseket osztogatnak.


Komolyan, az embernek az az érzése egy-egy vállalkozás létrehozásakor, hogy a sok sóhivatal csak azért létezik, hogy eltartson egy rakat semmirekellő aktakukacot.


Elismerem hogy van nagyon sok vállalkozás ami elég jól megy ahhoz hogy ne kelljen ilyen eszközökhöz folyamodnia, de nem kell csodálkozni hogy a legoptimistább becslések szerint is alsó hangon 4 milliárd forinttól esik el az állam, mert a vállalkozások ott trükköznek ahol csak tudnak, amikor folyamatosan ilyeneknek vannak kitéve.


Normális országokban az állam befektetésként tekint egy-egy vállalkozásra. Adókedvezményeket, támogatásokat és ingyenes jogi segítséget lehet igényelni az induláshoz, hogy ha már normálisan beindul, akkor azok a befizetett adó formájában megtérülnek az államnak.

2015. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

"ez jó magyar szokás."


Ilyen magas járulékok és adóterhek mellett csak így lehet kigazdálkodni a megfelelő profitot. Sőt még így sem.

2015. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Ilyen magas járulékok és adóterhek mellett csak így lehet kigazdálkodni a megfelelő profitot"


Miért, ha alacsonyabb lenne, talán több lenne a fizetés?

2015. nov. 2. 20:53
 6/8 anonim ***** válasza:

"Miért, ha alacsonyabb lenne, talán több lenne a fizetés?"


Sokkal könnyebb lenne emelni rajta, hiszen százalékokról beszélünk. Továbbá új munkahelyeket is könnyebb volna létrehozni.


Nem lehet a vállalkozókra kenni a sz.rt. Persze ők is menekülnek, kiskapuznak (anélkül gyakorlatilag megélni sem lehetne Magyarországon), sőt, vannak gátlástalanul nyerészkedők is, akik viszont simán ki tudnák fizetni legalább a saját járulékaikat, mégis minimálbéreznek.

De ez többszereplős történet, azon lehet vitatkozni, mi az ok és az okozat, és ki kezdte.


Fontosabb volna valami megoldást kitalálni, mert véleményem szerint csak a magyar vállalkozások támogatása húzhatja ki Magyarországot a gödörből, nem pedig a multik körbenyalása, csábítgatása.

2015. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

látom megjöttek a vállalkozó védők, szokás szerint.

az a baj veletek, hogy vagy ti magatok is tagjai vagytok valami családi vállalkozásnak, vagy részesültök a javakból amit feketén lenyúltak az államtól, vagy simán csak ennyire naivak és ostobák vagytok.

én elég sok helyen dolgoztam, hogy tudjam a vállalkozók 90% sumákol valamivel, hogy kijátssza az adózást és a járulék fizetést.

dolgoztam olyan helyen, ahol a havi tiszta nyereség 1,5-2 millió volt, és egyedüli alkalmazottként voltam jelen a vállalkozásban 4 órára bejelentve.

láttam minden nap a pénz forgását, én kezeltem, tudtam minden egyes forintról ami befolyt, mégis szaros 4 órára voltam bejelentve, és papíron 59 ezer forintot kerestem, kézbe meg a 3-4 szeresét.

neki nem tellett volna ebből a pénzből normálisan bejelentenie?

kb 40-60 ezerrel kellett volna többet fizetnie, és akkor nem rettegett volna azon, hogy a munkaügyi ellenőrzésen megbukik, ha engem épp munka közben igazoltatnak.

mondjuk én minden szemrebbenés nélkül ellenne vallottam volna, de ez már mellékes.

melóztam olyan helyen is, ahol full feketén dolgoztam, egy maszek épület gépésszel ott a havi tiszta bevétel 1 millió körül volt, mégsem volt képes bejelenteni.

inkább rettegett ő is hogy mikor jön a munkaügy, és mikor bukik le.

komolyan 1 millióból nem telik a havi juttatásokra?

hagyjuk már...

aztán melóztam egyszer egy nagyobb vagyonőr cégnél, kb 60 embert foglalkoztattak, 1,5 év után derült ki, hogy mindenki 4 órára volt bejelentve, nem pedig 8-ra vagy 12-re...ez mi már?


ezek csak az én tapasztalataim, de rengeteg ismerősöm hasonlókat mesél.

van akit úgy fizetnek ki, hogy a cégen belül van papíron egy takarító vállalkozás, akik minden hónapban papíron 70 ezerért kitakarítják az üzletet, és így a cég hivatalosan ki tud venni az alkalmazottnak 70 ezer fizetés kiegészítést, vagyis kifizeti magának a "takarítás" költségét.

ugyanis ő is szintén csak papíron keresi a minimálbért.

haverom egy építőipari vállalkozónál dolgozik, ott is az emberek 4 órára vannak bejelentve, közben 10-12 órákat dolgoznak.

de van olyan is, hogy ha valami eldugott helyen melóznak akkor az egész bagázs ki van jelentve egy hónapra, mert a munkaügy úgysem megy oda, és akkor feketén megy a meló.

ennek a vállalkozónak 2 nagy értékű több milliós kocsija, motorjai, egy két emeletes kb 80 milliós új építésű háza stb..

neki sem tellene arra, hogy normálisan bejelentse és fizesse a járulékokat a munkásai után?

ők termelik meg neki a pénzt, mégis így kihasználja őket.

mondhatnék még egy csomó példát, ami a közvetlen környezetemben történt.

és igen, ez sajnos jó magyar szokás, hogy a kapzsi vállalkozók ahol csak tudnak lopnak az államtól, és az alkalmazottaiktól is!

és ennél demagógabb példát mondani, hogy szegényeknek nem telik a járulékok kifizetésére...kérem szépen akkor megoldást kell találni arra, hogy hatékonyabb legyen a vállalkozás, nem pedig adót csalni, ezzel a normálisan adózó polgárokat károsítani.

2015. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"és ennél demagógabb példát mondani, hogy szegényeknek nem telik a járulékok kifizetésére...kérem szépen akkor megoldást kell találni arra, hogy hatékonyabb legyen a vállalkozás, nem pedig adót csalni, ezzel a normálisan adózó polgárokat károsítani."


Akkor találd fel a spanyolviaszt! Gyerünk, gyerünk... vállalkozók ezrei várnak a tutimegoldásodra. Rengetegen sumákolnának ezután is, hogy megvegyék a merdzsót, ebben biztos lehetsz, mint ahogy abban is, hogy a jelenlegi pénzügyi környezetben harmadennyi vállalkozás volna életképes. Egyszerűen nem volna miből fejlődniük.


Könnyű úgy beszélni, hogy nem tapasztaltad meg az érem ezen oldalát.


És ki szívná meg, ha töredéke volna a cégek száma Magyarországon? Természetesen te, meg én, meg mindenki más, mert a konkurencia hiánya miatt oda srófolnák fel az áraikat, ahová csak akarnák.

2015. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!