Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok a bevándorlók...

Mit szóltok a bevándorlók hozzáállásához? "Hamburgi bevándorlók: Nem akarunk németet tanulni mert dolgozni sem akarunk"

Figyelt kérdés

A Németországba érkezett bevándorlók 90 százaléka nem megy el az ingyenes német oktatásra, derül ki a német bevándorlási hivatal felméréséből.


A Der Spegel című lap egy Hamburgi menekültszállón készített felmérést, a felméréséből kiderül, hogy a migránsok 75 százaléka nem is akar megtanulni németül, de a maradék 25 százaléknak is a nagy része lusta hozzá vagy egyszerűen túl nehéznek tartja a német nyelvet ahhoz, hogy elmenjen az ingyenes tanfolyamra.


A felmérésből az is kiderül, hogy a bevándorlók egy részének eszébe sem jut, hogy dolgozzon. Mikor a lap újságírója azt mondta a bevándorlóknak, hogy sokkal nehezebb lesz munkát találni német tudás nélkül, mint német tudással, arra a bevándorlók azt felelték, hogy majd ad nekik pénzt Angela Merkel, de ha nem akkor tovább mennek Svédországba.


Végül a lap újságírója felteszi a kérdést, hogy a migránsok ha egyáltalán akarnának dolgozni tudnának e? Hiszen a bevándorlók nagy része semmilyen szakmával sem rendelkezik.


[link]



(Der Spegel lap alapján)



2015. nov. 17. 21:29
1 2
 1/12 tetro ***** válasza:
40%
azt gondolom, hogy először is fel kéne mérned, hogy milyen médiumoknak hiszel az interneten. van amiket nehéz kiszűrni, de van amit csak a bolondok vesznek komolyan. utóbbiakra hivatkozni rögtön az elején komolytalanná tesz bármilyen témafelvetést.
2015. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Tudom hogy fájdalmas tény ez neked, de végső elkeseredésedben nem a forrást kell megkérdőjelezni :)

2015. nov. 17. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Leginkább a külföldre kivándorló magyarokéra emlékeztet a hozzáállásuk. Nyelvet nem beszélnek nem is tanulnak mert aki beszélni akar velük tanuljon magyarul ugyebár, dolgozni sem akarnak mert ők csak azzal kiérdemlik a havi 1500 eurót hogy magyarok aztán hazajönnek sz@rszemétsz@rnyugatozva ha nem jönnek be az álmaik.
2015. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tetro ***** válasza:
47%

21.43

nem tudom milyen fájdalomról és tényről beszélsz. az előbb írtam le, hogy mitől komolyan vehetetlen így az egész. utána fura tényeket emlegetni...

2015. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

"Tudom hogy fájdalmas tény ez neked, de végső elkeseredésedben nem a forrást kell megkérdőjelezni :)"


Hát azért elég cink, hogy nem tudják leírni, hogy DER SPIEGEL . Elég hiteles, ha már a forrásmegjelölés is sántít:D


A leírásban meghivatkozott oldalon linket az eredeti német cikkhez nem találtam, a SpiegelOnline keresője azt mondja : "Ihre Suche ergab keinen Treffer" , a SpiegelOnline angol nyelvű részén sem találtam semmit és a google sem segített.

Mit szólnál hozzá, hogy ha azt kérném: linkelj már nekünk bármilyen erre vonatkozó német nyelvű hiteles forrást! :D

2015. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Az eredeti forrásra én is kíváncsi vagyok. .:D

Esetleg ha nem online, hanem rendes újságban van, akkor holnap megyek veszek egyet. :D

2015. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

igen, valahogy én sem találtam semmit a spiegel online-on...érdekes...


tényleg mostmár én is csinálok egy ilyen oldalcsaládot, és elkezdek kamuhíreket gyártani.


a kedvencem, amikor forrásként megjelölnek egy másik kamuoldalt :D

2015. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazuk van ! Én se akarok németet tanulni, sok hülye szabáj meg a nyelftan sose nem ment és dolgozni se akarok. Ha lehet miért ne? Az őszinteség, miért baj?
2015. nov. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez a Spegel gondolom Spiegel akart lenni, mert az létező oldal. Belinkelnéd az eredeti német nyelvű cikket? Én nem találom, de annak az oldalnak már nem hiszek, ami a címet sem tudja helyesírási hiba nélkül leírni. Bár ez lenne a munkájuk...
2015. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amíg nem kopogtatnak a bejárati ajtómon a német HR-esek,meg a fejvadászok akik azért jönnek magyarországra hogy erőszakkal toborozzanak maguknak "fizetett" magyar kényszermunkaerőt hát, addig én se nagyon akarok dolgozni nekik, mit több a nyelvüket se kivánom megtanulni.Persze ha mindennap pisztolyt fognának a fejemhez valószinüleg hamar megtanulnék németül , sőt angolul is :-Đ
2017. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!