Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki el tudna magyarazni...

Valaki el tudna magyarazni most mi is folyik a vilagban? (Az iszlam allammal kapcsolatban)

Figyelt kérdés

Nezek hiradot, meg erdekel a politika, olvasok. De mikor megnezek pl. egy Putin beszedet nagyon sok minden van amit nem ertek, mert ugy erzem errol meg nem is hallottam elotte. Annyi mindenrol is hallottam mar, hogy most nem tudom mi az igaz. Ertem en, hogy ez bonyolult meg a teljes igazsagot ugyse fogjuk megtudni, mindig csak annyit amennyit a 'nagyok' akarnak, hogy tudjunk de megis... Nagyon megkoszonnem ha valaki roviden leirna, hogy most mi is ez az eges, lehetoleg semleges szempontbol.

Tanaromtol azt hallottam, hogy alapbol az arabok azert indultak el az otthonukbol felenk, mert az ottani termeszeti forrasok (pl viz) kiurultek. Osztalytarsam szerint az USA fegyverezi fel az iszlam allamot es ok teljesen normalisak csak eleguk van mar az elnyomasbol (?!). Zavaros ez az egesz es nem tudok ugy velemenyt alkotni valamirol ha nem tudom a pontos korulmenyeket...

Tehat most ki akar mit es kitol es miert?


2015. nov. 18. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Az emberek megindultak a terror elől( pl: Szíria), mert azt hiszik, hogy Németország és még más fejlett, gazdag európai országban jó világ lesz nekik, lesz jövőjük, lesznek lehetőségeik. A hazájukban meg csak pusztulás és háború van (vallásukból félremagyarázásából adódik amúgy a legtöbb konfliktus). Ez lenne az Iszlám államnak magát kinevező szélsőséges vallási csoport. A probléma az, hogy nyilván nem a kisujjukból szívták ki, hogy Németországban jó életük lesz. Erre a kérdésre senki sem tudott érdemlegesen válaszolni.

A menekült= olyan politikai, vallási, bőrszín stb alapján életét fenyegetve érző személy akit üldöznek. Nos pl a Szíreket már a szomszédságban sem üldözték.

Gazdasági menekült= aki akár kontinenseken keresztül képesek átutazni a jobb élet reményében.

A Szíreknek csak jó indok, hogy a hazájukban ekkora a gond. Az én szememben nem menekült az akit még a saját szomszéd országa se üldöz nem, hogy egy másik kontinensen.

Ahol most meg tartunk az az, hogy végre kezd Európa összefogni+ Oroszország+ USA, az Iszlám állam ellen a terror megfékezésére.

És csak zárójelben megjegyzem a Fidesznek senki se ad utólag igazat, nem kérnek nyilvánosan és hivatalosan bocsánatot a sok támadás miatt, amikor védeni próbálta az országot még saját magától is, holott pont ez a dolga az államnak: VÉDENI minket.

2015. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a tartalmas valaszod!:) igen, azt en se ertem, hogy miert nem lehet igy utolag elnezest kerni az orszagtol, mikor mar hanyan kovettek a peldankat mert mindenki belatta, hogy ez a helyes megoldas. De oszinten.. Gondolhattuk volna, hogy ugyse ismerik el az allam egyetlen donteset se.
2015. nov. 22. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!