Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez valami pszichológiai...

Ez valami pszichológiai önvédelmi mechanizmus a külföldön élő magyaroknál?

Figyelt kérdés

Gyakran tapasztalom, hogy ezerrel csúsztatnak, itthon felnagyítják az árakat, kint meg a legalacsonyabbal számolnak.

Mintha ezáltal akarnák maguknak megmagyarázni, hogy ők milyen jól is tették, hogy kint laknak, élnek.

Ezt itt az oldalon is gyakran tapasztalom egyébként, valamelyik nap arról olvastam, hogy valaki 800 euróból kényelmesen megél(mondjuk nem tudom hogyan, mások se értik, de biztosan).

Itt van mondjuk a lakáspiac.

Valamiért mindig 100-120-150 ezer forintos albérlet árak jönnek szóba itthon, plusz még a rezsi.

Na, hát nem tudom, hogy ki fizet ennyit, de a legtöbb megyeszékhelyen 40-50 ezerért már többszobás lakást lehet kapni, de Pesten is belefér 75-80 ezerért ugyan ez, de nyilván, ha a putrit nézzük, ahol a kinti ismerősök java lakik akkor ezek az árak legalább egy 20-25%-kal lentebb vannak.

Aztán persze most megint megtudtam, hogy 400 fontért már simán lehet lakást kapni, ami valamivel több, mint 160 ezer forint.

Szal lassan már ott vagyunk, hogy pár tízezer választ el minket, de szerintem még két sör, és kiderül, hogy kint olcsóbb a lakás, mint itthon.

Aztán ugye a kaja ugyan annyi, sőt olcsóbb, hát miről beszélek, kiló párizsi durván 400 forint, hát milyen jó az, tiszta zamat az egész(azt tapasztaltam, hogy a minőséget kint is meg kell fizetni, szal nem 1300 forint a kiló Pick párizsi, már ha nevezhetjük minőségnek).

Aztán kész, kifújt.

Tovább soha nem megyünk, mindig ennyivel le van tudva, hogy mert nem is sokkal drágább a lakás meg ugyan annyiba kerül a kaja!44!!4

Semmi, esetleg elmenni szórakozni vagy venni egy bérletet, áhh az luxus itt külföldön(dübörög a gazdaság, csak épp mégse annyira), mert hát ugye 30 ezer egy bérlet, egy kibzott üveg sörért fizetek 1500 forintot, egy vízizű szarért, vagy hogy 2000 forint egy hamburger(ami szintén egy szar, az itthoni 450 forintos moslék párja), az olajcseréről ne is beszéljünk, amiért 50 ezert akartak legombolni(ugye ha az autószerelő havi "1 milliót" keres, nem lehet 5 ezret kérni egy olajcseréért, szal majd lesz cserélve, ha Húsvétkor hazamegyünk) és mindjárt ki is derül, hogy az a 2-3 fontocska, amire annyira vertem magam szart se ér itt kint.

Jól látom, hogy létezik ez a jelenség?



2015. nov. 27. 17:45
 1/3 A kérdező kommentje:

"hogy 400 fontért már simán lehet lakást kapni"


Innen lemaradt, hogy ha 400 ért simán lehet(mert így írta a válaszoló), akkor gondolom 300-ért is mmár lehet, ami olyan 120 ezer forint.

2015. nov. 27. 17:49
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Minimálbérből kint sincs életed, ez egy mese, amit a kint élő ****ok előszeretettel előadnak.

Másrészt van benne valami.

Diplomás ismerősöktől sose hallottam ilyen magyarázkodást, kint is minőségi életet élnek, nem foglalkoznak sokat az árakkal.

2015. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egy közeli barátom Ausztriában dolgozik.

De, úgy, hogy Magyarországon lakik és naponta ingázik.

De, még így is jobban jön ki anyagilag, mintha kint laknak.


Hogyha valaki egyedülálló, nincs gyereke és bérel egy kicsi garzont, akkor jobban él 1000 euróból, mint Magyarországon a magyar minimálbérből.

De, ha már vannak gyerekek, akkor nagyon kevés az a pénz.


Egyrészt, ahhoz már nagyobb házat kell bérelni.


Mondok egy példát, egy 55 négyzetméteres, 2 szobás lakás 750 euró körül van egy nem maxmax környéken.


Pedig 55 négyzetméter az nem nagy....

2015. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!