Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kettős állampolgárok (Erdélyie...

Kettős állampolgárok (Erdélyiek, Felvidékiek, Vajdaságiak, Kárpátaljaiak) fizetnek valamelyen adót Magyarországnak? Ők is adnak valamit az államkasszába?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 19:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mert mi magyarok itthon járulékokat és mindent fizetünk. És ők mit?
2015. dec. 4. 19:20
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Ők ott fizetnek, ahol dolgoznak.

De nem is vesznek ki pénzt a magyar államkasszából. A magyar állampolgárság nem azt jelenti, hogy Magyarországtól kapnak pénzt.

2015. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De kiváltságokat kapnak, évenként utazhatnak párszor 90%-os kedvezményes jeggyel is. Meg volt róla szó sokat kihasználják a nyugdíjat is. Meg sorolhatnám...
2015. dec. 4. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Értem én mire akarsz kilyukadni...


Gyűlöljük a külhoni románokat és szerbeket!


Az ő hibájuk ez! (még véletlenül sem azoké akik ezt a törvényt hozták)


Ők költöztek önszántukból ki! (a Trianont csak a nácik találták ki)


A roma családok akik havi százezreket kapnak segélyre és a „menekültek” is jogosan kapnak szállást, meleg ételt, klímás buszokat stb. De a külhoni magyaroknak nem szabad évi 4 90%-os jegyet adni, mert attól tönkre megy az állam! (az előbbiektől mint mondtam nem)

2015. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Évente négyszer kap 90% kedvezmény (MÁV-nál csak a menetjegyből). Ha nem lenne így, akkor se gazdagodna meg az állam. Ja és ha csak azok szavaznának akik adóznak, hidd el kicsit máshogy nézne ki a Parlament (a határon túli magyarokat nem gyűlölő pártok javára).
2015. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

3: Elég sokan kapnak utazási kedvezményt. Pl. közalkalmazottak is.

És nem mindenki veszi igénybe. Én pl. voltam közalkalmazott és sose utaztam kedvezménnyel, mert nem vonatozok.

Szerinted aki határon túli magyar, annak az a legfontosabb, hogy kap utazási kedvezményt? Ez inkább egy szellemi elégtétel nekik. Szerinted tömegesen utazgatnak Magyarországon, hogy direkt kihasználják a kedvezményt?

2015. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha szerinted olyan sokat kapnak költözz ki! :D

Mellesleg kétlem én, hogy te olyan sokat tennél az államkasszába.

2015. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már egyre többen fizetik a tb-t, akik autót vesznek fizetik utána az adókat meg pl ha elmész Nyíregyházába megláthatod, hogy a nagyobb vásárlóhelyek, pl Pláza, Tesco tele van ukránnal/románnal. Én ukrán állampolgár vagyok, megnyugtatlak egyszer sem használtam ki azt a párszáz forintos spórolást, nehogy belegázoljak otthon élő magyar testvéreim lelkébe (tisztelet a kiv.).
2015. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
na szerussz koma, én ukránból írok és feldughatod magadna a 90 százalékos kedvezményemet a munkanélküli czigány retkes pitsádba...
2015. dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék amúgy hány határon túli buszozgathat csak úgy passzióból eme remek "kedvezménnyel" amit az ilyen prolik ennyire irigyelnek tőlük. :D (Gondolom nem sokan.)


Nekem is lenne ötletem amúgy kik ne kapjanak, sőt benne lennék az adófizetéshez is kötni a szavazati jogot, egyből a sok belföldi naplopó sem szavazhatna, valószínűleg a kérdivel együtt. :)

2015. dec. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!