Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mért mondják hogy MO szegény?

Mért mondják hogy MO szegény?

Figyelt kérdés

Állandóan ezt hallom hogy bármilyen kormány van fent rossz az élet itt nem lehet megélni. Így Orbán úgy Gyurcsány.... Akkor mért látok minden 2. embernél iPhone meg olyat h Black Friday alkalmával ütik le egymást mert akciós volt ez meg az ?


Meg itt voltam nyaralni meg ott.

Ha behoznak valami ujjat azonnal mint a keselyük lecsapnak rá nem érdekes ha 300.000 darabja de KELL !


Már jogszabályt kellet csinálni h pláza stop egyen mert annyi van belőlük.

Akkor mi van itt a rossz megélhetéssel ?


Pláne ha ilyet látok

https://www.youtube.com/watch?v=uY-CV1lL79U


Meg ilyet.

https://www.youtube.com/watch?v=xt1KW22i2xQ



2015. dec. 15. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Na meg az a minden második ember akit látsz, sznob, ingjét gatyáját eladta hogy iphonja legyen. A többi pedig lop, csal, hazudik onnan van ájfonja.
2015. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
A múltkor mentem át Bp. legrosszabb részén busszal, minden fiatalnál a legjobb telefonok voltak. Meséltem a tesómnak, erre azt mondta, hogy hát mert volt miből válogatni. Na érted mire gondolok? Attól, hogy tudtak telefont lopni, a legrosszabb kerületben laknak egy szoba-konyhában. Nem minden látszik kívülről. Én és a férjem rendes diplomásként nem kapjuk meg a 200 ezret fejenként, vidéken ennél is sokkal durvább a helyzet. Bp-n egy eladó keres olyan 130 körül, az albérletárak meg olyan magasak, hogy örül ha ebből szobát tud bérelni. Persze vannak gazdagok, ez tény, de a nagy átlag nem az és sokan a Black Friday-en azért tépik egymást, mert 1 éve gyűjtenek valamire, amihez most 10%-kal olcsóbban jutnak hozzá. Vagy pl. az is sokat elmondott magyarországról, amikor a h and m előtt összeverekedtek a lányok a ruhákért, hogy ki jusson be előbb a boltba, pár óra múlva már minden fent volt a jófogáson, na nálunk ezért használják ki az akciókat.
2015. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy nem a burzsuj haveri körödet kéne alapul venni az egész ország elemzésekor.
2015. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem fogok komoly eszmefuttatásba kezdeni, mert felesleges egy olyan embernél aki ilyet kérdez.

Az iPhone-ra annyit reagálnék, hogy a 90%-a hitelre van kint.

Black Friday egymást püfölve, meg amerikában van. Itthon nem igazán. A videón közel sem az van, ami amerikában menni szokott.

2015. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy vagyok vele,nem mondom sem azt,hogy szegény Magyarország,sem azt,hogy gazdag.Te viszont ne csak a saját lakóhelyed,környezetet alapján ítélj,hanem ahogy már más is írta,nézz körül Borsodban,a Nyírségben,Ózd környékén,stb.Aki nem vak,látja,hogy az ország "ketté van szakadva",nem kicsit.Hozzátenném,én pédául 15éve nem voltam nyaralni,soha nem volt kocsim,"lapos" tv-m,de még okostelefonom sem.Ezzel együtt sem gondolom,hogy szegény vagyok.Illetve az EU-s átlaghoz képest nyilván,de itthon vannak nálam sokkal szegényebbek és nem kevesen.
2015. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Figyelj, mozdulj ki Budáról mondjuk Kelet-Magyarországra, és megtapasztalod hogy miért mondják, nem is értem minek kell iphone venni (Persze mert swagyolo) mikor az árából kb 2-3x jobb mobilt lehet venni.
2015. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pédául Norvégiában,,a lakosság arányában kevesebb gépkocsi van,mint nálunk.A logikádat követve,ebbe akár azt is belemagyarázhatnánk,hogy jobban élünk,gazdagabbak vagyunk náluk(már persze akkor,ha nem foglalkozunk azzal,hogy mennyi nincs még kifizetve,stb.,stb.)
2015. dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, mint a Kérdező, de lényegében ugyanazt tudom mondani, amit a többiek.
2015. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Menj fel a KSH honlapjára és kérd le, mennyi az átlagbér országosan és régiókra lebontva. Van néhány régió, ami erősen megtolja fölfelé az átlagot (ami még mindig fölfelé csal a medián bérhez képest). És még az átlagbér szerint is az ország nagy részén 30-50%-kal kevesebbet keresnek, mint a fővárosban.


A falusiak nagyja pedig pláne sehol sincs. Kap 100±10 ezret és még örülhet, hogy van munkája. Csak ők nem feltűnőek a Budapesti utcákon, mert el vannak bújva a munkahelyeiken és vidéken.


iPhone-t pedig szolgáltatótól hűséggel részletre vagy egyéb cuccot áruhitelre nem nagy dolog megvenni.

2015. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Pár szász iPHONE örültből nem kellene több millió ember

gazdagságát be saccolni.

2015. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!