Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek, hogy a nemzetiség szerinti leírások nem érnek semmit sem? (hülyén fogalmaztam talán meg)

Figyelt kérdés

Például attól, mert még a hollandok eléggé liberálisok úgy összeségben attól mégha jön veled szemben egy holland lehet, hogy rasszistább, mint egy tipikus magyar.

Attól, mert még az oroszok úgy átlagban eléggé rühelik a melegeket és eléggé macsók attól még van egy nyámnyila meleg orosz is.

Attól, mert még a muszlim származásúak egyes sztereotípiák szerinti eléggé vallásosak én nem egy olyan muszlimot ismerek aki iszok vagy esetleg lány létére nem takarja el semmivel sem az arcát és még a haját sem.

Attól, mert még a magyarok bevándorlóellenesek attól még vannak bevándorlópárti magyarok.

Attól mert még a romák többsége segélyeken él és nem dolgozik én ismerek nem egy olyan romát aki becsületes és dolgozik és a gyerekek tanulnak(mégha csak szakiskolában is, de nem olyan rossz szakiskola)

Sőt vannak szegény zsidók is

És attól, mert a németek a második világháborúban irtották a zsidókat attól még nem bűnös nép a német, sőt a franciák sem tehetnek a Trianonról



2015. dec. 23. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy nincsenek ilyenek, de általánosságban véve nem ez a jellemző.
2015. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de manapság az hogy ki milyen nemzetiségű én mára már lesz@rom, mert tudom, hogy semmit sem jelent
2015. dec. 23. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Te igen, de mások meg nem.
2015. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Ez tipikus jobber dolog, hogy van A párt, és amit a párt mond az szent. Aki mást mond az aljas hazaáruló meg mindenki aki nem így csinálja idióta. A jobboldalon az egyéni vélemény bűnös dolog. Csak az van amit a párt mond és persze ezt az egész nemzetre vetítik.
2015. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Az előítéletek nem az ördögtől valók, bár manapság próbálják úgy beállítani. Ezen kár megsértődni tenni ellene úgysem tudsz. Az ember tapasztalati úton tanul. Amit a saját környezetében tapasztal az lesz nála az "alap".

Mindenkinek vannak előítéletei (akkor is ha tagadja), mindegy, hogy milyen a politikai nézete, nemzetisége, vallása vagy akár a bőrszíne. Nézd meg a 4-es hozzászólást. /Kíváncsi vagyok tud-e bármire is úgy válaszolni, hogy ne keverje bele a politikát?/.

2015. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!