Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a parlament és...

Mi a különbség a parlament és a kormány között?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha cinikus akarnék lenni, azt mondanám: per pillanat SEMMI.
2015. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A parlament egy épület, a kormány meg kerek.
2015. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A parlament (országház) az a hely ahol a kormány és ellenzék tagjai, milliós fizetésekért meséket mondanak. :D
2015. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kormany az aktualisan hatalmon levo politika part amely ertelemszeruen benne van a parlamentben. Illetve a parlamentben meg ott vannak az ellenzeki partok amelyek a valaaztason bejutottak a parlamentbe. A parlamentbe jutashoz van egy szukseges szazalek, amely 5%. A szazalek egyenlo a valaszto polgarok leadott voksanak a szazalekaval. Tehat ha a leadott szavazatok 5%at eleri egy part bejut a parlamentbe
2015. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

...hogy választó polgárok? Ez egy kicsit erős kifejezés, én inkább mondanám szavazóknak, ugyanis a választás egy tudatos cselekvés, míg a szavazás egy pillanatnyi, átgondolatlan helyzet eredménye.

...hogy mi a különbség a parlament és a kormány között?

A jelenlegi gyakorlat szerint semmi. A megtévesztettek által és gyakorta megvásárolt szavazatokkal bejutott bűnbandák, a parlamentnek hazudott főhadiszálláson megválasztják maguk közül az észt osztó "politikai elit" szűk csoportját, mint kormányt és akik megmondó emberekként tudják háttérhatalmi eszközökkel a színházi műsort hatékonyan levezényelni, mondhatnám a szakadék felé robogó vonaton próbálják fenntartani a "rendet".

2015. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 UjfalviLajos válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Ha régen volt is különbség mára ez a különbség megszűnt. Sajnos én is pesszimista vagyok. Némi javulást azért látok. Aki húsz éve figyeli a politikát mint én sajnos arra a következtetésre jutottam hogy mindegy ki van hatalmon mindig a háttér uralkodik és az aktuális hatalmon lévő urak csak bábok 1 globális színházban amit most már globálisan játszanak mindenkit beetetve és amikor azt mondom hogy mindenkit akkor a világ összes kispolgárára értem.
2015. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bepi13 ***** válasza:

A parlament a törvényhozó hatalom, ahol a választott képviselők ülnek, a kormán pedig a végrehajtó hatalom. Neki kell a törvényeket végrehajtani, s az országot azoknak megfelelően irányítani.

Valóban Nyugat Európában a háttérhatalom irányít mindent, s a politikai hatalom szereplői csak bábok. Magyarországon, hála Istennek, van egy jó és erős kormány, amelyik igyekszik ellenállni a háttérhatalom érdekeit követő parncsoknak, szembeszáll Brüssellel, s igyekszik a magyar nép érdekei szerint irányítani az országot. Mialatt Nyugaton dúl a válság, mind politikai, mind gazdasági vonalon, azalatt Magyarország szépen hala előre. Én az év nagyobbik részét Nyugaton töltöm, ismerem a helyzetet.

2015. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A parlament a választópolgárok által országgyűlési képviselőválasztás alakalmával megválasztott egyéni képviselők, illetve a pártokra történt szavazás eredménye alapján a parlamenti küszöböt elért pártok által delegált képviselők összessége, amely az országházban ülésezik és törvényeket alkot. Más kérdés, hogy a választásokat követően, az eskütétel után a képviseltek érdekei elfelejtődnek. A kormány az államfő által felkért, rendszerint a választásokon győztes párt vezetője által kinevezett miniszterek és helyetteseik, ill. államtitkárok köre, megfelelő végrehajtó hatalommal és intézményekkel az állami feladatok irányítására végrehajtására.
2015. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!