Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy nagyon jó...

Mennyibe kerül egy nagyon jó ügyvéd, ha feljelenteni akarok embereket? (elnézést a nem precíz megfogalmazást)

Figyelt kérdés

Mármint aki tehetséges. Megnéztem néhány ügyvéd weboldalját, de nem jött le, hogy tehetségtelen-e vagyhogy mennyibe kerül egy ügyvéd. Ha jól tudom, ha a pert megnyerem akkor a vádlott fizeti ki esetleg én is kapok pluszba pénzt.

Nem akarok senkit sem beperelni ráadásul legfeljebb csak gerinctelen embereket



2016. jan. 3. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Most feljelenteni akarod vagy beperelni?

Jól értem, hogy te ebből bizniszt akarsz csinálni? >< Nagy az Isten állatkertje..

2016. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hiába jelentesz fel embereket, ha nincs rá kellö jogalapod illetve jogerös bizonyítékod, akkor semmilyen ügyvéd nem tudja neked megnyerni a pert.
2016. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az árakkal nem vagyok tisztába pedig nekem is lenne okom egy embert feljelenteni egy hatalmas átverés miatt.


Nekem van egy ügyvéd ismerősöm, aki leginkább családi dolgokkal szokott foglalkozni főleg válási, gyermekelhelyezési dolgokba van erőssége, de a munkaügyi dolgokhoz is elég jól ért csak olyat nem nagyon vállal. A bűn ügyeket meg ilyen komolyabbakat nem szokott vállalni de én volt hogy egyszer kértem tőle tanácsot és mondta hogy általában ha elmegy hozzá egy ember beszélgetni azért 8-10 ezer forintot kér el főleg ha komoly dolgot csinálnak, papírmunka, ilyenek. Ha az illető pert nyer akkor ugye az ügyvéd tisztelet díja ami már több tíz ezer plusz ha pert nyer annak is a 10-20% át az ügyvéd kapja de ebben már annyira nem vagyok biztos.


Ha normális ügyvédet találsz aki lelki ismeretes és nem csak a pénzére hajt hanem arra is hogy te jól járj akkor már az első megbeszélésnél elfogja tudni mondani neked hogy kit érdemes feljelentened és ki az akit nem. Itt függ a helyzettől, milyen bizonyítékaid állnak rendelkezésedre stb...

2016. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 QUOVADIS1111 válasza:
Nincs olyan hogy valaki jogi eljárással pluszba kapjon pénzt ami nem jár. Ha büntetőügyben kár ért (lopás, csalás), azt visszakaphatod a büntetőeljárás után, ha elítélik a vádlottat. Polgári ügyben meg kell hogy valamilyen jogalapja legyen a követelésednek (kárt okoztak neked, nem fizették ki egy munkád, stb.). Egyébként minden ügyvédnek más a tarifája. Ügytől is függ.
2016. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!