Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi pénzbe kerülne egy...

Mennyi pénzbe kerülne egy atombunkert építeni és egyáltalán engednék -e megépíteni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 7. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Saját földeden nem illegális megépíteni szerintem.
2016. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Neked is kell egy ojjektum? Csak aztán el ne felejtsd vízbül venni ki az oxigént! :-)
2016. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért ne engednék? Amúgy sokba. Sztem több tízmillió.
2016. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engednék megépíteni.

Vannak Magyarországon is magánatombunkerek.


Viszont, elég sokba kerül több tízmillió is lehet, ezek az építmények elég speciálisak.

Az ára attól függ, hogy beéred"spártai" bunkerrel vagy magas komfortfokozatút akarsz csináltatni.

2016. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy vastag földalatti betonfal, plusz jó sok konzerv kaja meg ivóvíz. Ha jobban belegondolok, azért nem elképzelhetetlen összeg...
2016. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tessék: https://www.youtube.com/watch?v=8vqS8tDSS3o


Amúgy meg mi a frászra jó egy atombunker? Ha nem egy gigantikusan nagy, önfenntartó, több száz ember életfeltételeit évtizedekig biztosító épület, akkor túl sok mindenre nem. Elbújsz, ha látod a gombafelhőt és ott vagy lent pár hétig, amíg elfogy az élelem meg a víz... már ha nem halsz meg sugárszennyezésben, mert légszűrőd gondolom nincs.

2016. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szalacsi 2.0
2016. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehetne építeni low-cost bunkert a föld alá a kertbe, pár méter mélyre sima mezei ISO konténerből és némi betonból. Ha nem az epicentrum közelében vagy, akkor ott simán átvészelnél mindent.

Még gépészetileg sem lenne vészes kivitelezni. A víz megoldható másodlagos forrásként ( ha a három raklap betárolt Mizse elfogyna ) mélyfúrású kótból, de akár sima kútból is egy két lépcsős szénszűrő + ozmózis szűrős házi vízművel. A szellőztetés is megoldható több lépcsős aktív szenes és hagyományos szűréssel.

Kell még aggregátor, némi üzemanyag, konzerv..


Szerintem ez így kivitelezhető 2-3 millából, attól függően, hogy van-e kút, milyen messze kell építeni stb..


De az a legfontosabb kérdés, hogy hova kell a bunker és minek? :D Azért egyelőre akad a földön néhány hely, ahol egy totális háború esetén pár nagyságrenddel magasabb a nukleáris csapás valószínűsége, mint akármelyik magyar városénak... :D

2016. jan. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom csak elgondolkodtam
2016. jan. 9. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!