Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan drágák a magyar...

Miért olyan drágák a magyar boltok?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom, hogy a CBA, Coop nagyon drágák és rossz minőségűek az áruik. A kisboltokra ugyanez jellemző, pofátlan áraik vannak. Ennek mi az oka? Mindig azt mondják, hogy nem tudnak versenyezni a multikkal, de én ezt kétlem. Sok olyan helyet tudok, ahol nincs multi a közelben, ellenben sokan laknak ott, tehát korrekt ár és minőség mellett nem hiszem, hogy gond lenne. Van tehát ezeknek a jelenségeknek valami elfogadható magyarázata, vagy pusztán a pofátlanság?


A másik, sokan jönnek a termelői piacokkal. Nos, engem párszor olyan szemét módon b***tak át ilyen helyen, olyan hulladék áruval, hogy nem tudom, ezekről is mit gondoljak. Nem akarok általánosítani, tudom, hogy nem mindenkire igaz, de nekem úgy tűnik, hogy nálunk nem a korrektség és a minőség a fontos, nem ezzel akarnak előrejutni, hanem a fillérb***ással. Nem lehet, hogy többen vásárolnának ezeken a helyeken, ha korrektebbek lennének?



2016. jan. 9. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem inkább azzal van a baj, hogy mindent utálsz, ami magyar.

Persze ezt a való életben nem mered vállalni, így itt szájkaratézol szombat reggel 8-kor.

2016. jan. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk CBA Cent van, az nem drága.

A Budai bevásárló központokban luxus kínálata van a CBA-nak, de az árak is borsosak.

Amit írtál az néhány boltra jellemző lehet, de nem mindre.

2016. jan. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*budai
2016. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem inkább azzal van a baj, hogy mindent utálsz, ami magyar.

Persze ezt a való életben nem mered vállalni, így itt szájkaratézol szombat reggel 8-kor."


Nem, csak feltettem egy kérdést. Unom, hogy mindig mindenki a gonosz multikkal jön, ezért szeretném tudni, hogy az ő hibájuk-e a fent leírtak vagy sem. Nem utálok semmit, ami magyar, csak akkor, ha muszáj szeretni, miközben nem érdemli meg. Ha igazi versenyben igazi minőséget hoz létre valaki, szerintem csak azzal lehet eredményt elérni. Tőlünk nyugatabbra is vannak vállalkozások, amik azért buknak meg, mert olyanok vezetik, akik a fontos dolgokon spórolnak, a beosztottakat kizsigerelik, vacak minőséget hoznak létre.

2016. jan. 9. 09:07
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Haggyad rájuk, ezeknek ha orbán árulná a saját ürüléket amibe egy magyar zászlót szúrt, 50.000Ft/kilós áron, ujjongva rohannának megvenni...


De amugy igazad van, a CBA az egyik legrosszabb bolthálózat, ahol nemcsak a termékek vannak a lejárathoz közel, hanem az ott dolgozó eladók se ülhetnek le! Szal ahhoz képest hogy magyar, ott vannak a legjobban szivatva :) De ez nembaj lényeg hogy multi az rossz!

2016. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem az a baj, hogy drágák a magyar boltok - kb ugyanannyiba kerülnek a dolgok, mint külföldön. Az a baj, hogy a magyar fizetési szintek nagyon alacsonyak.
2016. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Kis faluban lakom, van itt egy Coop meg két "kisbolt". 10 km-re van a Tesco, CBA, Lidl. És itt még rosszabb a helyzet, duplája minden. A kisboltba kénytelen vagyok bemenni mikor nem megyek a városba és nincs vasárnap Tesco. Szinte verekedés a kifliért, meg kenyérért mert nem hoznak sokat. A tej másfélszer drágább és a kisboltos meg röhög az ember pofájába hogy "úgyis megveszed szóval megtehetem hogy ennyiért adom". Vegye be minden nyerészkedő. Elegem van a kisboltokból.
2016. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Európában nálunk a legmagasabb az Áfa. Azért

A fizetésünk bezzeg nem a legmagasabb az EU-ban

2016. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert agyon vannak adóztatva mind a termékek, mind a munkaadók.
2016. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor igazából a magyar boltok inkább az adóterhek miatt drágák, illetve mert megtehetik?


Sir Butcher: "Nem az a baj, hogy drágák a magyar boltok - kb ugyanannyiba kerülnek a dolgok, mint külföldön. Az a baj, hogy a magyar fizetési szintek nagyon alacsonyak."


Na de a Tesco pl. olcsóbb, mint a magyar boltok, nem? Akkor az hogy lehet? Bár szerintem az se tragédia, ha drágább egy bolt (pl. Spar), ha közben viszont láthatóan igényes. Én a magyaroknál azt látom, hogy drága, viszont nem minőségi. Lennék én hazafi, de hadd ne kelljen olyasmit támogatnom, ami kiszúr velem és az alkalmazottakkal.

2016. jan. 9. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!