Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez az általános népharag a...

Mi ez az általános népharag a taxisokkal szemben?

Figyelt kérdés

Ugye van most ez uberes balhé.

Megmondod az őszintét, hogy nagyon nem látok bele, ezért is kérdezem.

Amit tudok, hogy egyik kollégám uberezik.

Nincs ezzel gond, de a kocsija egy leélt ócskavas, azzal hurcibálja az embereket.

Ezzel sincs gond, mert megegyeznek, tudja az utas mire ül bele.

De ugye a taxisok ezt nem tehetik meg, mert sárga kocsi kell, aminek ilyen meg olyan feltételeknek meg kell felelnie. .

Tehát nekem laikusként úgy tűnik, hogy jogos a taxisok lázadása, mert ugyan azt a szolgáltatást nyomják, de rájuk más törvények vonatkoznak.

Nekem se tetszene, ha lenne egy pékségem, mindenen rajta a 27% áfa meg mindig legyen tisztaság, a szomszéd mama meg lazán árulja áfa nélkül, a macskái társaságában.

Jah, aztán azt mondják, hogy miért nem versenyzek?

Tehát egy pékséget macskával szétbírságolnak, őt meg nem, mert csak egy neten appot használ.

Vagy nem jól látom?

Kérem a kulturált felvilágosítást.


2016. jan. 18. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt az utolsó válaszok mindent megmagyaráznak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__751..

2016. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én nem látok semmilyen magyarázatot.

Megy a "miért nem fejlesztenek" duma, de arról nem esik szó, hogy az uber mennyi mindent megkerül.

Tehát a BKV-t felhozni elég hülyeség, ahogy a posta/email se egy jó példa.

Nekem ez még mindig úgy tűnik, hogy taxisok vs. adócsalók, mert nyújt egy szolgáltatást, de nem vállalkozóként.

2016. jan. 18. 22:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha nem latod, akkor valoszinuleg rosszat olvasol.

A linkelt valaszok kozott a 19:24-kor szuletett 14-est nezd.

Eleg jol osszefoglalja a helyzetet...

2016. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a BKV-t felhozni elég hülyeség, ahogy a posta/email se egy jó példa."


Tökéletes példa mindkettő. Egész egyszerűen nem ugyanaz a kettő szolgáltatás! Körülbelül annyi a közös bennük, hogy mindkettő pénzért visz embereket A-ból B-be. Ennyi erővel a BKV is rontja a taxisok bizniszét, azt még ráadásul adóval is támogatják, húha.


"Nekem ez még mindig úgy tűnik, hogy taxisok vs. adócsalók, mert nyújt egy szolgáltatást, de nem vállalkozóként."


Na ez a legképmutatóbb része ennek a nyávogásnak. Hivatalos BKK ellenőrzések 26%-ban nem adott nyugtát a taxis, 585 esetben trükköztek a tarifával.


[link]


Ezzel szemben az Uber folyamatosan konzultál a kormánnyal, hogyan tudnák megoldani ezt a helyzetet, hiszen nincs készpénz a rendszerben, az egész neten keresztül megy.

2016. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért amiért más vállalatokat több milliós bírságokkal sújtanának azért amit a Taxisok törvényesen ki lobbyztak maguknak.


Egy szabad piacos versenyben nem kéne ezért aggódni. De a Taxisok elásták magukat mikor a vezetőik/képviselőik ki lobbyzták az új szabályozásokat stb.


Nem kell a taxisokat félteni. Zsivány egy népség.

2016. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Azt olvastam, de ez egy elfogult marhaság, már bocs.

Kit érdekelnek a taxistársaságok?

Meg hogy a 26% nem ad nyugtát?

Most akkor holnap mindenféle engedélyek nélkül nyithatok pékséget, mert nekem még sehol nem adtak a pékek nyugtát?

Tehát itt most tényleg vagy be kellene szüntetni az ubert, vagy a sok taxis előírast.

Olvastam közben kérdéseket, volt egy tök jó példa.

Ez kb olyan, hogy van egy futóverseny, nekem előírás, hogy csak Adidas vagy Nike cipőben futhatok, illetve a díj x százalékát le kell adnom.

Más meg futhat bármiben és nem kell leadnia a díjat.

2016. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ez kb olyan, hogy van egy futóverseny, nekem előírás, hogy csak Adidas vagy Nike cipőben futhatok, illetve a díj x százalékát le kell adnom.

Más meg futhat bármiben és nem kell leadnia a díjat."


Nem. Ez olyan, mintha kinyafognád, hogy csak Adidas vagy Nike cipőben lehessen csak futni, majd utána sérelmeznéd, hogy a közönség meg átment a stadion melletti parkban futókat nézni.

2016. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

De azt mondd meg nekem, hogy aki nem vállalkozó az eleve hogy végezhet ilyen tevékenységet?

Tehát az országban mindenkinek, aki pénzért szolgáltatást nyújt, vállalkozónak kell lennie.

Az Uber ezt megkerüli.

Ez olyan, hogy elvileg a tanároknak is kellene adózniuk a magánórák után, az már más tészta, hogy nem teszik.

Vagy az Uber nem fekete munka?

2016. jan. 18. 23:50
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8: "Vagy az Uber nem fekete munka?"


Maximum szürke. De az tény, hogy az Uber (mint cég) folyamatosan keresi a megoldást, szorgalmazza a párbeszédet a kormánnyal. Nem arról van szó, hogy tudatosan kijátszanák a szabályokat (ellentétben a taxisok 26%-val, akik megbuktak az ellenőrzésen!), hanem hogy ilyen jellegű szolgáltatás még nem volt eddig. Szerintem nem betiltani, gáncsolni kéne a technológiai fejlődést, hanem haladni a korral, ahogyan ezt Észtország is tette.

2016. jan. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Miért szürke?

A 26%-ot kérlek ne írd le mégegyszer, mert egy vicc, amit nem akarsz felfogni.

Azt a 26%-ot szét kell bírságolni, ennyi, de ez nem jogosít fel senkit arra, hogy beüljön az autóba és fuvarosnak csapjon fel.

Se páv, se semmi.

2016. jan. 19. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!