Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Inkább egy vallásos vagy egy...

Inkább egy vallásos vagy egy tudományos pártot támogatnál?

Figyelt kérdés
Neked melyik a fontosabb?
2016. jan. 24. 21:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Itt van egy kis "mese", hogy okosodj.


[link]


[link]

2016. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Na jó akkor megpróbálok válaszolni a kérdésre.

Én református felekezetű vagyok, nekünk nem igazán voltak hatalmi törekvéseink, sőt az akkoriban református többségű Erdélyben hírdették ki elsőként Európában a vallásszabadságot!

Ilyen alapon a tudományos pártra szavaznék.


Ha a kérdés célja az hogy ellentétként állítsa be a tudományt és a vallást akkor nálam nem sikerült, mivel teljesen más kérdésekkel foglalkozik a kettő...

2016. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ja, majd ha egy kémcsőben előállítják buddhát meg a sok zöldséget amit összehordott akkor elhiszem.

Addig az is a törpék meg a tündérekkel egyenértékű dolog.

2016. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Ja, majd ha egy kémcsőben előállítják buddhát meg a sok zöldséget amit összehordott akkor elhiszem.

Addig az is a törpék meg a tündérekkel egyenértékű dolog."


Látom bele se olvastál a wikipédiás cikkbe.


Ezt Einstein mondta.:

„Ha létezik olyan vallás, mely megállja helyét a modern tudományos igényekkel szemben is, akkor az a buddhizmus.”

2016. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a buddha természet mindenkibe benne van. Így egy lombikbébi esetében előállítható kémcsőben a buddha. :)
2016. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A tudomány az emberiség fejlődése.

a vallás az emberiség elnyomása.


Szerinted?

2016. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én is azok mellett vagyok, akik szerint nem szükséges a vallást és a tudományt szembe állítani.

Ráadásul nem vagyok hajlandó egy újabb megosztáshoz asszisztálni.

Pepsi vs. Coca, Katolikus vs. Protestáns, Windows vs. iPhone, náci vs. komcsi, vallás vs. tudomány


A számítógép korában divat lett számítógép módjára bitekben gondolkodni. Divat lett ateistának lenni és divat lett azt fennhangon hirdetni.

Intelligensebbek előbb tájékozódnak, majd gondolkodnak és rájön, hogy a kettő nem zárja ki egymást, sőt ki is egészíthetik egymást.

A pártokról meg annyit, hogy mindegyikben politikusok vannak és ha nem tévedek azok se nem papok, se nem tudósok.

2016. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor ha ilyen nagyon okos dolog a vallás legyen mondjuk a korán az alkotmány, ennyi erővel.
2016. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

# 18


Figyelj. Amiket leírtam, nem én állítom hanem

Einstein, Bohr, Russel, Oppenheimer, Schopenhauer, a CERN....


Mint a tudomány elkötelezett híve, gondolom hallottál már róluk. Ha nekik sem hiszel hát lelked rajta.

2016. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Ha be van bizonyítva egy vallás, akkor az már tudomány.
2016. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!