Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lett jelkép a kockás ing?

Hogyan lett jelkép a kockás ing?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy Balog miniszter egy mozgalmat elindító, sértő megjegyzést tett „kockás ingben, borostásan flangáló” tanárokra, de az első lépés hiányzik:

Egy konkrét képriportra célzott vagy a példát csak maga találta ki?



2016. febr. 21. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Nem Balog Zoltán, hanem Klinghammer István volt felsőoktatási államtitkár mondta az elhíresült kockás inges mondatot.

2016. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Manapség a kockás ing diákoktól filmszínészekig mindenféle csoportok jövő és menő divatja lett. De régebb a melósok "hagyományos" viselete volt, mert olcsó volt. Különösen a kőművesek és erdészek viselete volt. Mostanság ez már nem érvényes, persze, de a köztudatban megmaradt: az igénytelenek viselik.

Erre célzott Balog miniszter, hogy igénytelen fráter az, aki kockás inget visel és még annyit sem ad magára, hogy megborotválkozzon...

2016. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

az igénytelenek? hát én pont olyan fotókat láttam FB-on, ahol egész osztályok kockásingeztek, és én se értettem, mit akar az jelenteni, de ők tudták biztos, lényeg hogy egyáltalán nem a szegényebb diákok voltak benne.


szóval akkor minek a jelképe ez most napjainkban?

2016. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Akkor Orbán is a szegények és igénytelenek közé tartozik? Vagy Göncz Árpád is az volt? Ők régen is hordtak kockás inget.
2016. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el a 2. válasz első mondatát...
2016. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Igénytelen a kockás ing?!

Szerintem meg tök retró XD

2016. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megtisztelő válaszokat. Kicsit eltértek az eredeti kérdés megválaszolásától, így visszatérek rá.


2016-02-21 10:27

Köszönöm a kiigazítást. (Mentségemre szolgáljon, hogy később Balog Zoltán is tett pejoratatív megjegyzést kockás ingesekre, de azok címzettjei már a szolidáris diákok voltak.)

A kérdésemre azonban még az MNO cikk sem adott választ. Klinghammernél valami, valamikor „kicsapta a biztosítékot”. Átfogalmazva megismétlem, mit szeretnék megtudni: Egy konkrét híradó részletre célzott – amit nem láthattam - vagy csak úgy nagy általánosságban, rossz emlékeire, negatív tapasztalataira hivatkoz/hat/ott?

Mást más foglalkoztat, én – egyebek mellett – erre vagyok kíváncsi. Ilyen egyszerű az egész!


2016-02-21 12:25

Sajnálom, de az egyáltalán nem ad választ a kérdésemre!

A kockás ing lehet/ett/ egy életforma jellemzője, de itt most egy szolidaritási hullám jelképéről van szó. A többi „aggályomat” pedig a 10:27-es, kedves hozzászólónak írt viszontválaszomban találja meg.

2016. febr. 21. 17:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is hallottam, hogy egy ilyen beszéd indította el a kockás ing viselését. Én akkor azt hittem, ezzel akartak visszavágni, de már tudom, hogy ez lett a szolidaritás jelképe.


Úgyhogy ezzel történelmet írtunk

2016. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de mivel szolidáris az aki kockás inget visel? valaki avasson már be, mert nem hiszem el h ennyire kimaradtam vmiből ....
2016. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!