Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a bíróság jogerősen elítélte a kölni események kapcsán érintett nőket?

Figyelt kérdés

A srácok kaptak kemény 100 eurós pénzbüntetést vagy bírságot.

Ezzel nem az elkövetők vesznek vissza magukból, hanem a molesztált nők érzik úgy, hogy nincsenek biztonságban, hiszen az ilyen büntetéseknek nincs visszatartó erejük.

Gratulálok a liberálisoknak...


2016. febr. 24. 22:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Mert lopás! Ha itthon a 80 éves Erzsi néni kezéből mindenféle különösebb erőfeszítés nélkül "kikapják" a táskát, az egy sima "táskalopás" lesz. Ha már elkezdi rángatni, mert a néni nem engedi, akkor már lehet rablásról beszélni. És tök mindegy, hogy migráns, roma, busman, vagy milyen az elkövető.


Egyébiránt a büntetések jelentéktelen súlya miatti elégedetlenséggel egyetértek. Akár migráns az elkövető, akár nem.


Viszont a kérdésnek továbbra se látom értelmét, egyszerűen nyelvtanilag, logikailag, mindenféle pártszimpátiától, illetve migránsokhoz fűződő viszonytól függetlenül.


Az meg külön élmény lenne, ha az eltérő véleményekről anélkül lehetne társalogni, hogy nem nácizás, zsidózás, libsizés, "migránsmosdatás"-ozás, stb. lenne a vége

2016. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

[link]

Hát márpedig a római jog szerint nem rablás kikapni valaki kezéből a telefont, főleg hogy vissza is szerezte az illető azt. és erősen kétlem, hogy nem a római jog szerint ítélkezne a német törvénykönyv szóval mutasd meg az ideillő részt ami alapján állítod, hogy rablás történt a német törvényke szerint.

2016. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Ha valakinek kikapod a kezéből, magyarul ő fogja, te meg szintén rámarkolsz és erővel kihúzod a kezéből(mivel ki tudod húzni, így valszeg te fogtad erősebben)akkor az erőszaknak minősül.

Ott van a metrós videó, amikor a kábult bohóc fogta és kikapta a nő kezéből a mobilt, majd elszaladt mielőtt bezárult volna az ajtó.

Meg lehet nézni a videót, ahogy az ítélet et is, ami rablást említ és annak idején volt is róla szó, hogy ezért rablás.

Ha a zsebéből húzza ki akkor lopás lett volna.

Így nem az.

2016. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Hát márpedig a római jog szerint nem rablás kikapni valaki kezéből a telefont"


Ezt hol olvastad?

Mert itt is leírja, hogy aki erőszakkal veszi el....

2016. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

[link]

Erről a bíróság is tud, hogy rablásnak minősítették azt az esetet?

2016. febr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél, abban hol van, hogy lopás volt?
2016. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A felvétel alapján a rendőrök felismerték és elfogták a TOLVAJt. (tolvajnak hívják ha valaki lop és rablónak ha rabol)

Első fokon egy év négy hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság azt a férfit, akit egy videofelvétel buktatott le, amint ELLOPJA egy nő telefonját a metróban.

A mobiltelefon ELLOPÁSA miatt most elítélt férfi

2016. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Mondjuk, hogy mit ír a média, azt ne vegyük alapul. Mert a betörésre is képesek azt írni, hogy "kirabolták a lakást".


Én nehezen képzelem el, hogy a metrós srácot rablásért ítélték volna el, de ezt csak halovàny büntetőjogi ismereteim mondatják velem. :) De bírósági ítélet híján se megerősíteni nem tudom a magam állítását, se megcáfolni az ellentétes állítást. :)

2016. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem a nőket ítélte el.


A lényeg inkább ott van, hogy nem utasították ki őket, pedig, ha menedékkérő akár lopást, akár rablást követ el, akkor törvény van rá, hogy ki kéne utasítani, nem?


Vagy csak ha rablás? Nem hiszem.

2016. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Már bocs, de jól írja Zápor, az csak egy dolog, hogy ott mit írnak.

Én is találtam ilyet, csak rablósba.

Viszont ott se írták konkrétan, hogy rablásért felelt.

Itt már leírják, bár ez nem a videós, de ugyan az a gyerek, ugyan az a módszer:


"Olvasónk az akkori rablássorozat egyik áldozata volt. Mint írta, a „rabló barátnőjével szállt fel a Határ úti megállónál. Ugyanúgy az ajtó mellett ültem, ahol a videón látható lány is. A Klinikák megállóig semmi baj nem volt, az út során nyomkodtam 2-3 hónapos új telefonomat (akkori ára 100.000 Ft), majd amikor a metróvezető zárta volna az ajtókat az említett állomáson, hirtelen és nagy erővel B. Tibor kikapta a kezemből a telefonom, majd barátnőjével és egyben tettestársával leugrottak a szerelvényről, melynek ajtajai abban a pillanatban össze is csukódtak. Teljesen bepánikoltam, a körülöttem lévő emberek teljesen közömbösek voltak, egyedül egy hölgy mondta, hogy hívja a rendőrséget". Az áldozat később fényképek alapján felismerte a támadót, 2011. elején be is idézték tanúnak a bíróságra. „Újra kellett látnom ezt a szánalmas embert, aki már akkor mákos ruhában bilincsben érkezett a tárgyalásra, de ami jóval inkább meglepett, hogy mennyi sorstársammal találkoztam az ügy kapcsán. Néhány hónappal később megjött a levél a Bíróságról, hogy másfél év börtönbüntetést ítéltek meg B. Tibornak többrendbeli rablás és kábítószerrel való visszaélés miatt. Barátnőjét próbaidőre bocsájtották".


Ennyi.

Innentől kezdve én lezártnak tekintem a vitát, mert

1.Komolytalan vagy, azért mert egy laikus újságíró tolvajnak nevezni még semmit nem jelent.

2.Nem vagy képes felfogni, hogy nem csak az az erőszak, ha valakit megagyalsz vagy késsel hadonászol.

Tény, hogy csekélyebb, de attól még erőszak.

2016. febr. 28. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!