Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek mi lenne a prioritási...

EagleHUN kérdése:

Nektek mi lenne a prioritási listátok ami alapján meghoznátok a döntéseiteket, ha kormányra kerülnétek?

Figyelt kérdés

Az enyém valahogy így festene, többnyire erkölcsi és logikai alapon:

(MGJ: A kisebb számozásúak sérthetik (ha egyáltalán tudják sérteni) mindegyik nagyobb számozású érdeket, de a nagyobbak egy kisebb számozású érdeket sem sérthetnek! Most ne nézzük mire lenne pénz, az más tészta. MGJ vége.)


1) Büntető törvények betartatása, minden élő személlyel szemben (rendőrség, határőrizet).

2)Természeti környezet(komplex életközösségek) védelme, az emberi tevékenységekből fakadó károk minimalizálására hozott törvényekkel.

3) A már megesett károk rehabilitációja, rekultivációk stb.

4) Kulturális értékek, műemlékek védelme.

5) Az ország érdekeinek érvényesítése, külpolitikai államérdekek.

6) Hadügy, fegyverzet, hadititok.

7) Állampolgárok érdekeinek érvényesítése belföldön és külföldön. (Perek akár az állam ellen is.)

8) Oktatásügy.

9) Kutatás fejlesztés.

10) Közegészségügy.

11) Energetikai államérdek. (Paks2 és megújulók)

12) Mezőgazdaság, halászat, vadászat, állatvédelem érdekei.

13) Pénzügy, MNB, Tőzsde, bankok szabályozása.

14) Az állam egyéb érdekei, út, vasút, stadion építés és pártpolitika.

15) Minden egyéb gazdasági szereplő érdeke. (turizmus, szórakozás, gyártás)


Ti mit tartanátok ilyen szempontból elfogadhatónak egy demokráciában?

Nem kellene ilyen listát alkotmányba emelni?

(Ez esetben az alkotmánybíróság felügyelné hogy ne sérüljenek a listában fölfelé érdekek.)


//Értelmezés:

Pl1: Az 1,2,3 kisebb mint a 4-es pont, tehát 1,2,3 érdekében műemlék vagy kulturális érték elszállítható, sérthető, rongálható. De pl egy műemlék védelme nem akadályozhat bűncselekményben való eljárást, vagy határőrizetet. Viszont akadályozhat külpolitikai érdeket (5-ös pont).


Pl2: 6-os pont hadsereg hadititok sértheti a 7-es pont (állampolgárok) bármely érdekét. De pl az állampolgárok érdeke sértheti oktatás, kutatás, egészségügy vagy egy új erőmű (11-as pont) építésének érdekét.

//


Nem véletlen hogy a gazdasági szereplők nagy része az utolsó helyre került. A jelenlegivel szemben szerintem ez lenne a normális! (Azaz ez már nem elvetemült piacgazdaság lenne mint most.)


Ha nem értetek egyet légy szíves fejtsétek ki, melyik pontokkal (vagy sorrendjével) és miért?


Vagy ha van köztes pont beiktatható azt is írjátok le. Vagy ha bontanátok több részbe az általam felsoroltak közül pontot arra is kíváncsi vagyok.


Létezhet olyan rendszer/prioritáslista amit kellő magyarázatok mellett a nagy többség vagy majdnem mindenki elfogadna?



2016. febr. 25. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
8 9 10 6
2016. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés!

Majd holnap kifejtem jobban, csak azért írtam, hogy könnyen visszakereshessem a kérdést....de szerintem gazdasági oldalról közelítenék, és akörül építeném ki az esélyegyenlőséget elősegítő törvénykezést.

2016. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tothp ***** válasza:
Aki ezekkel foglalkozik az nem politikus, hanem idealista. A vérbeli politikus előbb megszedi magát, helyzetbe hozza a rokonait, haverjait.
2016. febr. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pro Patria ***** válasza:
74%
Azt nem értik meg a hobbi politizálók, akik itt jelen vannak, hogy a kérdés hangsúlya nem a "mit?", hanem a "hogyan?" kérdésére esik a valóságban. Nyilván mindenki "sikeres mezőgazdaságot", "több munkahelyet", "a bűnözés felszámolását", "az építőipar fellendülését", "a kórházak rendbehozatalát", "minőségi oktatást" akar - de ezt megfogalmazni kevés, és inkább idealisztikus, mint politikai gondolatkifejtés.
2016. febr. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es várjuk a kifejtésed.
2016. febr. 26. 14:50
 6/9 A kérdező kommentje:

1-es:

"8) Oktatásügy.

9) Kutatás fejlesztés.

10) Közegészségügy.

6) Hadügy, fegyverzet, hadititok.

"


Ezt úgy értsük hogy nálad a 8. lenne az 1. és így tovább?

Vagyis az oktatásügy és a másik 2-3 is a törvények és az állampolgári érdekek fölött állna?

Tehát pl ha Iskolát, vagy Kórházat akar építeni az állam azt törvénytelen eszközökkel is kivitelezheti? Elveheti a házad, stb?

Hát nem tudom. Fontos az oktatás ügye ez tény, amennyire lehetett előre soroltam be. De fontosabb e mint valaki (állampolgár) magántulajdona, vagy az ország hadi érdeke. Ebben nem lennék olyan biztos. Az egészségügy szintúgy.

Szerintem a hadi érdek mindenképpen megelőzi ezeket, mert ha pl kórház vagy egyéb nagy hely (iskola) kell a hadseregnek valamilyen katasztrófa, vészhelyzet vagy háború miatt azt jogszerűen el kell tudnia rekvirálni. Sőt az állampolgárok ingatlanait is ha szükséges. (Pl katasztrófa miatt sürgősen ásni kell egy új csatornát, árkot stb ásni, és ez csak a házadon vagy földeden keresztül kivitelezhető. Akkor mi van? Várják meg a per végét?) //Tudom nem írtam oda, de a katasztrófavédelem is ez a kategória, ahogy a kémelhárítás is ott van hadititkok néven. És ahogyan a rendőrség is az egész élén szerepel.//

És akkor a közkórházakról nem is beszéltünk. Nagyon sok nyugati jóléti demokratikus államban nincs is ilyen szolgáltatás (megkockáztatom több mint 50%-ban)! Köszönik szépen jól elvannak külön fizetős biztosítási rendszerrel és magán kórházakkal. Sokkal különb körülményeket biztosítanak a betegeknek, színvonalasabb ellátást, fejlettebb vizsgálóberendezéseket stb...

2016. febr. 26. 15:07
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy idealista vagyok. (Ez abból is látszik hogy külön kértem az anyagiakat, azaz a megvalósíthatóságot, vegyük ki a keretből.)

Inkább a realisták közé sorolnám magam.

Ez a kérdés is csak elméleti, filozófikus jellegű.

Az Optimális "beállítás"-t keresem.

De ha ezt a részt sikerül kivesézni, és megtudom hogy jól gondolkodok-e, akkor már hozzá lehet adni a "képlethez" az anyagiakat és a megvalósíthatóságot, ami természetesen változtat a sorrenden.

Sőt annyira realista vagyok hogy előre megmondom az anyagiak hozzáadása az oktatást, egészségügyet, hadügyet hátrább lökik a sorban inkább és nem előre!

2016. febr. 26. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Szolidaritás alapú kereset kiegyenlítés (azaz, a dúsgazdagok kicsit visszább szorítása, valamint a túlfizetettek korrigálása a közszférában)


2. Ellenőrző és rendvédelmi szervek (pl. NAV) megregulázása, törvény betartatása

3. Külpolitika

4. Szakértő gárda felállítása (az oktatáshoz, egészségügyhöz, sőt mindenhez)

5. Oktatás

6. Civil szervezetek és szakszervezetek támogatása (főleg, ha bizonyos szerepköröket is átvállalnak az államtól az előbiek)

7. Egészségügy

8. Állami megrendelések struktúra fejlesztésre

Kb. ezek azok, amikbe miniszterelnökként először belekezdenék, de igen, mindig a "hogyan" a kérdés, mert ezek legtöbbje fedik egymást közvetve, és ha az egyiket nagyon elrontjuk, borul a másik is.

2016. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Baluba ***** válasza:

Nekem a sorrend talán így nézne ki: 5(ha hiszünk egy állam fenntartásának szükségességében, akkor szerintem logikusan ez az első), 6, 7, 1, 8, 10, 11, 9, 2, 3, 4, 13, 15 (beleértve a 12-es pontot, én nem emelném ki az adott területeket), 14.

Annyit még hozzáfűznék, hogy az, hogy a 6-os pont második helyen van, nem jelent semmit. Például hiába magas prioritás, hiszen szerintem jelenleg annyiban emrül ki a 6-os pont, hogy NATO tagság fenntartása, minimális forrásból.

2016. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!