Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vicces az alábbi vicc?...

Miért vicces az alábbi vicc? Lehet, hogy túl fiatal vagyok, és azért nem értem?

Figyelt kérdés

Így hangzik a vicc:


Hogy vagyunk, hogy vagyunk?-tréfálkozott Sztálin elvtárs.

Jól vagyunk, jól vagyunk!-tréfálkoztak a parasztok.



2016. márc. 19. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert Sztálint csak a Szovjetunió ipari, katonai és gazdasági teljesítménye érdekelte, az átlagember sorsa nem különösebben.

2. A Sztálin-érában az egyik leginkább kiszolgáltatott, elnyomottabb társadalmi csoport épp a parasztoké volt a Szovjetunióban, akik közül sokakat az éhhalál fenyegetett az abszurd elvárások miatt, Ukrajnában ez valódi tömeges éhhalálhoz és alultpláltsághoz vezetett a 30-as években. Az, hogy ez most szándékos népirtás vagy szimplán adminisztratív hibák sorozata volt már vita tárgya,

2016. márc. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Ez a vicc irónikus. Olvass utána, hogy ki is volt Sztálin, és akkor megérted.
2016. márc. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ki volt Sztálin, de nem értem, hogy ez a vicc mitől vicces. Ez gondolom még abból az időből származik, és a sorok között kell olvasni ahhoz, hogy megértsük?
2016. márc. 19. 23:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem is igazán vicc, inkább kritika. Viszont a "tréfálkoztak" miatt lehet rajta nevetni. Kicsit olyan mint a morbid humor.
2016. márc. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Nézd meg a 44. gyermek című filmet.

Abból megtudod, hogy milyen príma hely volt a Szovjetunió a Nagy Sztálin elvtárs uralma alatt.

2016. márc. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, ha tudod, hogy ki volt Sztálin, akkor nem értem, mit nem értesz rajta.

Ez morbid humor. Mint például a Hitler viccek.


"Hitler a Wehrmacht főtisztjeinek tart eligazítást. Egy pálcával éppen a térkép előtt a támadási útvonalat mutogatja, amikor valaki tüsszent egy hatalmasat.

- Ki volt az? - kérdi Hitler.

Néma csend, mindenki megtörten néz maga elé.

- Azt kérdeztem, ki volt az?! - üvölti a Führer.

Nem jelentkezik senki. Hitler behívja a Gestapo embereit.

- Azonnal válasszanak ki 10 embert, és lőjék őket főbe!

A Gestapósok kiválasztanak 10 tisztet, kiviszik őket, majd kintről lövések zaja hallatszik.

- Na, még egyszer kérdezem: ki tüsszentett? - kérdi ismét Hitler.

Megint néma csend.

- Gyerünk, lőjenek le még tízet közülük! - utasítja a Führer a Gestapós fogdmegeket.

Ismét 10 ember, ismét lövések.

- Addig fogok lelövetni Önök közül 10 embert, amíg nem jelentkezik az, aki tüsszentett! - üvölti tajtékozva Hitler.

Ekkor egy félelemtől remegő tiszt jelentkezik

- É-é-én voltam, Mein Führer!

- Úgy, tehát Ön tüsszentett?

- Igen, én.

- Hát akkor egészségére! - mondja Hitler, és újra a térkép felé fordul..."

2016. márc. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig első remekül elmagyarázza a viccet.


Arról szól, hogy sem Sztálin nem mondott volna olyat, hogy "hogy vagyunk, hogy vagyunk?" (a parasztoknak, ugyanis kicsit sem érdekelte a sorsuk), sem a parasztok nem mondtak volna olyat, hogy "jól vagyunk, jól vagyunk" (mert sosem voltak jól).


Ez benne a vicc, hogy annyira szürreális.

2016. márc. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ember akinek a nyomorúságáért Sztálin politikája a felelős. A nagy vezér leereszkedik a nép közé, és valamit mondania kell annak nyomorultnak, mert ugye a nagy vezér szóba elegyedik a pórnéppel. Mit tudna mást mondani, mint az udvariasnak tűnő kérdés Hogy vagyunk. Mindenki tudja, hogy Sztálin nagy ívben lesz.rta, hogy hogy van a paraszt.

A paraszt nem küldhette el Sztálint, hanem kedélyesen kellett válaszolnia.

De mondok egy egyszerűbb példát :

Egy irodában dolgozol a 20 év körüli kollégáiddal. Bejön az öreg szaki (akit mindenki rühell) és gondolja mond valami vicceset : Hogy vagyunk, hogy vagyunk? Mert más nem jut eszébe.

Mit válaszolsz ? Húzzál vissza anyádba ?

Te is vicceskedsz : Jól vagyunk, jól vagyunk! Közben pedig azt gondolod, hogy ez nem normális.

2016. márc. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy kis magyarázat:

[link]

2016. márc. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MZ.per.X ***** válasza:

Ahogy írják ez egy ironikus vicc.


Ez is rámutat a Szovjetunió működésére, a többség szarul élt, mindenki tudta hogy szarul élnek, de mégis azt kellett mondani hogy minden szép és jó.

2016. márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!