Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az USA-ban miért vagy mitől...

Az USA-ban miért vagy mitől van ilyen hatalmas élelmiszer pazarlás?

Figyelt kérdés

Statisztika szerint az összes élelmiszer 40%-a érintetlenül a kukában végzi, azaz 1 háztartásban a megvett élelmiszernek csak a 60%-át fogyasztják el.


Miért van ez így? Miért ilyen pazarlóak ott az emberek? Nem azt mondom, hogy Európában nincs ilyen, de közel sem ilyen mértékben, mint az USA-ban.



2016. márc. 29. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Mert az USA-ban aki tanult és dolgozik annak van normális fizetése is...
2016. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

A felmérés speciel a háztartásokat vette vizsgálat alá, vagy az összes élelmet? Mert a bevásárlóközpontokban egyáltalán nem ritka, hogy kidobják az eladatlan termékeket, ennek pedig erős hatása lehet a felmérést illetően.


Amúgy meg osztom az első hozzászólást...

2016. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányban ahonnét ez a 40%-os adat származik részletesen elmondják hogy miért: [link]
2016. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van bőven pénz, nem igazán érdekli őket, hogy szmeétbe megy. Megvesznek mindent amit lehet akarnak amjd enni, aztán ha mégse akkor kuka.
2016. márc. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hunbula ***** válasza:
65%

Én azt tenném hozzá hogy a sztenderd csomagolások sokkal nagyobbak, mint Európában. A tejesflakon egy gallonos, a péksüteményből sokkal több van összecsomagolva egy dobozba, a polcon szemmagasságban nagy kiszerelések vannak kajákból, keresni kell a kisebbet (ha van). Sokszor van vásárlásra ösztönző akció, és nem csak egyet fizet kettőt kap, hanem vegyen négyet és akkor ennyivel olcsóbb, vagy akár még nagyobb tételekkel. Például amíg Japánban laktam a toast kenyér maximum hat-nyolc-tíz szeletes (nagyjából ugyanakkora méret, szelet vastagsága változó) kiszerelésben volt a boltban, itt pedig egy teljes egész vekni kenyér van felszeletelve és becsomagolva, mint sztenderd kiszerelés (kissé sajnálom hogy nem mértem le a japán csomagot, ha nem legalább ötször annyi kenyér van így egy átlag zacskóban, akkor az én szemem csal).

Tehát sokkal könnyebb túlvásárolni magad dolgokból még úgy is, ha spórolás céllal veszed meg. És aztán persze hogy előfordul hogy ráromlik az emberre. Ehhez jön még hogy az amerikaiak sokkal gyakrabban járnak étterembe, mint a magyarok, ami ugye még több lehetőséget ad a házban tárolt kajának, hogy állásában tönkremenjen.

2016. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!