Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A politikusoknak elvileg a...

A politikusoknak elvileg a választók érdekeit vagy véleményét kell képviselniük?

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha az érdekeiket képviselnék, soha nem kerülhetnének kormányra.
2016. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja.
2016. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elvileg a választók érdekeit, csak kár, hogy a valóság máshogy fest...
2016. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem, a politikusoknak azt kell képviselni, ami segít nekik hatalomra kerülni vagy azt megtartani. Ezt jelenti az hogy politikus. Ennek a megértése a kulcs ahhoz, hogy az emberek reálisan álljanak a politikusokhoz és kormányokhoz. És ha az embert ezt megérti, akkor lassan rá fog jönni, hogy két opció van arra, hogy az emberek elérjék amit akarnak. Vagy egy végletekig politikával átitatott társadalom (mint pl. az ókori Róma volt), vagy egy politikusoktól felszabadított társadalom (magas fokú személyi szabadság és rendkívül alacsony szintű államhatalom).
2016. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 e.x.t ***** válasza:
Nem belemenve a szakirodalomba, a politika, mint cselekvés a hatalom megszerzéséről és megtartásáról szól. Ez kétféle hatékonyságot követel meg, egyrészt a vélemények és érdekek aggregációját és képviseletét (ez a pártok egyik klasszikus funkciója), másrészt viszont egy társadalom hosszútávú érdekei gyakran ellentétben állnak az aktuális választói közérzetnek, így sikeres politikai vezető csak az lehet, aki a mindezt össze tudja egyeztetni. A kérdés naivitására talán Nicolas Sarkozy mutatott rá a legjobban: "mindannyian tudjuk, hogy mit kéne tenni, csak azt nem, hogy utána hogyan nyerjük meg a választásokat". Ennek egyik legfőbb oka a média, ami egyrészt hasznos, mert segít a politikai vezetők ellenőrzésében, másrészt viszont komoly korlátja is a valódi(!) érdekképviseletnek, mert létszükséglete az olvasottság, így egyrészt formálja a közvéleményt, de ugyanez fordítva is igaz.
2016. ápr. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de valaki mondja már meg hogy elvileg a választók érdekeit vagy véleményét kell hogy képviseljék?

Elmondom mi a különbség: az érdekeiket a véleményük ellenére is lehet képviselni, a véleményüket meg az érdekükkel szemben is. Remélem,így már érthető!

2016. ápr. 1. 08:45
 7/15 e.x.t ***** válasza:

Attól tartok, hogy nem látod a kérdésed abszurditását..:)


A képviselőknek egy ideális világban mindenekelőtt a választók érdekeit kéne képviselniük, akár szembemenve a véleményükkel is. De ez egy rózsaszín vágyálom, mert a képviselőket a választópolgárok juttatják hatalomra, akik azt várják, hogy elsősorban a véleményüket képviseljék. Ezért sokszor a véleményüket képviselik az érdekeikkel szemben. Erre írtam, hogy mit mondott Sarkozy.


De hangsúlyozom, hogy nincs értelme a kérdésnek, mert az a felelősséget egy az egyben a képviselőkhöz delegálja, mintha azok függetlenek lennének a választópolgároktól. A helyes kérdés inkább az, hogy hogyan képviselje a képviselő a társadalom érdekeit, hogy ha annak a vélt érdeke (véleménye) nem szolgálja a valós érdekeit?


Így érthetőbb?

2016. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-es, ez már egy válasz volt a kérdésre, de én úgy gondolom hogy elsősorban a választók véleményét kellene képviselni, akár az érdekeikkel szembemenve is.
2016. ápr. 1. 09:16
 9/15 A kérdező kommentje:
Érdekes lenne erről közvélemény kutatást tartani....
2016. ápr. 1. 09:46
 10/15 e.x.t ***** válasza:
Én 9 éve foglalkozom politikatudománnyal és pszichológiával is, ezért garantálom neked, hogy a közvélemény kutatásban résztvevők nagy többsége egyetértene veled! :) De akkor játszunk. Te vagy a politikus, én pedig a választó és kizárólag az én szavazatomon múlik, hogy űzheted-e a hivatásodat a következő ciklusban vagy sem. Te, mint politikai vezető, tudod, hogy a szerencsétlen világgazdasági folyamatok miatt 10%-kal meg kell emelni az adókat, különben a következő évben 15%-kal kéne, az azt követő évben viszont már 20%-os adóemelés mellett is forrásokat kéne kivonni az egészségügyből, az oktatásból, hogy ne menjen csődbe az ország és legyen miből finanszírozni az említett rendszereket, a több mint félmillió közalkalmazott bérét, a nyugdíjakat, a közétkeztetést, stb. Viszont én, mint a dolgokra csak korlátoltan rálátó választópolgár, akinek egyrészt sem ideje nincsen ilyen absztrakt dolgokkal foglalkozni, másrészt pedig már az előző kormány is emelte az adókat, szóval nekem az a véleményem, hogy elegem van ebből a folytonos lehúzásból, ráadásul az ellenzék is azt mondja, hogy lehetne ezt máshogyan is csinálni, és amúgy is, amikor szavazni voltam még szó sem volt adóemelésről! Tehát az én véleményem az, hogy ne emelj adót. Ebben az esetben te, mint az állam irányításával felhatalmazott vezető, akinek kis túlzással a egy egész nemzet jövője van a kezében, te aki az esküd letételekor a haza és a nép érdekeinek szolgálatára esküdtél fel....... Mit lépnél egy ilyen esetben?
2016. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!