Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon várható forrada...

Magyarországon várható forradalom a rossz megélhetés miatt?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Eléggé birka nép vagyunk és eltűrünk mindent. Például a pedagógusok is csak akkor mennek ki tüntetni amikor már a vak is látja hogy a diákoknak öngyilkossági gondolataik vannak és vagdossák magukat a teljesen értelmetlen iskolai túlterhelés és kilátástalanság miatt. Meg amikor már a pedagógus önmaga is arra eszmél hogy élete munkával telik, miközben például a skandináv kollégája kevesebb munkával és jobb munkakörülmények közt akár a tízszeresét is megkeresi.

Persze nem csak a pedagógusok esetében van ez így. A magyar mérnök még büszke is arra ha 250-300 ezer Ft-ot megkeres. Pedig biztosan tud róla hogy a német kollégája ugyanazért a munkáért akár havi több milliót is hazavisz. De a hazai dolgozó nem megy ki tüntetni, nem lázad, hanem talán még azt a sületlenséget is elhiszi hogy a magyar reformok működnek. Közben a valóság meg az hogy visszazuhantunk a feudalizmusba, amikor egyesek ezer hektárokat harácsolnak össze (nem azok akik dolgoztak), a többi meg mehet a földjére közmunkásnak. (Az utóbbiak azok akik mindig is dolgoztak).

Hogy várható-e forradalom? Szerintem úgy helyesebb fogalmazni hogy mikor várható. Persze ahhoz még tovább kell romlania az életszínvonalnak, mert ahogy írtam, a kis és közepes aljasságokat simán eltűri a magyar. Pedig az aljasságok ellen pont akkor kellene fellépni amikor még nem nőttek nagyra.

2016. ápr. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Magyarországon etnikai polgárháború várható
2016. ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Én nem látom azt a rossz megélhetést.

Másrészt felejtsük már el ezt a tanárok a diákok miatt mentek ki c mesét.

Fizetésemelés, óraszám csökkentés áll a dolgok mögött.

2016. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

# 3: Ha kevesellenék az emberek a fizetésüket akkor nem vállalnák azt az adott állást. Én a rendszerváltás után is mindig ugyanazt tapasztaltam amit a rendszerváltás előtt is: Azt hogy egy cégnél néhányan keményen dolgoznak, valódi értékteremtő munkát végeznek vagy hasznos szellemit. Vagyis gyakorlatilag ők tartják el a céget és a többi ingyenélőt. És ők általában rosszul fizetettek. A többi meg bocs a kifejezésért de közönséges semmirekellő léhűtő, ráadásul ők azok akik túl vannak fizetve és a szájuk az nagy, akár 8 általánossal is főnöknek képzelik magukat. De nem az a lényeg hogy milyen iskolai végzettséggel.

Például naponta látom egyik bevásárlóközpontban hogy egy fiatal lány folyton a pénztárnál ül, ha meg mégsem akkor nehéz árut pakol. Őt még pihenni nem láttam. Van több dolgozója is annak a boltnak, de valamit dolgozni csak akkor láttam őket ha annyira telt ház van hogy mégis beállnak az üres pénztárba. Azt is csak vásárlói felháborodás miatt tették, ezen kívül még dolgozni nem láttam a többit, csak abban a napi 1-2 órában.

Szóval van aki több fizetést érdemelne, van aki meg a töredékét sem. Vagyis inkább az elosztási viszonyokkal van gond Magyarországon.

2016. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az már nem kérdés, hogy várható-e, a történelem azt igazolja, hogy igen. Már csak az a kérdés,


hogy mikor. Elvégre jobb ma egy forradalom, mint holnap egy éhendöglés.

Remélem egyetlen politikust se hagynak életben.

2017. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha szerencsénk van, lesz forradalom, minél hamarabb, annál jobb.

A kúrmányok már olyan szinten tönkretették ezt az országot, hogy foltozgatással, lyukak betömködésével ezt már nem is lehetne helyrehozni, ha akarják se.

Persze dehogy akarják, nekik ez pont jó így: az ő kezükben a pénz, a hatalom, azt tehetnek amit akarnak. Ki merné megakadályozni őket benne?

Az kellene hogy tényleg sok millió ember összefogjon és ha kell, erőszakkal is, de megálljt parancsoljon ennek a törvényesített rabszolgatartásnak!

A másik lehetőség, hogy elmerülünk a szarfolyamban, és Szomália szintje alá süllyedünk.

2018. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az utolsó jól írja - lassan nem lesz más lehetőség!!!

azért lett ilyen szar az ország helyzete meg a politikusok és a hatalmi elit bármit megtehet, senki nem fog velük szembeszállni, mert nem mer!

sikerült a politikai színjátékokkal jól egymásnak ugrasztani mesterséges ellentétekkel: a fideszes gyűlöli az emeszpést, a taxis az überest, az autós a kerékpárost, a fekete a fehéret, és így tovább, és így tovább!

ezt mind-mind a kormány és a hatalmi elit rendezte így!

hogy miért?

mert FOSNAK attól hogy az emberek egységesen szembeszállnak velük!

ez a pár száz legalja féreg szerintetek meddig maradna hatalmon ha több millió ember intelligens közösségben fellépne ellenük?

elárulom: semeddig! ott és akkor lenne vége a zsarnokságuknak!

ezt kellene meglépni minél hamarabb, hogy az emberek egységesen felléphessenek az őket tönkretevők, kizsákmányolók ellen és eltakarítsák őket,az élők sorából is lehetőleg!

amíg ez nem történik meg, addig itt csak romlani fog a helyzet, szóval előbb-utóbb olyan szar lesz, hogy még egy forradalom is jobb perspektívának fog tűnni

persze az olyanok mint a #3 válaszadó nyilván nem fognak részt vállalni, inkább törvénytisztelő birka módjára éhendöglenek, szarnak bele a saját érdekeikbe..természetes szelekció...

2018. aug. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem várható

Egyre sokasodnak a problémák, és egyre kevesebben tűrnek az emberek

Nem véletlen hogy ennyien kimenekültek az országból, itt az átlagembernek kb. semmi jövője nincs

Az államhatalom gondoskodik arról hogy itt nemsokára nagyon nagy problémák lesznek, egy államcsőd sincs kizárva

Akkor aztán jöhet a forradalom, vagy adott esetben a polgárháború is

Annyira szar itt már a helyzet, hogy ezt demokratikus úton-módon nem lehet helyrehozni sehogy


#3 eredj ki Borsodba vagy Szabolcsba, ha rossz megélhetést akarsz látni, ne a Rózsadombról okoskodjál

Kaptad helyből a mínuszt

2019. aug. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!