Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire lehet ránk is igaz...

Mennyire lehet ránk is igaz ez a Szép, új világ című könyvből vett idézet?

Figyelt kérdés

"„Mindannak fényében, amit az utóbbi időben, általánosságban az állatok viselkedéséről, nevezetesen pedig az emberek viselkedéséről megtudtunk, világossá tette, hogy hosszú távon az uralom gyakorlása a nemkívánatos viselkedés büntetésével kevesebb eredményt hoz, mint a kívánt viselkedés jutalmakkal történő megerősítésével. A megfélemlítésen alapuló kormányzás egészében véve sokkal kevésbé válik be, mint az a kormányzás, amely a környezet, valamint az egyének gondolatainak és érzéseinek erőszakmentes manipulációján alapul. Büntetéssel csak ideiglenesen törhetjük le a nemkívánatos viselkedést, de tartósan nem fojthatjuk el az egyén erre irányuló hajlamát. Mi több, a büntetés pszichofizikai kísérőjelenségei ugyanolyan nemkívánatosak lehetnek, mint maga a nemkívánatos viselkedés. A pszichoterápia jórészt épp a múltbeli büntetések legyöngítő vagy társadalomellenes következményeit igyekszik kiküszöbölni.”



Vajon minket is így irányítanak, mert rájöttek, hogy ez így egyszerűbb és célravezetőbb?


2010. ápr. 5. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
A demokratikus rendszerekben az elnyomás nem fizikai erőszak formájában valósul meg. Népbutítás, tömeges manipuláció. Cirkusz és kenyeret a népnek, erre már nagyon régen rájöttek. Nincs ebben semmi új.
2010. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, igen és ebből most leginkább csak a cirkusz valósul meg hazánkban:) Bár nekem van "kenyerem", sokaknak nem igazán. Plusz ott van az iszonyatos stressz, a "mi lesz velünk jövőhéten" és a "mi van ha elküldenek a m.helyről" gondolatok... Aztán hazamész, tévé bekapcs. és láthatod, hogy ha éhen d.glesz, akkor is jól élünk, akkor is minden rendben, mindenki happy, akkor is remekül teljesít a kormány és nincs is igazán más dolgunk, mint ápr. 11-én megakadályozni, hogy OV-nek teljhatalma legyen a Jobbikkal:)
2010. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg csak a cirkusz élen a sok bohóccal.


Ha éhes vagyok, megnézem a vacsoracsatát és már jól is laktam. :D

2010. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A szép új világ gyenge könyv, amit ez az idézet is bizonyít.
2010. ápr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!