Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy a jómódúak...

Az miért van, hogy a jómódúak falura költöznek?

Figyelt kérdés

Én egy megyejogú városban lakom, az tűnt, fel, hogy a jómódú emberek falura költöznek.


Van a várostól pár kilométerre egy falu, amit sokan úgy becéznek erre, hogy "burzsujfalu".Google Mapson is látszik, hogy sok az új építésű ház, medencével.


Egyébként, sokan oda akarnak költözni, azt mondják "aki elért valamit, az ott lakik".

Az ingatlanárak elég magasak,csak egy telek is annyiba kerül, mint egy lakás.


Mi régen falun laktunk, én sohasem szerettem.

Mindenért autóba kellett ülni.Nagy bevásárlást sem lehetett csinálni, mivel a kisboltban nem volt elég választék és mindennek az ára duplája volt, mint a nagy bevásárlóközpontoknak.

Városban sokkal jobb, helyben van minden.



#falu #jómódúak
2016. ápr. 9. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Akkor maradj a városban.
2016. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem mindig és mindenhol igaz. Lehet hogy több hely van nagy házat nagy kerttel fenntartani? Vagy mindenki minél jobb környéken szeretne lakni, tehát ha gazdag vagy, te is a többi gazdag környezetében szeretnél lakni.
2016. ápr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Azért mert a városok büdösek és retkesek. Ott csak olyan ember lakik aki vagy teljesen igénytelen vagy rászorul hogy olyan ganéban éljen, mert egy normális házat nem tud megvenni csak egy panelbeli patkányfészket.
2016. ápr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy faluban tisztább a levegő, nyugalom van, nincs akkora zaj.


De, a praktikusság, mindezeket felülírja.

2016. ápr. 9. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Te százalék nélküli válaszoló. Minden válasz alá akkora baromságokat bírsz odaböfögni... Az a feladatom számodra, hogy gondolkozzál!

Vagy ha troll vagy akkor gratulálok, sikeresen csináldtad.

2016. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

"Te százalék nélküli válaszoló. Minden válasz alá akkora baromságokat bírsz odaböfögni... "


Én legalább helyes válaszokat adok- Neked meg ha nem tetszik nem kötelező elolvasnod. Úgy is csak púposkodni jöttél ide.

2016. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van a várostól pár kilométerre egy falu

ennyi a lenyeg. megvan a falu, csendes tszta kornyezet, kert, haz, kutya, anyamkinja, kavezas a teraszon.

van autoja, bevasarol 1-2 hetre, aztan elvezi az eletet.

ha valami kell a varosbol akkor autoval 5 perc es kesz.

100000x jobb mint nyuzsgo zajos poros varosban lakni.

2016. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert ott több hely van építeni, csendesebb környezet.


Mi is Budapest agglomerációjába élünk, bevásárlással nincs nagy probléma. Munkából hazajövet be a boltba, úgyis útba esik. De amúgy is a legtöbb ember autóval megy bevásárolni, és akkor már annyira mindegy hogy 5 percre van a bolt vagy 10-re.


És sok esetben ezek a faluk egybeérnek a várossal, általában nem túl messzi falukba költöznek.

2016. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mert megtehetik hogy kivonulnak a csendbe ahol nem kell vasárnap reggel a felső szomszéd faalfúrását hallgatni.(én is falun éltem, és voltak barátnőim akik panelban laktak, mindenhol akadt egy ilyen)


És nekik nem okoz anyagi problémát autóba ülni akár naponta többször is, ha épp valami kell a szomszéd városból.


Ha a városokban akarsz ilyan exkluzívabb negyedbe költözni, az ár a többszöröse is lehet. Szóval végülis az igazi kögazdagok mégiscsak a városban lehetnek. :)

2016. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
Így van. Látom járnak ide normális emberek is.
2016. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!