Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok olyan hírportá...

Ti is szoktatok olyan hírportálokat olvasni, amely nézeteitekkel teljesen ellentétes nézetű és számotokra irritáló?

Figyelt kérdés
Én pl. szoktam olvasni ilyen "hírportált", olyan alapon, hogy vajon mit hazudnak éppen.
2016. ápr. 15. 10:46
 1/10 Sulek Péter ***** válasza:
néha kíváncsiságból igen :)
2016. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Majd a cikk után az olvasói kommenteket is.
2016. ápr. 15. 10:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam. De nem azért, hogy magamat idegesítsem, hanem mert a legtöbb hírportál hajlamos néha ferdíteni, kiszínezni egy hírt, vagy "kifelejteni" bizonyos részleteket. Ha ugyanazt a hírt elolvassa az ember 2-3 különböző beállítottságú hírportálon, akkor azért egy elég teljes, átfogó képet lehet róla kapni.
2016. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pro Patria ***** válasza:

Ugyanazért, mint az előző válaszoló is megfogalmazta, igen.


Elborultabb esetekre régebben az amerikai népszavát tudom említeni.

Részben, mert érteni akartam az ilyen felfogást képviselő embereket, amikor pedig rájöttem, hogy egészen elképesztő mennyiségben és észrevehetőségi korlátot nem kapó nagyságban alkalmaznak könnyen utánakereshető, vagy akár a szélesebb rétegek általános ismereteivel cáfolható hazugságokat, hogy saját érdekeltségüknek megfelelő képet tudjanak kialakítani, akkor már csak azért olvastam, hogy tudjam, mit alkotnak éppen. Érdekes volt látni, hogy mik tudtak formát ölteni. Látni akartam a következő gondolatörvénylést.

2016. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyjából azért, amiért a második. Meg így több érvet tudok gyűjteni a hülyeség ellen. Mindegy, honnan jön.
2016. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Elborultabb esetekre régebben az amerikai népszavát tudom említeni."


Óóó, az a kedvencem, ott aztán tudnak írni cifra dolgokat. Oda csak röhögni járok. Elsőre azt hittem, hogy valami népszava paródiaoldal, aztán észrevettem, hogy azt a sok marhaságot tényleg komolyan gondolják. :)

2016. ápr. 15. 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Régen igen, hogy lássam mennyi a hülye. De most már nem mert csak felbszom magam rajtuk.
2016. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:

Egyébként érdekes, pont tegnap olvasgattam bele több 444-es cikk alatt a hozzászólásokba. Először, mert eddig még mindig csak rátévedtem egy-egy hírre, most érdeklődésből hozzászólásokat olvastam.

Iszonyú méreteket ölt a hülyeség. Egy példát mondok: cikket hoztak le arról, hogy 37 fokos melegben szenvednek a palotaőrök a Sándor-palota előtt. (Ennyire pangás volt éppen a témákban talán az uborkaszezonban, gondolom. De a cikkszámnak meg kellett lennie.)

Egy válaszban azt írták, ha nem lennének ilyan tolvaj banda, nem kellene félni sem, hogy őröket állítsanak, de majd ha eljön a népharag. Istenem... DÍSZőrökről van szó, te aberrált hülye. Egyébkénti biztosítás mindig is volt, és van minden más államfő esetében is.

Másik válaszban: azt kellene odaállítani, aki kitalálta!

Könyörgöm, a palotaőrség önkéntes jelentkezőkből van feltöltve, aki oda ment, mind saját választásából tett így, látva a feladatkört, és vállalva.

Ez egyfelől a média bűne. Találomra keresgettem különböző hírekkel kapcsolatban, és tíz szalagcímből tizenegy negatív kicsengésű volt. Bármiről. Térfelújítás, buszvásárlás, szoborállítás, akármi. A címekben az kapott hangsúlyt, hogy mennyi pénz megy el, ha pedig nem, akkor hogy miért nem, ha igen, miért nem másra. Szándékosan figyelemfelkeltően torzító címekkel. Persze, érthető, egyfelől a bulvár részleg is ugyanígy tesz, dühöngésre mindig fogékonyabb az olvasó, mint azt látni, hogy a maga életével való elégedetlenség mellett máshol jól is mennek akár a dolgok. Másfelől a médiaszektorra kivetett adó óta ott rúgnak egyet, ahol lehet. Általánosan.

Egy RTL-es videóban (megint persze milyen más szisztémával élve), azt mondták, "55 millióba kerül a palotaőrség felállítása". Majd benne a narrátor: többszörös volt a túljelentkezés, nem tudni, hogy a munkavégzés presztizse, vagy a kiemelt fizetés miatt. Igen, nyilván a BRUTTÓ(!) 170 ezer forintos fizetés csábító a Napon fővéshez. Ezt az emberi visszataszító képmutatást. Amennyivel több a bér, annyival nagyobb a teher a szolgálatteljesítésben. És nem "hazabeszélek", nem a téma hozza ki belőlem ezt az indulatot, hanem a hamis kép gátlástalan keltése - más példát is hozhatnék, csak ez volt most kézenfekvő.


Az embereknek nincs igényük az ismeretek megszerzésére. Már többször terveztem, hogy kérdést írok ki ezzel kapcsolatban. Hogy vajon mennyi vita ülne el, ha az embereknek több akaratuk lenne az igazság minél tisztább megismerésére. Nyilván, ezzel sem lenne egyetértés mindenki között, mert ugyanarról a tényről is lehet más vélemény, de ha legalább a tények torzítatlanul jutnának el mindenkihez, sokkal egységesebb gondolkodás lenne a világról.

Egy videó: [link]

Hazudik az RTL, hiszen semmilyen minisztérium nem költözik a Palotába. És hazudott a kilépett építész is - politikai indíttatásból -, amit az összes létező orgánum átvett "Horthy-kulisszák" szalagcímével, holott az 1905-ös Palotához a Horthy-korszakban egy tégla sem került hozzá.

Az embereknk a politika inkább dühöngő, vagy homokozó, és nem is érdekli őket ennél több. Nincs igényük rá, hogy ennél többet tudjanak, mert nem ez a célja senkinek sem, csak az ingerültség kiélése, választott politikai ellenoldalakon, vagy ellenségképeken.

2016. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Néha 444-et, mert szeretem a humort.
2016. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze.


Nem szabad beszűkülni, mert akkor "hívővé" válsz, ami pedig a legalja mindennek.


Én pl minden nap elolvasom a következő oldalakat:

ATV.hu

index.hu

origo.hu

mno.hu

kuruc.info

(ez utóbbin néha meglepően értelmes dolgok is szoktak lenni, főleg ha a 2.vh-ban alkalmazott taktikákról és hadtörténelemről van szó)


(+néha még magyar hírlapot)


Így körülbelül rálátok, hogy különböző politikai meggyőződésű csoportok mit olvasnak / gondolnak.

2016. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!