Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig tartható fenn Magyarors...

Meddig tartható fenn Magyarországon a munkásosztályt nyúzó egykulcsos adórendszer, ahol a fizetése fele repül az államhoz, éhbér esetén is?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon igazságtalan hogy a minimálbérből is levonnak majdnem 40 ezret és létminimum alá lökik ezzel az alacsony béres dolgozót.


Nem véletlenül van minden jóléti nyugati országban progresszív adórendszer.


Mit szórakozik a fidesz az egykulcsos adórendszerrel?


Sokkal több kára van mint haszna.


Széthúzza a társadalmat, a szegényeket lenyomja a sárba és az össz adó ígyis nagyon magas, az egykulcs ellenére is.


2016. ápr. 18. 21:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%

"Sokkal több kára van mint haszna."


Neked. Nekik meg haszna van. Vagy szerinted érdekli őket a te sorsod? :-) Kis naiv...

2016. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
31%

"Vagy szerinted érdekli őket a te sorsod? "

Na az ilyen felfogás miatt mennek el az anyaföldröl az emberek!

2016. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 21:50


Miért, szerinted az elmúlt kb. 100 évből bármikor lett nézve a nép? Nem.

2016. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
41%

A Fidesz feudális rendszert akar, ehhez pedig el kell tüntetni a középosztályt és csakis szegények és gazdagok kellenek.


Aki ezt eddig nem vette észre, az vak.

2016. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, én nem minimálbért keresek, és sokkal több adót fizetek mint a minimálbéresek, a kocsimba tankolt benzinen ráadásul csomó adó van (amit ugye a minimálbéresek meg sem vesznek), cserébe ugyanannyit használom az állami szolgáltatásokat. Ez szerinted igazságos?


(Állítólag az USÁ-ban a Szja 38%-át az adófizetők 1%-a (!!!) fizeti be. Szerintem itt is kb. ez a helyzet. Ez szerinted igazságos?)

2016. ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Igen, igazságos.


Nem a szegényt kell lenyúlni, akinek a megélhetéshez is alig elég a fizetése.


Vagy szerinted de?

2016. ápr. 19. 09:20
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, szerintem a társadalmi igazságosság definíciója a következő:


"Én megtartom a saját fizetésem, és te is megtartod a saját fizetésed. Ha ezzel nem értesz egyet, akkor mutasd be nekem, hogy miért van jogod az én fizetésem egy részéhez."


Én abszolút nem tartom igazságosnak, hogy aki többet keres, az több adót fizessen, holott ugyanolyan, - vagy kisebb - mértékben használja a szolgáltatásokat.


Magyarázd el kérlek, hogy szerinted ez miért igazságos. (És kérlek azt is, hogy a fizetésemhez mi jogod van...)

2016. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Mert ilyen egy szolidáris társadalom.


Az összes nyugati országban progresszív adórendszer van, nem véletlenül.


De nyilván tök hülyék.

2016. ápr. 19. 09:31
 9/30 anonim ***** válasza:
45%

Jó, de miért legyen egy társadalom szolidáris, kérdező? Ezt nem igazán magyaráztad meg nekem...


(Nekem pl. mi közöm hozzád?)

2016. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Jézusom!


Európában ezt magyarázni kell?


Azért kell szolidárisnak lennie mert egészséges társadalom csak úgy létezhet hogy minden egyes szintje emberi módon él.



Az egykulcsos adórendszer lenyomja a szegényeket a sárba, a nagyon gazdagoknak kedvez a leginkább.


Nem véletlenül nincs egy nyugati országban se egykulcsos adórendszer!


De nyilván neked a nominális adózás tetszene hogy 40 ezret vonjanek el tőlede is mint az éhbérestől, ugye?

2016. ápr. 19. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!